агенція новин

У Франківську студенти-іноземці вчились визначати групу крові (фото+відео)

Днями на кафедрі фізіології Івано-Франківського національного медичного університету провели майстер-клас із визначення груп крові. У майстер-класі взяли участь студенти факультету підготовки іноземних громадян другого курсу 56-ї групи.

Заняття провела асистент кафедри Ірина Дубковецька. Особливу увагу викладач приділила роз’ясненню теоретичних аспектів груп крові, алгоритмів виконання та відпрацюванню техніки виконання маніпуляції, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу вишу.

На заході представили відеофільм та відтворювали навички з визначення груп крові за системами АВ0 та резус (Rh) з використанням ELDONTM ID CARD for 1 ABO and Rh D Blood Grouping (Данія). Під час заняття використовувались також ілюстративні матеріали ELDONTM ID CARD з раніше визначеними різними групами крові. Студенти повинні були визначити групу крові, обґрунтувати свою відповідь.

«Студенти-іноземці з великим захопленням беруть участь в освоєнні практичних навичок на заняттях з фізіології. Проте маніпуляція визначення груп крові є чи не найцікавішою. Після таких практичних навичок рівень теоретичних знань студентів суттєво зростає», — розповідає Ірина Дубковецька.

«Окремий акцент був зроблений на клінічному значенні майстер-класу, — говорить завідувач кафедри фізіології професор Наталія Воронич-Семченко. — Виконання маніпуляції проводиться у кожній підгрупі студентів усіх факультетів та медичного коледжу. Для визначення групи крові у будь-якій системі використовується один і той же принцип: забезпечення умов для реакції аглютинації еритроцитів у середовищі стандартних ізогемаглютинуючих сироваток або цоліклонів, що мають високий титр антитіл до досліджуваних антигенів еритроцитів. Проведення маніпуляції студентами самостійно дозволяє їм подивитись, як виглядає процес гемаглютинації, яким чином інтерпретуються отримані результати. Робота цікава. Бажаючі можуть удосконалювати майстерність в позаурочний час на базі навчально-практичного центру «Фізіологія». До слова, такі майстер-класи ми також проводимо для школярів на профорієнтаційних заходах «Ярмарок професій». А ще студенти-гуртківці під керівництвом Ірини Іванівни проводять наукові дослідження щодо вивчення взаємозв’язку між показниками варіабельності серцевого ритму, типами вищої нервової діяльності у студентів із різними групами крові. Такі роботи цьогоріч двічі перемогли на студентських конференціях».

На майстер-класі були присутні завідувач кафедри патофізіології професор Любомир Заяць, доктор медичних наук, доцент кафедри патоморфології та судової медицини Наталія Козань, співробітники кафедри фізіології професор Наталія Воронич-Семченко, професор Ірина Ємельяненко, доцент Олександр Шляховенко, доцент Тетяна Гуранич.

На занятті студенти самостійно вправлялися у відтворенні практичних навичок, з інтересом розпитували про алгоритми гемотрансфузії. На завершення майстер-класу присутні детально обговорили можливі помилки та ускладнення при визначенні груп крові, гемотрансфузіях та причини і наслідки антигенної несумісності резус-системи.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня

Фотогалерея


13.05.2019 448
Коментарі ()

Çàãðóçêà...
18.06.2019
Ігор КОСТЮК

Всі разом – гравці, тренерський штаб, керівництво клубу, його персонал сміливо можуть занести рік собі в актив. Найголовніше – ми утвердилися у першій лізі...

107
12.06.2019
Антикорупційна платформа

На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників.

468 2
11.06.2019
Тетяна КІНДЮХ

Укріпити все. І бажано взимку. На Верховинщині із 36 природоохоронних заходів, гроші на які за останні три роки виділяли з обласного екологічного фонду...

665
05.06.2019
Ростислав Ковтун

Так на Прикарпатті діє унікальний проект - «Родинна реабілітація учасників АТО». Ця авторська психологічна програма розроблена для родин з досвідом війн.

710
05.06.2019
Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА

Професійність, креатив, сміливість й навіть зухвалість, не заспокоєння минулими успіхами та стратегія сталого розвитку — це Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» у Івано-Франківську.

404
30.05.2019

На Франківщині триває реформа сільської медицини. Крім нових амбулаторій, передбачено і нові автомобілі для медиків. В області вже закуплено 25 позашляховиків Renault Duster.

1040

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

188

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

348

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

548

Сто років тому внаслідок закінчення Першої світової війни почалося небачене раніше переформатування Європи...

500
06.06.2019

Щодня на Землі з'являється все більше доказів присутності прибульців.

648
25.05.2019

Вже другий тиждень мешканці Івано-Франківської області страждають від грозових дощів, граду та підтоплень.

34378
20.05.2019

 Уфолог Скотт Уорінг опублікував на своєму сайті новий матеріал. 

990
16.06.2019

День Святої Трійці - одне із головних християнських свят. Воно відзначається на 50-й день після Великодня, у 2019 році свято випадає на 16 червня.

279
02.06.2019

Лікар Ендрю Ньюберг, професор університету Томаса Джефферсона в США провів дослідження МРТ і визначив, що молитва і медитація дійсно мають велику силу.

847 1
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

562 1
17.06.2019

Депутат Івано-Франківської міської ради Андрій Грималюк одружився.

1484 1
16.06.2019

Сім'я мамонтів скоро в повному складі з'явиться в селі Підгір'ї - двоє менших вже на полі, мама з татом ж ще в процесі.

1985
15.06.2019

Появу Петра Порошенка вітали практично всі присутні на фестивалі, а їх до того часу назбиралось кілька тисяч.

2125 1
15.06.2019

Рекламний щит, котрий розміщений на Вічевому майдані, повідомляв, що Оксана Савчук входить в команду Марцінківа.

2400