У прикарпатському коледжі, який двічі обвалювався, знову навчатимуться діти

Коломийський економіко-правовий коледж, у якому стався обвал стіни, розпочне навчальний рік за давно затвердженими навчальними планами та із повною чисельністю студентів, запевняє директор коледжу Роман Гарат. 

“Кількість приміщень достатня для повноцінного навчального процесу, до початку навчання запрацює нова їдальня. Ось тільки доведеться якось обходитися без актового залу, який був величезним”, пише Фіртка з посиланням на Дзеркало медіа.

Торік у травні стався обвал центральної частини фасаду будівлі навчального закладу. Ніхто не постраждав. Цьогоріч на початку червня осіла дахова покрівля над зруйнованим вже фасадом. Тепер будівельники працюють над зачисткою стін, які постраждали.

“Коли ж почнеться відбудова – сказати важко, – каже директор. – Міністерство освіти пообіцяло якнайшвидше виділити кошти. Частину грошей для поточних будівельних робіт ми вже отримали й освоюємо”.

Директор коледжу показав журналістам “Дзеркала” проектно-кошторисну документацію на відбудову корпусу, в якій описано всі необхідні для використання будівельні матеріали. На думку директора, раніше було прогавлено помилку будівельників у використанні матеріалів при зовнішньому утепленні стін, внаслідок чого стіни відсиріли й не витримали навантаження. Зрештою, ким, коли і де була допущена похибка, стане ясно після завершення кримінального провадження.

Щодо безпечності проведення навчального процесу, то вона доведена висновками державного підприємства “Карпатський експертно-технічний центр держпраці”, який провів технічне обстеження будівельних конструкцій тієї частини коледжу, яка не постраждала. У звіті чітко сказано, що та частина надійна й безпечна в експлуатації. Аварійна ж частина будівлі ізольована, туди прохід заборонено для студентів і для персоналу.

Коломийський економіко-правовий коледж є структурним підрозділом Київського національного торгово-економічного університету. Територія коледжу і сама споруда належить університету. Є державний акт на право постійного користування земельною ділянкою. Це означає, що місто Коломия жодних нормативних важелів упливу на коледж не має. Отже за життєдіяльність закладу місто не несе жодної відповідальності. Так журналістові “Дзеркала” й пояснив заступник міського голови Володимир Бойцан.

А от щодо дозволів на проведення навчального процесу, тут існує плутанина. Раніше “зелену вулицю” мусили давати різні контролюючі служби. Від 2013 року більшість перевірок відмінено. Залишилася перевірка на протипожежну безпеку. За словами начальника Коломийського міськрайонного відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій Ігоря Вацика, коли стався обвал, ця служба заборонила експлуатацію приміщення.

“Після того до нас ніхто з коледжу не звертався”, – сказав нам по телефону пан Вацик. А ось директор коледжу Роман Гарат каже інакше, а для підтвердження своїх слів показує припис коломийських еменесників, датований квітнем 2018-го, у якому вказано на незначні порушення, які треба виправити. Отже, перевірка таки була – планова. Суттєвих порушень – не виявила. Дирекція обійшлася символічним штрафом у сумі 50 гривень.

Читайте також:

За фактом руйнування будівлі прикарпатського коледжу розпочато кримінальне провадження

За версією слідства обвал у прикарпатському коледжі міг виникнути через знесені несучі стіни під час ремонту (відео)


27.08.2018 792
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1425
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2689
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2206
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2278
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6839 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2558 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

446

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1278

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1377

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1555
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

396
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

261
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

666
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

155
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26626
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

631
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10560 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

164
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

186
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

499
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

642
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

707