агенція новин

У Коломиї запустили унікальний медапарат ангіограф для діагностики важких серцевих захворювань, отриманий за сприяння Андрія Іванчука

У Коломийській ЦРЛ запустили високосучасний медичний апарат – ангіограф. Мешканці Коломиї та Коломийщини, а також прилеглих районів зможуть отримати швидку і якісну діагностику.

У 2017 році було відібрало 13 медичних закладів в Україні, які отримали це обладнання за співфінансування з держбюджету.

Коломия – єдина серед райцентрів Прикарпаття, яка має цей медапарат. Це вдалося за сприяння народного депутата, коломиянина Андрія Іванчука.

Також він доклав зусиль, щоб лише за останні три роки на медичне обладнання Коломийщина отримала понад 100 млн грн. Це вперше була виділена така значна сума за роки незалежності.

Окрім ангіографа, вартість якого становить 23 млн грн, було закуплено рентген-обладнання, УЗД-апарати, артроскопічну стійку та чимало іншого важливого обладнання, яким наповнили поліклініку та лікарню у Коломиї.

“5 років тому як депутат Верховної Ради вирішив, щоб необхідно якісно змінити медицину в нашій рідній Коломиї. І дякуючи голові ОДА, районній, міській владі, моїм колегам з Верховної Ради, нам це вдалося. Особливо висловлюю вдячність нашим лікарям, які зуміли освоїти це медичне обладнання, яке виділяла держава. За 5 років я можу сказати – немає такого райцентру в Україні, який би мав таке надсучасне медобладнання. Сьогодні Коломия найкраща в Україні за рівнем діагностичного обладнання. Зроблена повністю поліклініка – це безпрецедентне  фінансування”, – наголосив народний депутат.

Андрій Іванчук зазначив, що тепер мешканці Коломиї і району, а також мешканці Городенківщини , Снятинщини, Косівщини мають змогу виявляти хвороби на ранніх стадіях.

“Це заощадить і кошти, і час, і здоров’я і дасть можливість жити довше і якісніше. Так, крок за кроком, нам вдається робити зміни, попри те, що ми воюємо з найбільшою армією в світі. Але нам таки вдається розбудовувати освіту і медицину. Для цього треба наполегливо працювати. Те, що колись раніше можна було робити в інститутах, наукових центрах, – сьогодні можна робити у поліклініці та лікарні Коломиї”, – розповів народний депутат.

Коломия – перша серед інших 12 міст запустила ангіограф у роботу.

На запуск медапарата приїхав голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук. Він підкреслив, що відкриття ангіографічного відділення у Коломиї –  результат співпраці влади на різних рівнях.

“Коломия є базовим майданчиком, ті зміни, які відбулися за останні роки, є яскравим свідченням плідної роботи. Я хочу подякувати народним депутатам за їхню підтримку. Мені приємно, що ми побачимо сьогодні ангіограф у Коломиї.

Івано-Франківщина є взірцевою,  і цю планку, яку ми сьогодні підняли в Коломиї, слід запровадити у всіх інших районах.  Подивіться на Коломийську ЦРЛ і коментарі тут будуть  зайві”, – наголосив очільник Прикарпаття.

Вартість ангіографа становить 23 млн грн. Як наголошує головний лікар ЦРЛ Петро Лесів, огляд на медапараті у випадку невідкладних станів, таких як інфаркт та інсульт, – безкоштовна.

Ангіограф був вкрай необхідний коломийським лікарям – щорічно близько 500 людей потрапляє до стаціонару ЦРЛ з інфарктами міокарда та інсультами (за рік реєструють близько 150 інфарктів та 350 інсультів).

Введення в дію ангіографа суттєво зменшить смертність, термін перебування в медичному закладі, інвалідність, – наголошують коломийські медики.

Як розповідають лікарі ангіографічного кабінету – інтервенційний кардіолог Оксана Остафійчук та кардіолог Михайло Мосур, завдяки ангіографу видно усю карту судин потрібного органу чи частини тіла. Лікарі зможуть оперативно розпізнати зміни, що відбуваються в судинах і тканинах.

Якісне і точне зображення дає детальну картину процесів, що відбуваються. Крім того, подібні апарати дозволяють зробити процес обстеження пацієнта простим, швидким і якісним. А простота управління апаратом оптимізує роботу лікаря.

“Деколи постає питання, чи людина готова на дане обстеження чи ні, коли триває діагностика, тоді ми вже говоримо є звуження чи ні. Тобто під час обстеження повноцінно з нею спілкуємося”, – розповіла лікарка Оксана Остафійчук.

За словами заступника Коломийської ЦРЛ Віктора Бойка, ангіограф дозволяє діагностувати аневризми судин головного мозку  – апарат має майже 40 показів до різних видів втручань.

“Ми надіємося, що апарат повністю себе виправдає. Це прекрасна річ, про яку Коломия могла тільки мріяти”, – сказав медик.

Ангіографічний кабінет в ЦРЛ відкрили в травні, після того лікарі пройшли навчання в Україні та за кордоном і зараз готові проводити якісну діагностику.

“Минулого тижня на ангіографі в одного пацієнта виявили дуже серйозне звуження судин і франківські лікарі привезли стент, поставили його нашому коломиянину і він здоровий пішов додому. З сьогоднішнього дня це відділення може нормально функціонувати”.

Андрій Іванчук розповів, що заснований ним благодійний фонд “Покуття” відправить лікарів на навчання у сучасні європейські клініки.

Окрім запуску ангіографа, під час візиту оглянули нещодавно повністю оновлений приймальний покій, який став сучасним відділенням екстреної невідкладної медичної допомоги.

Тепер пацієнтам, яких привезли до лікарні, можуть швидко і в одному відділені надати необхідну першочергову допомогу. Також поряд розміщені сучасні операційні та післяопераційні, де врахований досвід клінік Івано-Франківська, де пацієнт може деякий час перебувати після операції.

Голова фракції у ВР “Народний фронт” Максим Бурбак наголосив, що коломийська поліклініка є прикладом якісних змін, які відбуваються в країні:

“Це яскравий приклад і відповідь всім зрадофілам, які зараз розказують, що в Україні нічого не зробили – нічого не будується, все дуже погано. Ваша поліклініка, яку з 2000-ого року не могли добудувати, є прикладом. Попри те що “Народний фронт” і прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у 2014 році зберегли Україну від дефолту, хочу нагадати: на єдиному казначейському рахунку тоді було 108 тисяч гривень. Попри ті всі загрози, які є тепер перед Україною – це агресія Росії, це й тяжка економічна ситуація – такі об’єкти робляться.

В мене на окрузі Хотинський пологовий будинок будували з 1984 року, ми цього року плануємо його здати. Тобто ми показуємо яскравим прикладом, що країна змінюється. Так, хотілося б швидше, так, люди вимагають пришвидшення економічних реформ, щоб краще стало жити. Але крок за кроком ми наближаємося до нашої мети – побудова єдиної незалежної держави Україна. І такі приклади показують людям, що Україна йде у правильному напрямку. І “Народний фронт” робитиме все, щоб Україна розвивалася. Ми небагато обіцяємо, але те, що обіцяємо, ми завжди робимо. “Народний фронт” – єдина політична сила, яка на 100% виконала свою передвиборчу програму”.

Народний депутат, секретар Комітету ВР з питань бюджету Володимир Шкварилюк розповів, що у 2016 році Івано-Франківщина по соцекономрозвитку у державі посіла перше місце, тоді область отримала 300 млн грн.

“Те, що ми сьогодні побачили – стільки апаратів і скільки, напевно, врятовано життів, – говорить про те, що держава рухається у правильному напрямку. Такими прикладами ми показуємо, що все ж таки в державі щось робиться, треба голосувати за бюджет, треба розвивати свій край, бути патріотом  не лише краю, а й всієї держави. Тож ми рухаємося в правильному напрямку.

Наведу лише кілька цифр. За 2016 рік наша область по соцекономрозвитку у державі посіла 1 місце, ми отримали 300 мільйонів тільки на соцекономрозвиток. Це тому, що тодішній  прем’єр-міністр був з Прикарпаття, тому що Андрій Іванчук, замголови фракції, теж звідси. Цього року, я думаю, ми теж будемо у трійці. Згідно з останнім проголосованим рішенням, наша область з мільярда гривень отримає 125 мільйонів. Це перший транш у цьому році. І ще буде напевно декілька траншів, тож думаю, що ми теж достойно будемо виглядати – все ж таки і завдяки Андрієві Володимировичу,  який не тільки медициною займається, а який займається і освітою, і культурою, і спортом”, – розповів Володимир Шкварилюк.

Головний лікар Коломийської ЦРЛ Петро Лесів подякував Андрію Іванчуку та владі різних рівнів за закуплене медичне обладнання.

“Я дякую всім до цього причетним. 25 млн витрачено на найсучасніше обладнання, яке змінить структуру надання меддопомоги у нашій лікарні, яка також є базовою для Городенківського, Снятинського районів”, – додав він.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


11.02.2019 155
Коментарі ()

Çàãðóçêà...
16.02.2019

Усе в домі мешканки прикарпатського селища Обертина Мирослави Погорєлової нагадує про сина Михайла, загиблого бійця батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Івано-Франківськ”...

303
15.02.2019
Юлія Ободянська

Дисципліна депутатів Івано-Франківської облради значно погіршилася. Якщо 2017 року прогульником був кожен третій, то за рік до парламентських виборів цей показник зріс майже до 50%.

489
04.02.2019
Лілія Горковенко

Володимир Ільків та Назар Морозко – талановиті майстри по роботі з деревом з Івано-Франківська, які сьогодні займаються справді унікальним проектом «Середньовічна корабельня».

2710
01.02.2019

За три роки Івано-Франківська міська рада утворила сім нових комунальних підприємств, заклавши у їхні статутні фонди десятки мільйонів гривень.

902 1
30.01.2019
Віталій ДАНКЕВИЧ

Допоки 18-й рік поспіль в українському суспільстві триває дискусія про необхідність впровадження чи не впровадження ринку земель, він давно існує, діє і навіть розвивається...

637 1
29.01.2019

Ремонти шкіл, садочків, клубів та доріг підрядники виконували на лічені дні до Нового року.

1188 3

Дохідна частина бюджету Франківська 2-й рік поспіль становить 3 млрд.грн. без змін, без росту.

770

Роздати майно бідним. Церква знає, що для того, щоб врятувати світ, треба відійти від нього, бути ззовні, а не всередині.

179

Предки наші по дрова - до лісу йшли. А кабінетні "наші" - заготовляють просто в місті.

820

Якось на тренування не прийшов наш воротар, і він став у рамку воріт. З того часу фактично завжди займав місце у воротах.

1299
13.02.2019

Центральне Розвідувальне Управління розсекретило інформацію про таємничі пошуки. Дані були опубліковані в мережі. Співробітників ЦРУ зацікавили події, які відбувалися на території Непалу і Бутану (відомий як "королівство щастя") у 1968 році. Ці держави р

288
04.02.2019

Поховання було виявлено в провінції Ель-Мінья, що на півдні від Каїра.

520
24.01.2019

У США на річці в місті Вестбрук штату Мейн, утворився велетенський крижаний диск, що обертається.

592
22.01.2019

13 січня парафія Миколаєво-Успенського собору міста Коломиї вийшла з канонічної юрисдикції Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви.

2359 2
14.01.2019

В Івано-Франківську завершився ювілейний фестиваль "Коляда на Майзлях".

1243
04.02.2019

Одного разу чоловік сидів в оазисі, біля входу в одне близькосхідне місто.

403
18.02.2019

Самозакоханий індик, романтичні лижники, Маленький Принц і Чугайстер. В "Буковелі" відбувся 7-ий фестиваль снігових скульптур. Його тема – "Буковель – серце Карпат". А присвятили дійство Дню Святого Валентина. Учасники фестивалю зображували в

280
16.02.2019

16 лютого на одній з вулиць міста Калуша, 25-річна дівчина намагалася вистрибнути з вікна.

3773
14.02.2019

Франківцям ідея припала до душі. Напередодні свята вони охоче фотографуються на фоні червоного серця.

2026
14.02.2019

Всім відомо, що день Валентина — це свято закоханих. В цей день сфера послуг та реклами заточена виключно на людей в парі.

2512