Науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу разом з колегами з Технічного університету Клуж-Напока (Університетський центр в Байа-Маре), Технічного університету в Кошице працюють над завданням – впровадження ефективної термічної обробки твердих побутових відходів.
Сміття може бути джерелом енергії. У цьому полягає головна мета проєкту "Відновлення енергії з твердих побутових відходів з використанням технологій теплового перетворення в транскордонному регіоні (EnyMSW)". Про це повідомляє пресслужба університету, пише Фіртка.
На теперішньому етапі науковці з ІФНТУНГ відбирають проби твердих побутових відходів, щоб здійснити аналіз термічної обробки. Експерти уже відібрали 5 проб відходів по 10 кг кожна. Відходи сортували за категоріями: папір та картон, ПЕТ, ПЕ, ПВХ, ПП, ПС, інші пластмаси, скло, сталь, чавун, алюміній, дерево, текстиль, біовідходи тощо.
Наразі відібрали 5 зразків твердих відходів по 6 кг, з яких по 5 кг з кожної проби відвезуть у відповідну лабораторію в Байа-Маре для термічної обробки.
До слова, проєкт EnyMSW стартував восени цього року в межах Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (HUSKROUA) 2014-2020. Він передбачає, що в довготривалій перспективі застосовування термічної обробки до твердих побутових відходів призведе до ліквідації звалищ та підвищення енергоефективності.