У Франківську відбулися читання пам’яті Степана Пушика (фото)

В залі наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету відбулися читання пам’яті видатного українського письменника, поета, літературознавця, фольклориста, журналіста, громадсько-культурного і політичного діяча, народного депутата України I демократичного скликання, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Спілки письменників України, кандидата філологічних наук, професора нашого університету Степана Григоровича Пушика.

В січні цього року йому мало б виповнитися – 75, пише Фіртка з посиланням на прес-службу ПНУ.

Організувала захід кафедра української літератури факультету філології, на якій багато років працював і творив професор Пушик. Модератором зустрічі виступив завідувач кафедри української літератури, професор Степан Хороб. Вшанувати пам’ять Степана Пушика прийшли ректор університету Ігор Цепенда, колеги-викладачі, студенти, його рідні та друзі.

«Це добра традиція в нашому університеті вшановувати пам’ять видатних постатей, які довгі роки були разом з нами. Це з одного боку – пам’ять про них, а з іншого боку – можливість підсумувати те, що ними зроблено і визначити пріоритети на майбутнє, виходячи з залишеної ними величезної спадщини. Переконаний, що його доробок – це добра платформа для студентів і для молодих науковців, які можуть продовжувати його дослідження міфології, фольклору та історії нашого краю», – зазначив ректор університету Ігор Цепенда.

Про непересічність цієї людини-епохи, про неординарність його як викладача фольклору, як творця нового жанру – поєднання ознак традиційної повісті, роману і фольклорних вкраплень у своїх виступах в пам’ять про Степана Пушика говорили голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран, декан факультету філології Роман Голод, заслужений журналіст України Ольга Бабій, головний редактор журналу « Перевал» Ярослав Ткачівський, письменник Степан Процюк, приятель Степана Пушика Іван Грицишин.

«Я знав Степана Григоровича як людину та як письменника. Він був непересічним чоловіком, контрастним, у якихось речах геніальним. Іпостасі його творчої ходи відомі – це проза, поезія, пісенна творчість, дослідження, фольклор і «Слово о полку Ігоревім». Нам буде бракувати таких людей», – сказав Євген Баран.

Під час зустрічі студенти-філологи прочитали слова поезії Степана Пушика. Також в залі прозвучав аудіозапис виступу видатного письменника.

Степан Пушик відійшов у вічність у серпні минулого року. Втім, його слово живе і сьогодні. Наразі викладачі університету та сім’я Степана Пушика працюють над збіркою його невиданих віршів. Упорядником майбутнього видання є кандидат педагогічних наук, професор кафедри української літератури Ольга Слоньовська. Також під час зустрічі вона зазначила, що працює над тим, щоб світ побачив у друкованому форматі щоденник письменника.

«Нас тішить те, що молодь, студентство знають творчість Степана Пушика. Від імені нашої родини вдячний тим людям, які не забувають про нашого батька і роблять все для того, щоб його слово і далі лунало», – звернувся до присутніх син поета Тарас Пушик.

На завершення заходу видавництво “Нова зоря” передало для університетської бібліотеки примірники книги “Твори Степана Пушика”.

Читання пам’яті Степана Пушика у стінах університету відбулися вперше, однак організатори сподіваються, що вони стануть традиційними.

Фотогалерея


01.03.2019 1455
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

550
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1745 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

756
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2701
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1832
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3019

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

608

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

804

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1214

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1814
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

522
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

707
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1183
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

948
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

699
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

943
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7595
22.03.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

33140 1
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

770
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1395
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1158 1
17.03.2025

Раніше Зеленський зазначав, якщо буде перемир’я, то протягом 30-денного режиму тиші обговорюватимуть гарантії безпеки для України.

1043