У Франківську світові режисери, художники та музиканти представлятимуть мистецтво на фестивалі PORTO FRANKO (фото)

 

 

В Івано-Франківську в будівлі палацу Потоцьких під звуки шуму моря та крику чайок відбулась прес-конференція організаторів фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO. 


Цьогоріч фестиваль відбудеться з 14 по 18 червня в Івано-Франківську та стане справжнім мистецьким вибухом й неповторним урбаністичним міфом. Цьогоріч  фестиваль залучить неймовірну кількість персонажів, зірок, різних театральних візуалізацій, інформує Фіртка.

"Ми дуже щасливі, що PORTO FRANKO цьогоріч знову відбудеться. Наш меседж - відкритий порт, який акумулює все найкраще в Європі. Це буде більш потужно ніж минулого року. Однією з локацій буде Палац Потоцьких на території і в середині", - сказав гендиректор PORTO FRANKO Ростисав Держипільський. 


Цьогоріч генеральними патрнерами фестивалю виступив Благодійний фонд Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ"  і "Україна інкогніта". Обидва фонди переконані, що місто має бути спрямоване в сучасність та майбутнє. А фестиваль PORTO FRANKO включає усі напрямки мистецтва, що розвиває Івано-Франківськ, як сучасне місто.  



За словами директора фестивалю Романа Григоріва, щодня в рамках фестивалю відбуватиметься близько 10-20 івентів. Долучиться до Івано-Франківська фестивалі-партнери Києва ("Гогольfest") та Одеси ("Jazz-Коктебель").



Відкриття фестивалю PORTO FRANKO відбудеться 14 червня ввечері на даху та всередині драмтеатру, який перетвориться на корабель.  

"Фестиваль відбуватиметься на воді, в повітрі та на землі", - кажуть організатори. 

 

Серед основних локацій: Палац Потоцьких, драмтеатр, завод "Промприлад", морський порт на воді - міське озеро, залізничний вокзал, Музей мистецтв Прикарпаття, філармонія та ляльковий театр. 

 

"Цей фестиваль має мати не лише всеукраїнське бачення, а й Європейське. Цьогорріч серйозно розшириться географія фестивалю. Запрошуємо всіх відкрити для себе порт Франківськ", - резюмував Ростислав Держипільський.  


Куратор візуальної програми, митець Анатолій Звіжинський розповів, що виставки відбуватимуться в хірургічному корпусі Палацу Потоцьких.

 

До уваги глядачів буде представлено роботи понад 30 художників України та світу. Серед сюрпризів візуальної програми художники з Нідерандів, Румунії та Польщі.


Що стосується театрального мистецтва, його куратор Олексій Гнатковський розповів, що вистави будуть поділені на денні та нічні.

Найвідоміші світові режисери приїдуть зі своїми виставами до Івано-Франківська. Так, буде представлено легендарний театр Еймунтаса Някрошуса з Литви, польський театр з Гардженіц та режисер Владзімір Станєвський із виставою "Pynthianoratorio", вистава Ростислава Держипільського "Hamlet" та театр "ДАХ" представить виставу Шекспіра "12 ніч", режисер якої Дмитро Богомазов.

 

За словами О.Гнатковського, після кожного дня вистав в драмтеатрі відбуватимуться афтепаті.  

  

Куратор музичної частини фестивалю Олександр Балтушев розповів, що музична сцена працюватиме на Вічевому майдані 16-18 червня. У перший день на головній сцені виступить гурт "Перкалаба", "Козаксистем" та "Брати Гадюкіни". В інші дні фестивалю виступлять лідери українського поп-року "Бумбокс", гурти з Тернополя та Ізраїлю, "THE Maneken", румунський гурт "Subcarpati", гурт "Ке"Паса". 

 

Крім того, музика Джона Кейджау у виконанні всесвітньовідомого піаніста Антонія Баришевського лунатиме в залі залізничного вокзалу, а на еко-майданчику на території Палацу Потоцьких "запалюватимуть" іспанські та кубинські ді-джеї. Відбудеться також інсталяція від голандця на інструменті із бамбуку. Також цікавинкою фестивалю стане китайський хор.

 

Кіно-програма фестивалю присвячена музичному документальному кіно, вперше в Україні на великому екрані представлять фільми присвячені Бобу Ділану та гурту "Нірвана".

 

Загалом організатори фестивалю лише привідкрили попередню програму, але всі карти відкривати не наважуються, адже ведуться переговори ще з багатьма артистами та музикантами. 

 

 


19.04.2017 1394 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2571
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2480 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1186

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1444
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

180
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

608
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

83
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

83
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

113
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644