У Калуші одному із претендентів на крісло голови РДА кричали «Ганьба!» та вимагали зійти з трибуни

 

/data/blog/64902/47b0c1ce047a9581a2d7423d99b4a745.jpg

 

Сьогодні о 10.00 у районному будинку культури у Калуші розпочалися слухання щодо призначення голови Калуської РДА.

 

Перед початком слухань, у коридорі РБК відбувається реєстрація. «Реєстраційних» столів — кілька: окремо реєструють директорів Народних домів, районних депутатів, громадських активістів… «Вікнам» повідомили: попередньо складений список з більше, ніж двох сотень осіб. Зареєстрованим видають іменні мандати. Не маєш мандата — проголосувати не зможеш, пише Фіртка з посиланням на Вікна.

 

Хоча, у підсумку, голосування і так не відбулося: про нього не згадали ні ті, хто сидів у президії, ні — ті, хто у залі. У коментарі «Вікнам» член експертної комісії, заступник голови ОДА Володимир Кушнір повідомив: напередодні експертна комісія вирішила, що рішення про голосування було помилковим. Адже, по-перше, присутні на слуханнях люди не відображають думки усієї громади, а, по-друге, це не надто коректно, зважаючи на присутніх у залі працівників бюджетної сфери та можливі родинні зв’язки.

 

Зрештою, голова РДА — це не виборна посада. Тим не менше, про таке рішення експертної комісії в РДА, очевидно, не знали, адже, виготовили і картки для голосування, і провели усю необхідну процедуру, затративши якщо не кошти (голова Калуської РДА Микола Жовнір запевнив, що на це не потратили жодної копійки. — Авт.), то, принаймні, не мало часу.

 

— Але у районах, де громада наполягає, може відбутися й голосування, — зауважив Володимир Кушнір. 

 

Нагадаємо, голова ОДА Олег Гончарук, оголошуючи про проведення слухань щодо призначення голів РДА, анонсував і рейтингове голосування за підсумками спілкування із кандидатами. 

 

Кандидатів заслуховували в алфавітному порядку. Володимир Кушнір ще не початку засідання виправив Миколу Жовніра: процедура не має статусу громадських слухань.

 

— І не треба вводити в оману, — наголосив посадовець.

 

Бути головою РДА виявили бажання дев’ятеро кандидатів:

Любомир Білоус, останнє місце роботи — викладач кафедри міжнародної економіки, маркетингу і менеджменту ІФННІМ;

Віктор Гільтайчук, керівник окружного виборчого штабу Блоку Петра Порошенка (округ №85 з центром у Калуші);

Микола  Жовнір, в. о. голови Калуської РДА;

Ігор Очкур, член Народної ради Калущини;

Віктор Романів, колишній заступник голови Калуської РДА;

Тарас Федорів, колишній сільський голова Старого Угринова;

Роман Хомик, підприємець;

Микола Шинкар, завідувач відділу внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю Калуської міської ради.

Галина Мельник, кандидат фармацевтичних наук, завідувач кафедрою одного із вищих навчальних закладів.

 

Майже до кожного із них у залі були запитання. Однак, коли підійшла черга останнього кандидата на посаду голови РДА — Миколи Шинкаря — у залі почався справжній ажіотаж. Нагадаємо, Народна рада Калущини розповсюдила заяву, у якій вимагала у голови ОДА Олега Гончарука не допускати до участі у слуханнях Миколу Шинкаря. Його вихід на трибуну супроводжувався вигуками «Ганьба!».

Член експертної комісії, представник громадськості Роман Островський випередив Миколу Шинкаря:

 

— Коли ми сюди під’їжджали, нам надали інформацію, що один із кандидатів на посаду має прив’язку до Партії регіонів. Якщо це так, то не буду вас слухати.

