У Івано-Франківську запровадили унікальну систему лікування інфарктів

 

Серед найнебезпечніших захворювань нашого часу чи не перше місце займає інфаркт міокарда. Ця хвороба торкається величезної кількості населення України і саме вона є основною причиною смертності серед працюючого населення.

 

Тільки за 2011 рік в Івано-Франківській області було зареєстровано близько 1200 інфарктів. Уже за чотири місяці цього року – близько 300 інфарктів міокарда. І ці дані стосуються лише тих випадків, які зареєстровані у стаціонарних відділеннях медичних закладів.

 

З початку 2012 року в Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська розпочала роботу унікальна програма, яка стосується лікування гострих інфарктів міокарда методом балонної ангіопластики і стентування.

 

„Це найпрогресивніша у світі методика. Майже усі країни Європи об’єдналися в організацію, яка називається „Стент для життя” і яка метою своєї діяльності вважає запровадження цієї методики для стовідсоткового лікування усіх гострих інфарктів власне методикою стентування і ангіопластики. Це процедура, яка справді рятує життя”, – розповідає завідувач відділенням малоінвазивної діагностики і лікування Центральної міської клінічної лікарні Лілія Сорохтей”.

 

На перший погляд, новітня методика обстеження дуже проста. Медичний працівник вводить катетер через судинку на руці або нозі, доводить її до коронарної артерії і вводить туди контрастну речовину, тобто таку речовину, яку видно через рентген.

 

Так лікарі можуть визначити діаметр судини, побачити, де є бляшки, які звужують судину, зрозуміти, чи вона закрита повністю, чи є інші патології, тощо.

„Якщо пацієнт поступає до нас із гострим інфарктом міокарда, у нього повністю перекрита артерія, а це означає, що кожні 15 хвилин у людини відмирають певні клітини серця і розповсюдження зони рубця збільшується. Тому потрібно вчасно відкрити цю судину, бажано не пізніше двох годин від початку болів. Дуже важливо терміново привезти пацієнта до лікарні, зробити йому діагностику, провести до закритої артерії спеціальний балонний катетер, роздути його та відкрити судину. А потім поставити у судинці таку званий ендопротез – стент”, – пояснює Лілія Сорохтей.

 

За її словами, застосування такої процедури є вкрай важливим для пацієнтів, адже воно допомагає уникнути випадків смертності від інфаркту міокарда, зменшує інвалідизацію хворих, особливо людей працездатного віку, скорочує етап реабілітації, покращує якість життя людини.

 

Лікарі пояснюють, що коронарографію варто провести навіть задля профілактики, задовго до того, як розвинеться інфаркт міокарда. Якщо у людини є певні підозри, що її серце хворе, потрібно одразу йти до кардіолога, чи до терапевта, щоб зробити ряд обстежень. У першу чергу необхідно зробити електрокардіограму, здати аналізи на рівень холестерину в крові, зробити ехокардіограму серця. Зрештою, навіть ці стандартні дослідження можуть не показати ніяких відхилень від норми.

 

Але якщо у пацієнта є болі за грудиною, або в області серця, особливо при фізичному навантаженні, або при психологічному стресі, і вони проходять після прийняття нітрогліцерину – це типовий приступ стенокардії чи так званої „грудної жаби”. Це означає, що серцю не вистачає кисню через наявність бляшки, яка звужує судини. Для цього і потрібні новітні дослідження. За їхньою допомогою медики можуть виявити пацієнтів з особливо високим ризиком розвитку інфаркту міокарда.

 

Крім того, таке дослідження необхідне, якщо пацієнту показана будь-яка операція із застосуванням серйозного наркозу, за допомогою коронарографії лікарі можуть побачити, у якому стані судини серця.

 

Днями відділення малоінвазивної діагностики і лікування відвідав голова асоціації інтервенційних кардіологів України професор Юрій Миколайович Соколов, який цими днями перебував у Івано-Франківську. Він визнав роботу медиків на високопрофесійному рівні та пообіцяв спеціалістам ЦМКЛ методичну та консультативну підтримку.

 

Тому варто звернутися за допомогою заздалегідь. Адже чималої  кількості складних захворювань можна було б уникнути за умови своєчасного виявлення тієї чи іншої патології організму.


11.06.2012 1961 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1219
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2535
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2118
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2172
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6558 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2457 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

340

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1152

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1287

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1406
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

283
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

588
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2067
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26518
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

557
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10470 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8016
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

540
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

407
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

550
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

626
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1587