У Німеччині відбувся Саміт з Соціального Футболу за участі франківських підлітків (ФОТО)

Насичені футбольні тренування та ігри кожного дня, подорожі автопотягом по вулицях Кельну, малювання в стилі стріт-арт, барбекю із вишуканими місцевими стравами та дискотека на триярусному кораблі під час прогулянки по вечірньому Рейну - лише деякі моменти з вражаючого заходу «Одинадцятка Польді», який вже вдруге відбувся на теренах Німеччини.

Цього року, з 29 серпня по 1 вересня, в Саміті з Соціального Футболу вперше взяла участь делегація з України! Фундація Лукаса Подольскі люб’язно запросила представників благодійної організації «Ліга Толерантності», котра реалізовує Школу Холістичного Футболу та кампанію «Грай за Права Людини!» на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Окрім «Ліги Толерантності», участь брали організації з Нідерландів, Угорщини, Німеччини та Великобританії, серед яких «Чемпіони без Кордонів», «РейнФланке» та Фундація Йохана Кройфа, які є відомі використанням футболу задля позитивних змін у суспільстві.

Під час Саміту юні лідери та тренери відвідали тематичні воркшопи з тайм-менеджменту, гендерної рівності, партнерської співпраці, протидії дискримінації та розвитку креативності та зіграли в соціально-орієнтовану версію футболу - футбол-три, який сприяє чесній грі, міжкультурному спілкуванню, підвищенню впевненості у своїх силах та зростанню поваги до інших.

Відповідно до ідеалів самого Лукаса Подольскі, який виріс, граючи у вуличний футбол у Кельні, учасники спільно приймали правила та грали без суддів. Метою турніру з футболу-3 були порозуміння та задоволення від спортивної та соціальної взаємодії під час чесної боротьби.

Оскільки Польді, як дружньо називають Лукаса Подольскі фанати зі всього світу, зараз грає далеко від Кельну в японському клубі «Віссел Кобе», він вийшов на Скайп зв’язок та привітав всіх учасників Саміту з побажаннями чесної гри та найяскравіших емоцій.

Слід додати, що в Німеччині Лукас має і налагоджені бізнес ініціативи, як приклад, виробництво морозива. Так, учасники мали змогу покуштувати кебаб у фастфуді його імені, вдягти речі марки одягу LP та протестувати засоби індивідуальної гігієни з його зображенням.

Делегація «Ліги Толерантності» для участі в «Одинадцятці Польді» складалась з трьох дівчат та трьох хлопців, котрі найяскравіше проявили лідерські якості на футбольних полях впродовж останнього сезону. Так, 12-тирічна Діана Сенюк, капітанка змішаної команди івано-франківського майданчику «Давай, Грай» (ЗОШ № 22) стала найкращим воротарем всеукраїнського турніру від ФК «Шахтар» (Донецьк) в червні 2019 р.

Враженнями ділиться Максим Смушак, якому під час Саміту виповнилось 16 років:

«В Кельні ми успішно шукали спільну мову з іноземцями і навіть по черзі співали пісні різних країн. Я дізнався новий підхід до змагань, бо після кожної гри ми сідали і обговорювали наш матч, що дозволило мені краще себе проявити та побудувати справжні дружні відносини. В подальшому буду вчити і своїх однолітків подібним речам, щоб вони ставились один до одного з ввічливістю та повагою, вільно висловлювали свою думку. А найбільше мені сподобалось, як нові друзі привітали мене з днем народження під час вечірки на кораблі! Це було просто незабутньо, дякую їм!"

15-річна воротарка Тоня Хомінець згадує дітей з інших країн з позитивом: "Ми об'єднались в змішані склади, де разом грали представники Європи, Африки та Азії. Здивована, але буду дуже сумувати за ними, адже за такий короткий період вони стали мені як рідна команда".

Супроводжували дітей досвідчені українські тренери: Анастасія Косман, інструктор з фізичної культури запорізького «Козацького ліцею», вчитель року Запорізької області 2019 р. (друге місце), та Олександр Фомічов, тренер з соціального футболу та символ кампанії УЄФА #EqualGame (Рівна Гра).

Фотогалерея


06.09.2019 1181
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1890
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1826
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1823
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5372 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2119 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1483

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

692

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

747

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

940

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

976
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1724
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3640
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10216
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26093
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10143 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7681
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

867
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1368
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

351
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1244
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

844
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1047