У Івано-Франківську підвели підсумки реалізації проекту, фінансованого Європейським союзом

 

/data/blog/99113/0385e73341662cc23d2d9e8459bfd5b4.png

 

Два з половиною роки на Прикарпатті тривав проект «Підвищення якості та ефективності надання адміністративних послуг населенню Івано-Франківської області через співпрацю громади та влади».

 

У рамках проекту було надано технічну та організаційну допомогу при створенні у Надвірнянському, Калуському і Коломийському районах Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), пише Фіртка.

 

Для Центрів закупили сучасну комп’ютерну та оргтехніку, зручні меблі, виготовили інформаційні матеріали.

 

Загалом, при створенні ЦНАПів було використано найкращий український та міжнародний досвід, зокрема, керівники центрів взяли участь у стажувальних візитах до Польщі та Естонії, ознайомились із діяльністю вінницького прозорого офісу та івано-франківського ЦНАПів.

 

Як зазначив на прес-конференції, присвяченій завершенню проекту, очільник департаменту економіки Івано-Франківської ОДА Володимир Попович, допомога Європейського союзу була дуже доречною. Адже закон ставить чіткі вимоги щодо облаштування створюваних Центрів надання адміністративних послуг. В той же час у бюджеті коштів на це не вистачає.

 

Одним з основних результатів проекту є створення Мережі ЦНАПів Івано-Франківської області. Її завданням є допомога у підвищенні якості обслуговування споживачів адміністративних послуг, шляхом адаптації та апробації передового світового досвіду в сфері надання державних послуг, проведення регулярних тренінгів та навчальних семінарів для працівників ЦНАПів, обміну досвідом між спеціалістами, що працюють у  центрах, моніторингу діяльності ЦНАПів для виявлення і усунення проблем.

 

«Хочеться, щоб влада ставала ближчою до людей, розуміла їх потреби. Саме тому питання організації якісного і швидкого надання адміністративних послуг є дуже важливим. Можна навіть у деякій мірі говорити про те, що ЦНАП — це обличчя місцевої влади, адже центр надання адмінпослуг — це місце, куди людина приходить, аби отримати послугу від держави» — переконує керівник проекту, голова правління МГЦ «Еталон» Леся Аронець.

 

Ще одним завданням проекту було впровадження сучасних технологій в процес надання адмінпослуг. З цією метою створено веб-портал мережі www.cnap-if.org.ua, який містить інформацію про мережу та ЦНАПи, що входять до неї; перелік адміністративних послуг, що надаються центрами з усією необхідною супровідною інформацією; стрічку новин, яка знайомить відвідувачів з актуальною інформацією в сфері е-урядування та адміністративних послуг.

 

Однією з складових порталу є система дистанційного навчання, завдяки якій немає необхідності відривати співробітників ЦНАПів від робочого місця, окрім того з’явилась можливість залучати викладачів чи експертів з інших міст без необхідності забезпечувати їх приїзд та проживання у Івано-Франківську.

 

Зменшити черги, а з ними і час, необхідний на отримання послуг, і навантаження на працівників ЦНАПів може переведення послуг в Інтернет. Експерт з комунікацій МГЦ «Еталон», координатор ІТ-волонтерів у Івано-Франківській області Андрій Озорович стверджує — в Україні вже зараз існують рішення, які дозволяють максимально швидко здійснити цей процес. Мова, зокрема, про систему «Універсам послуг». Розроблена з урахуванням усіх вимог і побажань працівників ЦНАПів та суб’єктів надання адміністративних послуг, ця система електронного документообігу є набагато зручнішою у використанні, про що свідчать позитивні відгуки перших її користувачів — адміністраторів Коломийського та НадвірнянськогоЦНАПів. У 2016-му році заплановане впровадження «Універсаму послуг» в інших районах області.

 

Завершальним акордом проекту стала міжнародна конференція, яка відбулась наприкінці листопада 2014 року в м. Івано-Франківську. Її учасниками стали понад 100 представників органів державної та місцевої влади, громадських організацій з України, а також гості з Естонії та Польщі. Протягом трьох днів відбувались презентації напрацювань та досягнень Мережі Центрів надання адміністративних послуг в Івано-Франківській області, Одеського Центру обслуговування громадян, Київського, Харківського, Сєверодонецького та іншихЦНАПів. Учасники конференції з-за кордону розповіли про трансформацію системи надання публічних послуг у контексті адміністративної реформи в Польщі, а також про досвід впровадження електронних сервісів. За підсумками конференції було ухвалено резолюцію, яка була направлена до місцевих та центральних органів влади, зацікавлених громадських організацій

               

Довідково: Проект «Підвищення якості та ефективності надання адміністративних послуг населенню Івано-Франківської області через співпрацю громади та влади» реалізується Молодіжним громадським центром «Еталон» у партнерстві з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, громадською організацією «Агентство з розвитку приватної ініціативи», виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківським регіональним фондом з інвестицій та розвитку, неурядовими громадськими організаціями з Польщі та Естонії, за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках «Фонду розвитку громадянського суспільства».


11.02.2016 437 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1299
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2598
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2148
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2214
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6645 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2493 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

388

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1193

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1324

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1460
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

323
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

194
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

617
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

99
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26554
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

581
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10503 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

102
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

129
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

440
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

587
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

655