У прикарпатському коледжі, який двічі обвалювався, знову навчатимуться діти

Коломийський економіко-правовий коледж, у якому стався обвал стіни, розпочне навчальний рік за давно затвердженими навчальними планами та із повною чисельністю студентів, запевняє директор коледжу Роман Гарат. 

“Кількість приміщень достатня для повноцінного навчального процесу, до початку навчання запрацює нова їдальня. Ось тільки доведеться якось обходитися без актового залу, який був величезним”, пише Фіртка з посиланням на Дзеркало медіа.

Торік у травні стався обвал центральної частини фасаду будівлі навчального закладу. Ніхто не постраждав. Цьогоріч на початку червня осіла дахова покрівля над зруйнованим вже фасадом. Тепер будівельники працюють над зачисткою стін, які постраждали.

“Коли ж почнеться відбудова – сказати важко, – каже директор. – Міністерство освіти пообіцяло якнайшвидше виділити кошти. Частину грошей для поточних будівельних робіт ми вже отримали й освоюємо”.

Директор коледжу показав журналістам “Дзеркала” проектно-кошторисну документацію на відбудову корпусу, в якій описано всі необхідні для використання будівельні матеріали. На думку директора, раніше було прогавлено помилку будівельників у використанні матеріалів при зовнішньому утепленні стін, внаслідок чого стіни відсиріли й не витримали навантаження. Зрештою, ким, коли і де була допущена похибка, стане ясно після завершення кримінального провадження.

Щодо безпечності проведення навчального процесу, то вона доведена висновками державного підприємства “Карпатський експертно-технічний центр держпраці”, який провів технічне обстеження будівельних конструкцій тієї частини коледжу, яка не постраждала. У звіті чітко сказано, що та частина надійна й безпечна в експлуатації. Аварійна ж частина будівлі ізольована, туди прохід заборонено для студентів і для персоналу.

Коломийський економіко-правовий коледж є структурним підрозділом Київського національного торгово-економічного університету. Територія коледжу і сама споруда належить університету. Є державний акт на право постійного користування земельною ділянкою. Це означає, що місто Коломия жодних нормативних важелів упливу на коледж не має. Отже за життєдіяльність закладу місто не несе жодної відповідальності. Так журналістові “Дзеркала” й пояснив заступник міського голови Володимир Бойцан.

А от щодо дозволів на проведення навчального процесу, тут існує плутанина. Раніше “зелену вулицю” мусили давати різні контролюючі служби. Від 2013 року більшість перевірок відмінено. Залишилася перевірка на протипожежну безпеку. За словами начальника Коломийського міськрайонного відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій Ігоря Вацика, коли стався обвал, ця служба заборонила експлуатацію приміщення.

“Після того до нас ніхто з коледжу не звертався”, – сказав нам по телефону пан Вацик. А ось директор коледжу Роман Гарат каже інакше, а для підтвердження своїх слів показує припис коломийських еменесників, датований квітнем 2018-го, у якому вказано на незначні порушення, які треба виправити. Отже, перевірка таки була – планова. Суттєвих порушень – не виявила. Дирекція обійшлася символічним штрафом у сумі 50 гривень.

Читайте також:

За фактом руйнування будівлі прикарпатського коледжу розпочато кримінальне провадження

За версією слідства обвал у прикарпатському коледжі міг виникнути через знесені несучі стіни під час ремонту (відео)


27.08.2018 859
Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2422
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4692
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1202
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1360
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1767
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2791 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

220

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

387

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1272

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1381
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1899
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26955 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1094
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

362
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8026
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3367
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1624
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1287
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

524 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

716
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

769
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4765