У Городенці зі стриптиз-клубу намагаються зробити Будинок культури

 

 

Колишній Будинок культури цукрозаводу в Городенці донедавна асоціювався із непевної слави молодіжним нічним клубом «Метро».

 

Рік тому в мешканців заводського мікрорайону зажевріла надія на відновлення закладу культури. Тодішній міський голова разом із депутатами прийняли рішення закрити нічний клуб. А відновити роботу старого-нового БК доручили Надії Ілюк.

 

«Я 22 роки працювала директором заводського Будинку культури. Мали свої традиції, імідж. Коли його передали на баланс міськради, через безгрошів’я почався занепад, а в 2004 році заклад взагалі закрили. Його спочатку взяв у оренду якийсь грузин-бізнесмен, який і довів приміщення, так би мовити, до ручки. Опісля тут упродовж дев’яти років функціонував клуб «Метро». Підприємці відремонтували приміщення, встановили сучасну систему опалення. Але будинок залишається комунальною власністю міста. Тож я не раз оббивала пороги міськради, щоб якось допомогли розібратися, що тут кому належить. Адже колишній орендар досі має ключі від самого закладу та котельні. На другому поверсі є інший орендар, який організував на місці бібліотеки й читального залу борцівський клуб», розповідає вона.

 

За словами Надії Ілюк, мешканці мікрорайону радо сприйняли відкриття Будинку культури. Вдалося провести низку культмасових заходів, функціонує гурток організаторів дозвілля. Але до липня вона не отримувала зарплати, аж на серпневій сесії міськради депутати дали дозвіл працювати за угодою до кінця року, повідомляють ”Вікна” з посиланням на газету ”Край”.

 

«Діти займаються в нас безкоштовно, — каже Надія Ілюк. — Вони вчаться не лише поводити себе на сцені, але співати й танцювати. Тож не зайве було б мати свого художнього керівника. Та й дорослі не проти приходити до нас. Адже їм також хочеться якось урізноманітнити дозвілля, а до центру далеко. Хочемо клуб для молодих сімей організувати, вшановувати ветеранів. Хоч зі сцени прибрали пілон для стриптизу, але зі стін на відвідувачів досі заглядають оголені дівчата. В закладі холодно, і колишній орендар погрожує зрізати опалювальну систему. Тож сподіваюся на якісь дії з боку міського голови та дипкорпусу».

 

На останню сесію міськради надійшло дві пропозиції, що стосувалися оренди цього закладу культури. Однак колишній власник «Метро» Віктор Дубковецький через свого представника відмовився від своєї заяви. Міський голова Степан Яворський зауважив, що будинок повністю є власністю міста, хоч колишній орендар і вклав у нього власні кошти.

 

Однак, встановивши нову систему опалення, він забрав старі чавунні батареї та арматуру, й за час оренди свої витрати покрив повністю. Щодо іншої пропозиції, то орендувати зал у післягуртковий час та на вихідні мала намір ГО «Спільними зусиллями» Віталія Меринова. Її представник Святослав Даниш розповів про бажання цієї організації проводити заходи для молоді, але депутатів це не переконало.

 

Тож будинок культури в районі цукрозаводу залишається в статусі комунального закладу. Щоправда, згідно з новим бюджетним кодексом, він тепер має районне підпорядкування. А як же вирішуватиметься проблема з опаленням закладу? Нині для догляду за системою потрібен пічник, а це зайві витрати. Степан Яворський пропонує встановити в залі сучасний електродний котел, який не потребує постійного обслуговування. Слово за депутатами.


28.01.2015 562 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

820
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

631
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3044
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2471
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2452

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

59

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

624

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

610

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1472
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

219
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

579
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

434
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

224
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

304
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26941
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

761
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19594
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

321
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

327
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

654
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1092 1