У Івано-Франківську за розбійний напад чотирьох молодиків засудили на тривалий термін

 

Вирок суду ошелешив усіх чотирьох підсудних. Більше двох років молоді люди перебували хоча й під слідством, але все ж на свободі.

 

Десь у глибині душі кожен з них сподівався на те, що покарання не буде пов’язане з позбавленням волі, адже вони вперше притягувалися до кримінальної відповідальності, позитивно характеризувалися за місцем проживання, а один з них узагалі неповнолітній. Утім, призначаючи покарання підсудним, Івано-Франківський міський суд оголосив вирок, котрий став адекватною правовою оцінкою зухвалості і жорстокості цих осіб. Чотирьом івано-франківця віком від 17 до 20 років було змінено міру запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту у залі суду і оголошено тривалі терміни ув’язнення.

 

Два роки тому пізнім березневим вечором компанія з чотирьох осіб прямувала до свого знайомого, щоб продовжити святкування його дня народження. Перед цим були в кафе, де випивали до закриття закладу. Підігріті спиртним, молодики відчували себе мало не всесильними, такою собі «бригадою», що здатна на неймовірні вчинки. На жаль, не найкращого штибу. Найстарший з компанії почав під’юджувати наймолодшого, мовляв, чи вистачить тому сміливості підійти до першого зустрічного і «розібратися» з ним по-чоловічому. Неповнолітній не вагався у можливості самоствердитися серед товаришів: перебігши через дорогу, він наздогнав незнайомого чоловіка, раптово вдарив його в потилицю і звалив на асфальт. Одразу після цього решта троє підбігли до лежачого парубка і почали методично гамселити його руками і ногами. На вимогу нападників потерпілий змушений був віддати їм два мобільних телефони і гаманець, з пальця руки один із зловмисників стягнув каблучку. Нападники розбіглися по тому, як помітили, що до цього неосвітленого місця наближаються люди.

21-річний потерпілий певний час перебував на стаціонарному лікуванні в нейрохірургічному відділенні обласної лікарні. За два дні після того, що з ним сталося, працівники міліції встановили і затримали усіх його кривдників. З жодним з цих молодиків він раніше не був знайомий. У той вечір парубок провів до гуртожитку дівчину і вже повертався додому.

 

В ході досудового слідства підозрювані визнали свою причетність до побиття хлопця, зізналися й у тому, що наступного дня два мобільних телефони, відібрані у потерпілого, вони продали незнайомій людині, а гроші поділили між собою порівну. Слідство здобуло інші незаперечні докази вчинення цими особами злочинних дій стосовно потерпілого, до матеріалів кримінальної справи були долучені показання багатьох свідків, котрі достеменно відтворювали перебіг подій і поведінку кожного з підсудних у той вечір. Незважаючи на це, двоє з чотирьох підсудних у процесі судового розгляду справи почали змінювати показання, не визнавали своєї вини. Інші двоє, в тому числі, неповнолітній юнак, визнали вину частково.

 

Суд критично оцінив твердження підсудних, які в судовому засіданні змінили свої попередні показання, і розцінив поведінку підсудних як таку, що спрямована на досягнення мети уникнення відповідальності за скоєні злочини. Дії підсудних були кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч.2 статті 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство, вчинене групою осіб) і ч.2 статті 187 Кримінального кодексу України (Розбій, вчинений за попередньою змовою осіб).

 

Відповідно до санкцій означених статей, а також на підставі норми статті 70 Кримінального кодексу України про поглинення менш суворого покарання більш суворим, суд засудив кожного з підсудних до тривалих термінів позбавлення волі.

 

Зокрема, найстарший з цієї компанії проведе у в’язниці 8 років, інші співучасники вчинення злочинів засуджені до позбавлення волі на термін 8, 3 і 2 роки з перебуванням в установах пенітенціарної служби.


27.10.2011 2169 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1623
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1705
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1692
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5006 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2003 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1389

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

315

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

583

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

755

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

873
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3509
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10079
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

718
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25965
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7583
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

775
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1274
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

227
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1105
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

717
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

950