У Івано-Франківську триває Міжнародний симпозіум щодо протидії торгівлі людьми

 

В Івано-Франківську триває Міжнародний науково-практичний симпозіум «Протидія незаконній міграції та торгівлі людьми». Організували захід Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького та Центральна Європейська Ініціатива (CEI Cooperation Fund).

 

«Ми звернули увагу на тематику протидії незаконній міграції та торгівлі людьми у зв’язку з тим, що сьогодні в Європі дуже актуальні питання щодо переселення мігрантів. Європейські держави обмежують в’їзд мігрантів і це призводить до поширення незаконної міграції. За даними міжнародної організації міграції, щороку понад 1000 українців потерпають від незаконної торгівлі людьми. Це трудова експлуатація, сексуальна, а також вилучення органів», – наголосив завідувач кафедри кримінального права і процесу Університету імені Короля Данила Галицького Петро Мельник.

 

Учасниками симпозіуму стали представники управління міліції трьох областей Угорщини, фінансової інспекції Угорщини, Міжнародного відділу центрального органу Національної податкової та митної служби Угорщини, Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород, громадської організації Nexus, представники уряду Молдови, спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, також науковці з України та іноземних країн, які досліджують дані питання, інші.

 

Завідувач кафедри державного управління кримінально-правових дисциплін Барановичського державного університету (Білорусія) Марина Андріяшко розповіла, що  Республіка Білорусь досягла високих результатів щодо протидії торгівлі людьми. Адже до вирішення цієї проблеми підключені усі профільні відомства та Міністерства, працює ряд державних програм щодо протидії торгівлі людьми.

 

«У порівнянні з 1994 роком, ми на 85% скоротили випадки торгівлі людьми, були викриті цілі мережі злочинних організацій, що торгували, здебільшого, жінками, які виїжджали за кордон і опинялися в сексуальному рабстві. В цілому проблема торгівлі людьми дуже складна і багатоаспектна», - наголошує Андріяшко.

 

За словами консула Генерального консульства Угорщини в місті Ужгород Ференца Варги, міграційна проблема у Європі існує понад рік.

 

«Ми знаємо, що в Україні утворилася схожа ситуація у зв’язку із подіями на Сході, але вона, звичайно, відрізняється від європейської. Ми бачимо, що в Україні відчутна проблема у вирішенні міграційного питання і тому шукаємо усі можливості залучити фахівців до проведення конференцій, де вони можуть поділитися досвідом. Сподіватимемося, що Україна не матиме потреби прямо стикатися з проблемою мігрантів, водночас вважаємо, що усі спеціалісти повинні бути підготовленими до вирішення цих питань і сьогоднішня конференція є дуже корисною», – каже Ференц Варга.

 

На важливості піднятої теми, особливо в контексті глобальної міграції, наголошує і перший секретар Посольства Хорватії в Україні Елена Періч.

 

«Це дуже складна тема, особливо в контексті економічних мігрантів, які проходять через Хорватію. Міграція – це глобальний феномен, одна країна не зможе справитися з нею самостійно, тому ми готові співпрацювати в будь-якому питанні, що стосується міграції. Нам потрібно вести роботу з урядовими особами, які повинні визначати, правильно або неправильно оформлені усі відповідні папери, це й буде першим кроком. По-друге, потрібно співпрацювати в міжнародному контексті: якщо людина перетинає кордон, то інформація по це має бути передана у різні точки. Третій підхід – як визначати жертв нелегальної міграції”.

 

Загалом, згідно статистичних даних Державної міграційної служби України, протягом 8 місяців 2015 року затримано 3428 нелегальних мігрантів, з них 2304 чоловіків і 1124 жінок. В цілому станом на 1.09.2015 року у ДМС України перебуває на обліку 246953 іммігрантів.

 

Україна залишається однією з основних країн походження постраждалих від торгівлі людьми.

 

Станом на липень 2015р. Міністерством соціальної політики України 94 громадянам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, серед яких 88 – громадяни України і 6 іноземців (громадяни Пакистану, Молдови та Російської Федерації). З них за статтю – 39 чоловіків, 39 жінок і 16 дітей. За видами експлуатації: 42 випадки – трудова експлуатація, 24 випадки – сексуальна, 19 випадків – залучення до жебракування, 4 випадки – змішана експлуатація, 3 випадки – вилучення органів, 2 випадки – продаж малолітньої дитини. Країнами призначення (експлуатації) є: Україна – 37 випадків, Російська Федерація – 37 випадків, Турецька Республіка – 6 випадків, Республіка Польща – 5 випадків, Республіка Молдова – 2 випадки, Республіка Азербайджан – 2 випадки, Держава Ізраїль – 2 випадки, Республіка Сербія – 1 випадок, Грецька Республіка – 1 випадок, Федеративна Республіка Німеччина – 1 випадок. За видами торгівлі людьми зафіксовано внутрішня (всередині країни) – 31 випадок, міжнаціональна (транскордонна) – 63 випадок.

 

За інформацією Міністерства внутрішніх справ України протягом I півріччя 2015 року органами внутрішніх справ зареєстровано 80 кримінальних злочинів, передбачених ст. 149 КК України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини), що на 51% більше ніж торік. Встановлено 86 постраждалих від торгівлі людьми з яких: 56 – жінок, 26 чоловіків, 4 неповнолітніх та малолітніх осіб.


12.03.2016 382 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

820
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

631
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3044
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2471
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2452

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

59

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

624

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

610

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1472
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

219
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

579
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

434
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

224
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

304
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26941
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

761
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19594
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

321
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

327
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

654
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1092 1