У Калуші визначатимуть краще кафе

Цього вівторка у кабінеті заступника міського голови Калуша Руслани Вайди відбулося засідання колегії двох місцевих галузевих рад при виконавчому комітеті міської ради: торгівлі, ресторанного господарства та інших сфер послуг і промисловості, транспорту та будівництва.

 

Головною темою засідання стала підготовка до відзначення дня підприємця (цього року святкується 4 вересня). Крім того, на засідання на вимогу підприємців запросили представників міського управління пенсійного фонду та податкової інспекції. Прийшли начальник управління ПФ Степан Різник, а від податківців — начальник відділу оподаткування юридичних осіб Ольга Коржан.

 

Конкретних питань до них практично не було, тож спілкування чиновників з підприємцями звелося до роз’яснень з приводу сплати страхових внесків до пенсійного фонду та процедури отримання ліцензій на деякі види підприємницької діяльності. За словами Степана Різника, поки що платниками внесків до ПФ є усі підприємці. Хоча закон про те, що підприємці-пенсіонери та інваліди звільняються від їх сплати прийнятий, однак він поки що не підписаний і не вступив у дію.

 

Як зазначив Степан Різник, у Калуші майже усі підприємці сумлінно сплачують страхові пенсійні внески. Винятки — поодинокі. В принципі, усі, хто не платить, самі створюють собі проблеми, оскільки законодавство є досить жорстким, прострочення платежу тягне нарахування фінансових санкцій. Проблемою керівник міського управління ПФ вважає те, що більшість підприємців сплачують внески, виходячи з мінімальної або й меншої зарплати. Він порекомендував їм збільшити платежі, бо виплата зарплати на рівні мінімальної тягне за собою перевірки. А для підприємців, які працюють з бюджетом може мати і більш серйозні наслідки.

 

Так, не секрет, що є підприємці, які у своїх розрахунках з бюджетом закладають зарплату значно більшого розміру, ніж та, яку вони «показують» у звітності.

 

«Це відмивання бюджетних коштів і до цього прокуратура дійде», — заявив Степан Різник. Заступник міського голови Руслана Вайда у свою чергу зазначила, що це питання знаходиться у полі зору міської влади і міського голови.

 

Також вона повідомила, що урядом вже розроблено проект закону про запровадження шкали заробітних плат. За умови прийняття ним буде визначено, що, наприклад, керівник не може отримувати зарплату менше 2,5 тис. грн., бухгалтер — менше 2 тис. грн. і так далі. Відповідними будуть внески до ПФ та інші відрахування з зарплати. Щодо податкової інспекції, то, за словами Ольги Коржан, жодних проблем при отриманні ліцензій для торгівлі алкоголем і тютюновими виробами виникати не повинно. Оскільки їх видають в обласному центрі, куди документи привозять раз на тиждень.

 

Підприємцям потрібно заздалегідь звертатися за ліцензією або її продовженням у Калуську ОДПІ. Або ж, якщо вони не хочуть чекати, можна самому поїхати до Івано-Франківська і оперативно вирішити проблему. Головне питання, яке обговорювали на засіданні колегії галузевих рад підприємців Калуша — процедура визначення кращого автобусного маршруту та кращого кафе у нашому місті.

 

Цього року конкурс за цими двома номінаціями проводитиметься вперше. Кращий маршрут визначатимуть самі калушани, які користуються громадським транспортом. Так, протягом найближчого місяця представники управління економічного розвитку міста будуть на різних маршрутах (їх всього є близько півтора десятка) поширювати анкети.

 

Людям запропонують відповісти на чотири запитання: як часто вони користуються конкретним маршрутом (якщо дуже рідко, то така анкета не братиметься до уваги), чи задоволені комфортністю транспортних засобів, чи часто стикаються з порушеннями, зокрема графіків руху на маршруті. Також пасажири матимуть можливість дати свою оцінку культурі поведінки водія. На кожному маршруті планується опитати 40-50 людей. Під час підбиття остаточних підсумків анкетування, повідомила Руслана Вайда, врахують і кількість скарг на того чи іншого перевізника, які надходили до міської влади. Вона також відзначила, що в останні роки скарг, порівняно з періодом до 2009 року, є значно менше.

 

Краще у Калуші кафе визначатимуть спеціально створені комісії. Для них також розробили анкету. Оцінка буде проводитися за такими критеріями, як впорядкування, декоративне оформлення і озеленення прилеглої території, зовнішнє і внутрішнє оформлення, оснащеність меблями, якісним посудом і столовою білизною, створена у закладі атмосфера дозвілля (декоративне оформлення, освітлення, музика тощо), наявність гардеробу, асортимент і оформлення страв, оформлення меню і наявність карти вин тощо.

 

Крім того, до уваги братимуть стан санвузлів, а також якість і рівень обслуговування відвідувачів персоналом кафе. Комісії будуть відвідувати кафе без попередження, разом або й поодинці, як звичайні клієнти і незалежні експерти. До їх складу увійшли підприємці, які не мають відношення до цього виду бізнесу. У кожній комісії, а їх є три, по п’ятеро осіб. Загалом до списку кафе, серед яких і визначатимуть найкращі, увійшло 24 заклади, які мають відповідний статус. У конкурсі не братимуть участь ресторани і вузькоспеціалізовані заклади, як, наприклад, піцерії.

 

Таким чином члени кожної комісії отримали завдання відвідати по вісім кафе і оцінити їх за десятибальною шкалою. На його виконання вони мають місяць часу — результати будуть підбиватися на засіданні галузевих рад підприємців, яке заплановане на 18 серпня. За словами Руслани Вайди, для переможців передбачать нагороди на кшталт атласу доріг (для кращого перевізника) і кулінарну книгу (для підприємця, власника кращого кафе).

 

Крім того, розглядається можливість розміщення інформації про переможців на рекламних конструкція КП «Міський інформаційний центр». Не виключено, що переможець буде не один, а кілька, і усі вони будуть відповідним чином відзначені.

 

"Дзвони Підгір'я"


22.07.2011 2192 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

682
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1958 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1139 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

561
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6908 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11405 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

343

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1092

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1119

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1114
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

80
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

291
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1091
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

762
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2957
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4453
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18446
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

84
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

328
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

359
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

669