У місії NASA DART візьме участь український бізнесмен Максим Поляков

У місії NASA із захисту Землі від космічних астероїдів візьме участь українець Макс Поляков

Наприкінці листопада 2021 року NASA запустила місію Double Asteroid Redirection Test (скорочено DART), основне завдання якої – захист Землі від космічних астероїдів. У ній бере участь компанія українця Макса Полякова — Dragonfly Aerospace, яка входить до його холдингу Noosphere. Вона повинна розробити для місії камеру, яка збиратиме дані на земній орбіті.

Яку роль у місії NASA грає Максим Поляков та його компанія

Поки що на Землю падали лише невеликі астероїди, які не завдавали істотної шкоди людям. Але бувають і винятки, наприклад, Тунгуський або Челябінський метеорити, що викликали потужні вибухи. Щоб уникнути таких ситуацій в майбутньому, NASA розробляє спеціальну систему. Її головна мета - зміна орбіти небесних тіл для того, щоб вони пройшли повз Землю.

В рамках програми DART 24 листопада 2021 з бази ВПС США Ванденберг у Каліфорнії на ракеті SpaceX запущений супутник. У вересні-жовтні 2022 року він повинен зіткнутися з астероїдом, що наближається до планети, і тим самим змінити його орбіту. Проте провести таке пробне зіткнення мало — треба ще зрозуміти, які наслідки воно матиме і чи взагалі зможе принести якусь користь.

Спостерігати за подіями планується за допомогою спеціального обладнання, зокрема закріплених на італійському супутнику CubeSat камер. Усього їх буде дві, і одна з них – Gecko, розроблена південноафриканською компанією Dragonfly Aerospace. Ця організація входить до холдингу Noosphere, який започаткував український бізнесмен Максим Поляков.

«Наші камери зарекомендували себе як надійне та технологічне рішення, — розповідає директор компанії Брайан Дін. — Вибір нашої розробки для такої важливої ​​місії NASA лише підтверджує її якість та відмінні технічні характеристики. Це гордість для нас бути причетними до такого проекту».

Про космічну камеру Gecko

Gecko є компактною камерою, яка робить кольорові знімки, стійка до несприятливих впливів і здатна працювати у відкритому космосі. Але сам по собі пристрій функціонувати не може - він призначений для інтеграції в іншу техніку (наприклад, супутник). Зроблені Gecko фотографії відразу передаються в центр управління, при цьому зберігаючись і в пам'яті девайса об'ємом 128 Гб. Камера дуже компактна - її вага становить всього 400 г.

Живиться пристрій від струму напругою 5 В та потужністю від 2,5 до 4,5 Вт, тобто йому вистачить 3 батарейок формату АА. При цьому смуга огляду – цілих 80 на 500 км.

Єдиний нюанс камери - вона не може працювати за дуже низьких космічних температур, так що її доведеться підігрівати. Але з цим проблем не повинно бути - пристрій необхідно зігріти всього до 0 градусів Цельсія. За таких умов воно зможе стабільно працювати. А нестабільно - навіть за зовнішньої температури до -20.


Що відомо про компанію Dragonfly Aerospace

Dragonfly Aerospace - це невеликий південноафриканський стартап, в який інвестував Макс Поляков. Головна мета компанії – створення компактних технологічних рішень для космічних досліджень. Поки що вона розробляє лише оптичні супутники, але зупинятись на цьому не збирається. Планується налагодити виробництво мікросупутників вагою від 100 до 300 кг. Dragonfly Aerospace розташована в Кейптауні та має свої виробничі потужності, де й виготовляє космічні камери власної розробки. Наразі на рахунку компанії вже дев'ять проєктів під егідою NASA. Усе це супутники вагою від 64 до 400 кг, 7 з них успішно виведено на земну орбіту і вирішили поставлені перед ними завдання.

Хто такий Макс Поляков і як він став працювати у галузі космічних технологій

Поляков Максим Валерійович народився у Запоріжжі у сім'ї інженерів «Хартрона», тому його з дитинства приваблював космос. Після закінчення університету Максим Поляков вирішив зайнятися бізнесом та запустив кілька успішних IT-проєктів, які згодом продав. На вторговані гроші бізнесмен перебрався до США та заснував там у 2014 році стартап Noosphere Ventures, який і став втіленням його мрії про космос.

Космічна діяльність розпочалася з дослідження з розпізнавання фотографій із супутників. Трохи пізніше він купив і відродив збанкрутілу компанію Firefly Aerospace, що займалася розробкою ракет-носіїв. А ще за кілька років була створена Dragonfly Aerospace, яка створює обладнання для орбітальних супутників.

Компанії, що входять до Noosphere Ventures, запустили кілька перспективних проєктів. Один із них — розробка ракети-носія Alpha для космічних місій NASA. Також вони займаються створенням робота-місяцехода, який повинен брати участь у висадці на земний супутник.


24.12.2021 8727
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

760
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11283 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1932
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1823
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2821
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4685

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

456

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1113

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1527

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1384
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1772
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1588
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8836
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

673
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

747
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1940
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

904
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

417
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

280 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

760 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

801