агенція новин

У Франківську студенти-іноземці вчились визначати групу крові (фото+відео)

Днями на кафедрі фізіології Івано-Франківського національного медичного університету провели майстер-клас із визначення груп крові. У майстер-класі взяли участь студенти факультету підготовки іноземних громадян другого курсу 56-ї групи.

Заняття провела асистент кафедри Ірина Дубковецька. Особливу увагу викладач приділила роз’ясненню теоретичних аспектів груп крові, алгоритмів виконання та відпрацюванню техніки виконання маніпуляції, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу вишу.

На заході представили відеофільм та відтворювали навички з визначення груп крові за системами АВ0 та резус (Rh) з використанням ELDONTM ID CARD for 1 ABO and Rh D Blood Grouping (Данія). Під час заняття використовувались також ілюстративні матеріали ELDONTM ID CARD з раніше визначеними різними групами крові. Студенти повинні були визначити групу крові, обґрунтувати свою відповідь.

«Студенти-іноземці з великим захопленням беруть участь в освоєнні практичних навичок на заняттях з фізіології. Проте маніпуляція визначення груп крові є чи не найцікавішою. Після таких практичних навичок рівень теоретичних знань студентів суттєво зростає», — розповідає Ірина Дубковецька.

«Окремий акцент був зроблений на клінічному значенні майстер-класу, — говорить завідувач кафедри фізіології професор Наталія Воронич-Семченко. — Виконання маніпуляції проводиться у кожній підгрупі студентів усіх факультетів та медичного коледжу. Для визначення групи крові у будь-якій системі використовується один і той же принцип: забезпечення умов для реакції аглютинації еритроцитів у середовищі стандартних ізогемаглютинуючих сироваток або цоліклонів, що мають високий титр антитіл до досліджуваних антигенів еритроцитів. Проведення маніпуляції студентами самостійно дозволяє їм подивитись, як виглядає процес гемаглютинації, яким чином інтерпретуються отримані результати. Робота цікава. Бажаючі можуть удосконалювати майстерність в позаурочний час на базі навчально-практичного центру «Фізіологія». До слова, такі майстер-класи ми також проводимо для школярів на профорієнтаційних заходах «Ярмарок професій». А ще студенти-гуртківці під керівництвом Ірини Іванівни проводять наукові дослідження щодо вивчення взаємозв’язку між показниками варіабельності серцевого ритму, типами вищої нервової діяльності у студентів із різними групами крові. Такі роботи цьогоріч двічі перемогли на студентських конференціях».

На майстер-класі були присутні завідувач кафедри патофізіології професор Любомир Заяць, доктор медичних наук, доцент кафедри патоморфології та судової медицини Наталія Козань, співробітники кафедри фізіології професор Наталія Воронич-Семченко, професор Ірина Ємельяненко, доцент Олександр Шляховенко, доцент Тетяна Гуранич.

На занятті студенти самостійно вправлялися у відтворенні практичних навичок, з інтересом розпитували про алгоритми гемотрансфузії. На завершення майстер-класу присутні детально обговорили можливі помилки та ускладнення при визначенні груп крові, гемотрансфузіях та причини і наслідки антигенної несумісності резус-системи.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня

