У Карпатах розвиватимуть пошуково-рятувальну мережу

З 1 січня 2020 року за співфінансування Європейської Комісії розпочинається реалізація проєкту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа».

Проєктом створюється Платформа співпраці між організаціями громадянського суспільства та місцевими органами влади з метою вирішення пріоритетних завдань, пов'язаних із безпекою та порятунком у Карпатах, інформує Фіртка з посиланням на Project SWIFT - Carpathian search-rescue network.

Проєкт має на меті об’єднати гірських громадських рятувальників Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей та запропонувати механізм залучення волонтерів для пошуку та порятунку людей в Карпатах.

В рамках реалізації проєкту передбачено низку заходів, спрямованих на встановлення діалогу між владою та громадянським суспільством, щоб усунути існуючі проблеми та здійснити реальні кроки щодо підвищення безпеки в горах. Такими заходами будуть:
• Конференції з метою об'єднання всіх зацікавлених сторін, побудови співпраці та розробки ініціатив, створення механізмів щодо залучення волонтерів до пошуку та порятунку людей у горах, налагодження співпраці між представниками громадськості та влади;
• Створення та облаштування регіональних громадських навчальних центрів у селі Довге (Львівська область) та селищі Ворохта (Івано-Франківська область) для навчання гірських рятувальників у реальних умовах - забезпечити підготовку громадських рятувальників на постійній основі;
• Серія спільних навчань гірських рятувальників та підвищення рівня їх кваліфікації відповідно до узгодженої програми, що включатимуть навчання з рятування на гірських річках; тренінги по наземному пошуку (LandSar); навчання з порятунку на місцевості зі складним рельєфом; зимові навчання;
• практична підготовка та стажування гірських рятувальників в Польщі на базі Гірського Добровільного Загону Рятування - Група Криніцка;
• Для представників національних природних парків / заповідників, залучених до співпраці з рятувальними групами, будуть організовані два круглі столи з питань співпраці та безпеки.
• Для оперативної роботи буде створено мобільний додаток, електронні бази даних небезпечних місць, туристичних притулків, рятувальних пунктів, медичних установ, туристичних маршрутів у Карпатах. Мобільний додаток створює можливість автоматично надсилати SMS з місцем розташування при надзвичайних ситуаціях Службам порятунку, що працюють в гірських регіонах.
Всі партнери разом сформують мережу рятувальників у Карпатах. Приєднання до мережі дозволить швидко реагувати на надзвичайні ситуації та забезпечить безпеку на пішохідних маршрутах Чорногори, Горган, Бескидів, що охоплюють близько 120 кв. км, які відвідують тисячі туристів на рік, включаючи іноземних, що звикли до безпеки в країнах ЄС.

Усіх, кому небайдужа тема безпеки в горах, запрошуємо до співпраці!

Тривалість проєкту 32 місяці.

Партнери проєкту: ГО „Асоціація гірських провідників «Ровінь»” (Львівська область), Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді; Гірський Добровільний Загін Рятування Група Криніцка (Польща), Громадська організація «Гірський рятувальний центр» (Івано-Франківська область).


09.01.2020 656
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1891
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1827
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1824
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5373 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2121 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1484

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

693

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

748

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

941

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

979
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1725
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3641
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10217
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26094
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10144 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7683
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

868
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1369
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

352
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1245
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

845
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1048