Учасники прикарпатської делегації ,які побували на Міжнародному Конгресі Європейської Асоціації Паліативної допомоги поділились здобутим досвідом, який впроваджуватимуть в області

 

 

Прикарпатська делегація, у період з 8 по 10 травня цього року побувала на 14-му Міжнародному Конгресі Європейської Асоціативної Паліативної допомоги в Копенгагені, у столиці Данії.

 

За словами директора департаменту охорони здоров’я ОДА Романа Мельника, Асоціація була заснована ще у 1988 році та складається з 42 країн, передає Фіртка.

 

«Досвід який ми взяли в Копенгагені був надзвичайно корисним для нас. Кожен вивчав свою область діяльності, і професор і капелан хоспісний. Варто зауважити, що присутніх на Конгресі було більше 3 тисяч з усього світу», - відмітив директор департаменту охорони здоров’я Роман Мельник.

 

Учасники делегації відмітили, що державних коштів на поїздку не витрачали.

 

На Конгресі наші делегація представила тези двох праць «Можливість розвитку паліативної допомоги для дітей при обмежених ресурсах» на прикладі створеного першого в Україні дитячого хоспісу та «Роль психолога у профілактиці синдрому професійного вигорання у працівників закладів паліативної допомоги». Якість поданих матеріалів була високо оцінена науковим комітетом ЄАПД і вони увійшли в друковані матеріали Конгресу.

 

«Люди з усього світу показали в кого, які є досягнення у різних напрямках Напевне що рівень надання паліативної допомоги говорить про там рівень країни. Ми там навчились що навіть і в кризові моменти можна робити необхідні речі і не зупинятись на цьому. На загальнодержавному рівні там абсолютно інший підхід. Ми бачили такий апарат, розміром з диктофон, який автоматично сам робить ін’єкцію. У нас треба багато чого вирішити, перш ніж необхідні ліки попадуть до хворого, який цього потребує. Ще бачили нові інвалідні ліжка, які запобігають пролежням, з пультом управління, який дозволяє хворому себе обслуговувати. Їх можна взяти додому. Різного роду побутові умови. Спеціальні пристрої які можуть переносити людину з ліжка, в туалет. Всі ці питання мали би вирішуватись на державному рівні. Такі конгреси задають напрям розвитку. Прикладом такого може бути запровадження використання таблетованого морфіну», - поділився враженнями від поїздки Мельник.

 

Ярослав Рохман, капелан хоспісу зауважив, що завданням душпастира є не тільки служіння хворим але і медичному персоналу.

 

«Під час роботи невиліковнохворими людьми виникає вигорання. В Данії ми поспілкувались і дізнались, що в Європі в деяких лікарнях є декілька таких людей, і це не обов’язково капелан, а й світські люди, які можуть прийти та допомогти», - зауважив капелан.

 

«Дуже варко працювати зі смертельно хворими. Не всі це витримують. Тому дуже дякую нашим капеланам за те, що вони дають можливість трохи «розвантажитись» , - підкреслив Мельник.

 

Однак, як зауважила завідувач кафедри соціальної медицини та медичного правознавства, професор Орина Децин, тільки в івано-франківському хоспісі, завдяки роботі капеланів, жоден працівник не мав емоційного вигорання.

 

Наразі на Прикарпатті планують розширити паліативну допомогу у домашніх умовах. Оскільки це по перше дешевше ніж утримувати стаціонари, які також не забезпечують всю потребу. Це дає можливість якісно надати необхідну допомогу хворому вдома. Також в планах є створення бригади дитячого хоспісу.


20.05.2015 324 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

782
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11314 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1951
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1840
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2835
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4721

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

479

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1130

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1644

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1395
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1784
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1601
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8846
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

688
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

763
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1952
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

922
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

434
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

318 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

774 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

813