Учасники АТО хочуть отримати земельну ділянку площею 2 га, яка належить сину екс-голови Калуської РДА

 

 

Днями на сесію Ріп’янської сільської ради приїхали учасники АТО, які звернулися до депутатів з проханням відмінити рішення сільської ради кількарічної давності. Тоді у приватну власність сину екс-голови Калуської РДА Василя Іванишина віддали земельну ділянку площею 2 га.

 

Цю землю пропонують поділити між учасниками АТО. Сам колишній посадовець каже: якби бійці АТО звернулися до нього чи сина “по-доброму”, то землею би поділилися. А після такого публічного розголосу — нехай судяться, пишуть Вікна.

 

Днями відбулася сесія Ріп’янської сільської ради. На ній були присутні два депутати Калуської районної ради та представники Громадської спілки “Об’єднання учасників бойових дій АТО Калущини”, які зачитали звернення та попросили внести їхнє питання в порядок денний.

 

— Так склалося, що урядова програма щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО не виконується. Основна причина — це відсутність земельного ресурсу у Калуші та Калуському районі. Правління Громадської спілки звертається до голови та депутатів Ріп’янської сільської ради з проханням відмінити рішення Ріп’янської сільської ради попереднього скликання про погодження громадянину Іванишину Тарасу Васильовичу розробки проекту відводу земельної ділянки площею 1,95 га з подальшим надання її у власність. Разом з цим просимо звернутися до власника земельної ділянки Тараса Іванишина та його батька Василя Іванишина з проханням відмовитись від земельної ділянки, яка була надана йому у власність в 2012 році з цільовим призначенням “для ведення особистого селянського господарства” на користь воїнів АТО, — йшлося у зверненні.

 

Згідно із даними Громадської спілки, у Калуші та районі налічується близько 450 демобілізованих осіб, які брали активну участь в АТО. Серед них — 50 осіб, які отримали поранення, травми або захворювання різного ступеня тяжкості. У цьому році очікується демобілізація ще близько 500 чоловік.

 

Попри наполягання, сільські депутати відмовилися вносити дане питання у порядок денний.

 

— Ця земельна ділянка — приватизована. Давайте у вас зараз заберемо землю чи хату, — емоційно прокоментував ”Вікнам” сільський голова Ріп’янки Микола Іваськів.

 

— Такі дії доводять, що в нас багато патріотизму тільки на словах, — упевнений голова правління спілки Олександр Соколовський.

 

— У спілки учасників АТО залишається питання до Василя Іванишина: за які заслуги перед Батьківщиною його сім’ї була надана ця земельна ділянка? Відомо, що земельна ділянка, про яку йде мова, розташована за селом Вістова у напрямку Івано-Франківська в урочищі “Полігон” (навпроти літнього відпочинкового місця “Ведмеді”. — Авт.).

 

За словами Олександра Соколовського, у разі повернення цієї земельної ділянки у комунальну власність, Громадська спілка буде ініціювати перед повноважними органами питання про зміну її цільового призначення на землі “під садівництво”, щоб розподілити між учасниками АТО. Між тим, ще раніше на сесії Ріп’янської сільської ради депутати вирішили відвести для учасників АТО земельну ділянку у цьому ж урочищі площею 1,5 га.

 

Ця територія вже погоджена з Держземкадастром. — За попередніми підрахунками, земельної ділянки площею 1,5 га, яку зарезервував Держземкадастр для учасників АТО, та землі площею 2 га, яка нині у приватній власності, вистачить для розподілу орієнтовно між 40-ма учасниками бойових дій, — стверджує Олександр Соколовський.

 

УСІ ДО СУДУ

Василь Іванишин, до якого апелюють “атовці”, був головою Калуської РДА у 2009 році. Очолював адміністрацію впродовж семи місяців.

 

Довідка “Вікон”. Василь Іванишин працював на посадах голови правління концерну “Калуський бровар” та голови Калуського райвиконкому. З 2003 року очолював КП “Івано-Франківськводоекотехпром”. Скандал навколо його імені розгорівся, коли у 2006 році біля міського водозабору було виявлено “начальницьку сауну”. Коли міський голова Віктор Анушкевичус оголосив, що Василя Іванишина буде знято з роботи, працівники комунального підприємства навіть пікетували мерію.

У 2007 році Василь Іванишин був призначений головою Долинської РДА.

У липні 2008 року отримав від Віктора Ющенка догану за “значні недоліки у роботі”. Був членом Народного Союзу “Наша Україна”.

 

— Нам не стільки цікаво, чи законним шляхом отримана земельні ділянка, — тут питання у моральній площині. Якщо Тарас Іванишин нормальна людина — він віддасть земельну ділянку. Як ні — будемо судитися. Може, перспективи на перемогу і невеликі, але справа, принаймні, набуде публічного розголосу. Чому земельну ділянку отримала саме ця людина, а не хтось із “простих смертних”? На Сході гинуть люди, а тут деякі землями “обростають”, — вважає Олександр Соколовський.

 

Між тим, Василь Іванишин у коментарі “Вікнам” повідомив: якби бійці АТО звернулися безпосередньо до нього чи сина, то могли б знайти компромісне рішення.

 

— У мого сина — четверо дітей віком від двох до 12-ти років. Він — цілком самостійна людина й, отримавши у власність земельну ділянку, ніяких законів не порушив. Моєї участі у цій справі не було: я вперше був на тих землях у грудні минулого року. Якби бійці АТО прийшли по-доброму і сказали, що потрібна земля, то син віддав би — половину чи третину. Ніхто до нас не звертався, натомість, “ославили” на всю країну, — обурюється Василь Іванишин.

 

Колишнього посадовця найбільше обурили натяки про його нібито зв’язок із колись провладною Партією регіонів. І він наполягає: завжди працював і підтримував лише демократичні сили.

 

— Мало що можна хотіти, — вважає Василь Іванишин. — Завтра можна фабрику чиюсь захотіти. І що? У мене теж один племінник на війні, а інший — загинув на Сході. Це хіба підстава щось хотіти?

 

Після того, як справа набула розголосу, Василь Іванишин вважає недоцільним виконувати вимоги Громадської спілки.

 

Тепер не може бути і мови. Нехай судяться. Там немає жодних порушень, — зазначив він у коментарі “Вікнам”.


23.02.2016 486 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

988
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

799
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1920
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3271
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2567
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2558

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

266

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

747

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

705

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1630
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

377
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

714
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

632
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

365
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

397
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27056
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

856
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19692
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

445
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

409
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

744
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1380 4