У Франківську звинуваченого у вбивстві вперше судить суд присяжних

 

 

Обвинувачений у вбивстві іванофранківець Роман Струц 5 років перебуває у СІЗО, чекаючи справедливого рішення. Чоловік категорично відкидає звинувачення. За його клопотанням справу розглядає суд присяжних. Це перший і єдиний випадок в області.

 

Сьогодні в Івано-Франківському міському суді колегія суду присяжних розглядала клопотання сторони захисту про зміну запобіжного заходу для підсудного.

 

Представник прокуратури вважає, що звільняти обвинуваченого з-під варти недоцільно. Захисник Романа Струца наголосив, що підсудний категорично відкидає звинувачення у вбивстві, тому просить змінити запобіжний захід на будь-який інший, окрім утримання під вартою в СІЗО, де він перебуває вже 5 років. 

 

До судової зали не впустили представників ЗМІ і навіть родичів обвинуваченого – тільки захисника і потерпілу (матір убитого). 

 

Як повідомив КУРСу адвокат обвинуваченого Володимир Соботник, розгляд справи судом присяжних триває вже майже два роки. Романа Струца звинуватили у вбивстві валютника, яке сталося у січні 2010 року у мікрорайоні Каскад. У вбитого тоді викрали 400 тис. грн. За словами адвоката, спершу правоохоронці звинуватили іншого чоловіка, однак з невідомих причин звинувачення були зняті. Вже 31 березня 2010 року в помешканні Романа Струца відбувся обшук: усі речі чоловіка склали в пакети й вилучили. Мати підсудного, на жаль, за вказівкою міліції підписала зайві бірки. На думку адвоката, оскільки слідчі мали зайві підписані бірки, вони могли маніпулювати доказами.

 

"Ми вважаємо, що міліціонери, маючи кров потерпілого, накапали її на речі Романа. Зараз судом призначена криміналістична експертиза, яка визначить, яким способом кров потрапила на речі обвинуваченого. Результати експертизи будуть відомі в середині травня. Тоді можна буде вийти на фініш у цій справі", – каже Соботник.

 

Сьогодні суд залишив у силі запобіжний захід до обвинуваченого у вигляді тримання під вартою. Наступне судове засідання відбудеться 18 червня. 

 

Нагадаємо, згідно з оновленим Кримінальним процесуальним кодексом України від 13 квітня 2012 року кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, здійснюється колегіально судом у складі трьох професійних суддів, а за клопотанням обвинуваченого – судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних, об'єднаних у єдину колегію. Змінами до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 13 квітня 2012 року визначено порядок затвердження списку присяжних. Зокрема, він формується і затверджується відповідною місцевою радою із громадян, які відповідають вимогам закону і дали згоду бути присяжними, та у кількості, визначеною Державною судовою адміністрацією України.

 

Перший судовий процес за участю присяжних в Україні почався 30 квітня 2013 року. Розглядалася справа 27-річного громадянина Марокко, якого звинувачували в навмисному вбивстві відомого львівського лікаря-травматолога Леона Фрайфельда. Обвинувачений у справі особисто виявив бажання, щоб його справа слухалася за участю присяжних.


05.05.2015 464 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

905
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

726
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1834
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3165
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2514
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2500

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

172

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

692

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

653

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1541
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

300
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

639
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

580
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

286
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

350
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26991
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

804
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19644
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

386
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

368
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

694
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1213 1