 

Микола Шинкар пояснив: він проводив роз’яснювальну роботу щодо законопроекту про впровадження адміністративно-територіальної реформи. Із цим їздив по району у виборчий період (нагадаємо, у 2012 році, під час парламентських виборів кандидат у народні депутати, представник Партії регіонів Валерій Келестин зареєстрував законопроект про проведення експерименту із впровадження адміністративно-територіальної реформи на Калущині. — Авт.). Однак, упевнений: інші учасники виборчого процесу настільки скрупульозно слідкували за опонентами, що якби він цей час використовував для агітації, це б давно задокументували..

 

— Інших прив’язок до Партії регіонів у мене не було, нема і бути не може, — запевнив Микола Шинкар під невдоволені вигуки із залу.

 

Із запитаннями до мікрофона вишикувалася ціла черга.

 

— Ви вже будували сірникову фабрику. Ви у мене взяли чотири ваучери по одному мільйону. Обіцяли дивіденди. Фабрика згоріла, дивідендів нема. Не будіть у мені звіра. Віддайте гроші. Вони мені зараз дуже потрібні на екіпіровку у зоні АТО, — наполягав в. о. сільського голови Підмихайля Ігор Кубрак. Чоловік навіть вийшов на сцену, а Микола Шинкар відступив від мікрофону.

 

— Дуже вас прошу, йдіть звідси з Богом, — ще раз, але вже — з трибуни звернуся до Миколи Шинкаря Ігор Кубрак.

 

— Ви приїхали у школу до Верхні, підтримували Келестина, розхвалювали його як партіота… Якщо ви патріот, зніміть зараз свою кандидатуру, — наполягав сільський голова села Верхня Микола Філіпович.



— Ви самі підете, чи вам допомогти? — поцікавився координатор Самооборони Івано-Франківська та Калущини.

 

— Ви були «тіньовим» начальником виборчого штабу Келестина. Був адмінресурс. «Автомайдан Калущини» блокуватиме роботу голови РДА, якщо ним стане Микола Шинкар, — заявив координатор «Автомайдану Калущини» Володимир Павлів.

 

— Ви бачите, що робиться у залі. Ви бачите: стоять у проході люди в камуфляжах, ми ще задовго як їхали сюди знали ситуацію. Ви розумієте, що буде спротив. Ви розумієте, що ситуація в Україні важка. Чи готові працювати в деструктив району? Бо це буде деструктив. Ви бачили, що відбувалося в обслаіт, коли призначали керівників МВС. Для чого цей деструктив у районі? Та майте мужність, подякуйте громаді і прийміть виважене рішення, — звернувся до .миколи Шинкаря Роман Островський.

 

 

— Я маю мужність, — запевнив Микола Шинкар. — Я ні від кого не втікаю, бо то лише на злодієві шапка горить…

 

Однак, розгорнути відповідь Миколі Шинкарю так і не дали. Під час одного із виступів Микола Шинкар просто зійшов з трибуни і сів на місце. Однак, заяви про те, що він знімає свою кандидатуру на посаду голови РДА, — не озвучив. За інформацією «Вікон», Миколу Шинкаря на посаду голови Калуської РДА рекомендував народний депутат Ігор Насалик. Щоправда, рекомендація надійшла без особистого підпису нардепа.

 

Володимир Кушнір охарактеризував Калуський район як один із найбільш підготовлених до слухань і — найдисциплінованіший. Зауважив: експертна комісія зробить висновки і надасть їх голові ОДА. Той проведе із кандидатами співбесіди (невідомо, чи з усіма, чи лише з «реальними претендентами), і аж тоді прийматиме рішення.

Нагадаємо, згідно із законом, подання на посаду голови РДА на розгляд Президента України вносить голова ОДА.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Долині слухали кандидатів на голову РДА


08.12.2014 551 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

232
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

504
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1603
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2864
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2402
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2387

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

369

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

544

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1392

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1476
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

505
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

366
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

746
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

106
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

245
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26853
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

709
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

260
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

267
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

590
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

762
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

792