У Калуській станції швидкої допомоги прокоментували інцидент між натовпом та фельдшеркою

Виїзд бригади «швидкої» медичної допомоги на дорожньо-транспортну пригоду, яка трапилася ввечері 21 листопада на проспекті Лесі Українки у Калуші, вилився у шокуючий інцидент: розлючений натовп атакував медпрацівника — фельдшера бригади «швидкої».

Про подробиці інциденту Вікнам розповів виконуючий обов’язки головного лікаря Калуської станції швидкої невідкладної допомоги Юрій Єйна, який був на місці події, пише Фіртка

"Після того, як надійшов виклик про автоаварію на проспекті Лесі Українки, бригада швидкої негайно виїхала на місце події. Наша диспетчерська служба знаходиться в Івано-Франківську, всі виклики фіксуються, бригади забезпечені планшетами. У даному випадку від моменту виклику до приїзду бригади на місце події минуло в межах шести хвилин. Для виїздів по місту показник становить до 10 хвилин. Тому всі закиди, що, мовляв, «швидка» довго добиралася, є безпідставними. За пів години після виїзду мені зателефонували і повідомили, що машина «швидкої» і бригада заблоковані натовпом, а наших працівників мало не б’ють. Відповідно, я одразу ж виїхав на місце події. Там побачив, що досить великий натовп оточив машину, люди поводилися агресивно, погрожували медпрацівникам, ображали, обзивали їх. Мене спочатку до машини не пропускали, бо я нібито приїхав вигороджувати своїх працівників. Урешті-решт, я таки пробився до машини «швидкої». На запитання «у чому справа» отримав відповідь, що фельдшер п’яна. На це відповів: такого не може бути. Фельдшер – калушанка, 1975 року народження, більше двадцяти років працює на «швидкій». Працює добросовісно і жодних нарікань на її роботу ніколи не було. Більше того, вона взагалі не вживає алкоголь. Тож, поцікавився: на підставі чого такі звинувачення? Відповідь була такою: в неї блищать очі і вона труситься", — розповів Юрій Єйна.

Після цього фельдшера, яка перебувала в кабіні «швидкої», силою витягнули з машини та посадили в салон. Тут же знаходилися люди з натовпу і працівник поліції з приладом для визначення вмісту алкоголю у крові.

"Більше того, четверо-п’ятеро осіб тримали мобільні перед обличчям фельдшера і знімали це все на відео. Супроводжувалося це криками, матюками, образами і погрозами. Аргументи, що це ненормально, що вони не мають права так себе поводити, не справили ніякого враження. Тож, ми порадилися і вирішили зробити тест на алкоголь. Це тривало хвилин двадцять. Фельдшер у стресі спочатку не могла нормально подути в трубку, потрібен великий обсяг повітря і в неї це не виходило. Урешті-решт, тест було зроблено. Аналіз показав відсутність алкоголю в крові медпрацівника. Відтак працівник поліції вийшов з машини і показав усім нульові показання приладу, що все нормально. Після цього сторонні особи вийшли з машини і натовп почав розходитися. Я навіть не знаю, чи хтось вибачився перед нашим працівником", — зазначив Юрій Єйна.

Упродовж усього інциденту на місці були працівники поліції, проте жінку від хамства і погроз розлюченого натовпу ніхто не захистив.

"Ми чергуємо добами, тож, постраждала фельдшер, не зважаючи на стрес, відпрацювала свою зміну і вранці 22 листопада пішла додому. Не знаю, як вона буде діяти, скаржитися чи позиватися до суду. Але ми будемо захищати свого працівника. До речі, під час інциденту надійшло зо двадцять дзвінків на диспетчерську «швидкої» та стільки ж – у поліцію з повідомленнями, що фельдшер нібито п’яна. Відповідно, сьогодні Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги, якому ми підпорядковуємося, передав заяву в поліцію щодо інциденту. Ми вважаємо, що правоохоронці мали б захистити медиків від свавілля натовпу. Так, як це відбувається скрізь у світі", — наголосив виконуючий обов’язки головного лікаря Калуської станції швидкої невідкладної допомоги.


22.11.2019 5098 3
Коментарі (3)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1283
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2576
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2142
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2205
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6626 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2483 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

376

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1314

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26549
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

430
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

576
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

648