У Калуші хочуть скоротити кількість депутатів міської ради та — заступників міського голови

 

 

Учора в конференц-залі калуської центральної бібіліотеки відбулося перше робоче засідання Громадської Ініціативи “7 Грудня” у форматі “круглого столу”.

 

На запрошення відгукнулись як звичайні небайдужі громадяни так і знані громадські активісти, зокрема, представники СМСБ “Альтернатива”, ГО “Добро Місту”, Народної Самооборони, Правого Сектору, Автомайдану Калущини, пише Фіртка з посиланням на Вікна.

 

На початку зустрічі ініціатор та автор ідеї Ігор Очкур ще раз окреслив своє бачення її подальшої роботи — визначення цілей та пріоритетів реформування всіх галузей міської господарки через якнайширше вивчення думки Громади, визначення способів та механізмів їх досягнення з допомогою експертного кола, викладення програми дій у “дорожній карті” та її подальшої реалізації через органи місцевої влади.

 

Ігор Очкур також ще раз підтвердив свій намір брати участь у наступних виборах міського голови та бажанні залучити до роботи в команді людей з цікавими ідеями та бажанням їх втілювати у життя як в місті Калуші, так і в Калуському районі. Громадські активісти Володимир Холод, Тарас Кушлик та Галина Підкамінна наголосили на необхідності використання дієвих способів спонукання до реформ зараз діючої місцевої влади, з чим погодились всі присутні.

 

За “круглим столом” визначено наступний формат роботи Ініціативи — визначення переліку галузей – тем, що пропонуватимуться до обговорення, визначення терміну на обговорення чергової теми, вивчення думок, ідей та пропозицій по даному пункту, підведення підсумків та визначення наступного розділу. До списку галузей-тем, зокрема, увійшли такі:

— органи місцевого самоврядування та саморганізації, органи управління міста та району

— житлово-комунальне господарство

— архітектура, благоустрій, містобудування

— транспорт, інфраструктура

— шкільна, дошкільна, позашкільна освіта

— медичне обслуговування

— енергетика, енергозбереження

— розвиток малого та середнього бізнесу, інвестиційна привабливість

— культура, спорт, молодіжна політика, туризм

— Статути територіальних громад міста Калуша та Калуського району

— бюджет і фінанси.

 

Слід зауважити, що даний перелік не є вичерпним, може бути доповненим чи зміненим відповідно до пропозицій громадян. Черговість обговорення галузей-тем також є довільною. Першою для роботи визначено тему реформування органів місцевого самоврядування та самоорганізації населення, органів управління міста та району. У

 

часники “круглого столу” обговорили та запропонували до обговорення пропозицію щодо утворення органів самоорганізації по основних мікрорайонах міста (напр. Хотінь, Підгірки, Загір’я, “посьолок” і т.д) та надання їм повноважень внесення пропозицій при складанні чергового бюджету міста. Реалізація такого підходу дасть громадянам механізм прямої дії щодо фінансування потреб конкретного мікрорайону та сприятиме розвитку громадянського суспільства.

 

Другою пропозицією до обговорення по даній темі стала пропозиція Ігор Очкура – скорочення складу калуської міської ради з 50 до 36 депутатів, членів виконавчого комітету з 15 до 9 осіб та скорочення кількості заступників міського голови з 5 до 2 осіб. Перші підсумки по даній темі вирішено підвести через десять днів. Д

 

етальніше ознайомитися з пропозиціями, їх обгрунтуванням, висловити свою думку чи внести власні ідеї всі бажаючі можуть на сторінках Інціативи “7 грудня” чи за допомогою елекронної пошти 7grudnja@gmail.com.


28.01.2015 385 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

800
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

615
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1688
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3024
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2465
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2443

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

594

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

604

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1462

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1535
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

567
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

427
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

801
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

203
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

298
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26932
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

757
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

322
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

320
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

647
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1063 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

844