У Карпатах оздоровлюють івано-франківців з обмеженими можливостями (фото)

 

Понад двісті хворих дітей та дорослих відпочиватимуть з батьками у соціальному таборі, що у Ворохті. Програма табору розрахована на тиждень.

 

Це перший та на разі єдиний проект в області для людей із ДЦП, проблемами зору, слуху та іншими хворобами.



Лесі Барасюк – 22 роки. В неї вроджена аномалія зору. Дівчина майже не бачить, але успішно виводить на папері сонце, гори та воду. Їй допомагає мама: підбирає кольори, розповідає, хто сидить поруч. За 12 років навчання в реабілітаційному центрі «Дивосвіт», сім’я Барасюків вперше на такому відпочинку, інформують Паралелі.



«Таким великим колективом ми ще не виїжджали нікуди. До цього відпочивали, але по одинці і всі за власні кошти, - ділиться мама Лесі Анна Барасюк. – На користь нам пішло гірське повітря. Дуже добре, що моя донька спілкується тут із різними дітьми».



Оздоровлення івано-франківців проходить на базі спорткомплексу «Україна». Для цього територію закладу спеціально підготували, з дітьми працюють волонтери.

 

У Карпатах оздоровлюють івано-франківців з обмеженими можливостями

Програма розписана по хвилинах: зранку зарядка, потім арт-терапія на гірському повітрі, водні процедури у басейні, масажі з аромомаслами та, найголовніше, іпотерапія – метод лікування, заснований на взаємодії дитини з конем.

У Карпатах оздоровлюють івано-франківців з обмеженими можливостями
«Таким дітям потрібно розвиватися. Вони мають спілкуватись між собою, батьки також, - говорить керівник соціального табору Микола Полагей. - Цей проект унікальний, а тому має проводитись на загальнодержавному рівні. Ми лише стартували цього року. Надалі будемо вдосконалюватись».

Першу зміну соцтабору відвідали кілька спеціалізованих організацій міста. Серед них і дитячо-юнацька школа інвалідів із вадами слуху. Таких діток, із цього закладу, приїхало 15. До речі, у Ворохті вони готуються до Всеукраїнської спартакіади серед дітей-інвалідів.
У Карпатах оздоровлюють івано-франківців з обмеженими можливостями

Ініціатором табору став депутат Івано-Франківської обласної ради Олександр Шевченко. Вже тривалий час меценат підтримує соціальний проект Руслани Вжесневської, яка з 1996 року проводить для дітей-сиріт всеукраїнські літні та зимові оздоровчі табори. Звідси і виникла ідея організувати оздоровлення для людей дітей-інвалідів із Івано-Франківська.

«Я знайшов однодумців. Друзі-бізнесмени підтримали мою ініціативу і допомогли сім’ям, у яких є діти з різними вадами здоров’я, - розповідає О.Шевченко. - Думаю така ініціатива стане прикладом для інших. Соціальний табір буде приймати дітей з обмеженими можливостями щороку».

У Карпатах оздоровлюють івано-франківців з обмеженими можливостями

У Карпатах оздоровлюють івано-франківців з обмеженими можливостями

У Карпатах оздоровлюють івано-франківців з обмеженими можливостями

У Карпатах оздоровлюють івано-франківців з обмеженими можливостями


12.09.2012 2126 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

768
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

593
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1662
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2976
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2444
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2426

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

472

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

587

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1444

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1517
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

548
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

409
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

784
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

171
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

278
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26912
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

742
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

305
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

303
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

628
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

988 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

829