У Прикарпатському університеті відбувся Всеукраїнський конкурс з орфографії польської мови

У п'ятницю, 15 листопада 2019 року в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні відбувся XV Всеукраїнський конкурс з орфографії польської мови.

Захід відбувся в рамках реалізації Угоди про співпрацю між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Державною вищою професійною школою імені Якуба з Парадижа у м. Гожув Великопольський (Республіка Польща), інформують у ПНУ.

Організаторами конкурсу виступили Центр Полоністики та кафедра слов’янських мов Факультету філології ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Почесним гостем конкурсу, а також головою журі та авторкою диктанту була професор, габілітований доктор, Ректор Академії імені Якуба з Парадижа в Гожуві Великопольському (Республіка Польща) Ельжбєта Скорупська-Рачинська, окрім того членом журі була – доктор, радник ректора з питань міжнародної співпраці та Директор Українознавчого Центру Галина Ухто.

У конкурсі взяло участь 43 студентів вищих навчальних закладів з 19 міст України. Вони представляли такі університети, як:

Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського;

Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка;

Житомирський державний університет ім. Івана Франка;

Запорізький національний університет;

Кам’янець-Подільський національний університет ім. Івана Огієнка,

Київський національний лінгвістичний університет;

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка;

Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського;

Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка;

Національний педагогічний університет ім. Михайла Драгоманова;

Львівський національний університет ім. Івана Франка;

Одеський національний університет ім. Іллі Мечнікова;

Одеський національний університет;

Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка;

Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника;

Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки (м. Луцьк);

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини;

Харківський національний університет ім. Василя Каразіна;

Хмельницький національний університет;

Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького;

Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича,

Центр Полоністики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка

За результатами ХV Всеукраїнського орфографічного конкурсу з польської мови призерами стали:

І місце – Дарина Сліпчук з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка

 ІІ місце – Юлія Балаж з Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника та Аліна Дяконова з Львівського національного університету ім. Івана Франка.

ІІІ – Анастасія Хоменко з Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Валерія Палій з Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького та Ірина Свіста з Харківського національного університету ім. Василя Каразіна.

Посольство Республіки Польща в Києві представляла пані Ева Матушек-Загата– радник, керівник сектору з питань науково-освітньої співпраці. Генеральне консульство РП у Львові репрезентував консул Рафал Коцот.

Прикарпатський національний університет представляли: голова оргкомітету – ректор ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Ігор Цепенда; директор Центру Полоністики кандидат філологічних наук, доцент Олена Пелехата; завідувач кафедри слов’янських мов, доктор філологічних наук, професор Микола Лесюк; заступник декана Факультету філології, кандидат філологічних наук, доцент Ольга Лазарович;  кандидат філологічних наук, доцент Дарина Мицан та викладачі кафедри.


16.11.2019 1042
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1989
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1873
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1872
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5553 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2164 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1523

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

758

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

821

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1023

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1014
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1788
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3695
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10272
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26162
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10197 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7724
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

912
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

239
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

274
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

397
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1296
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

898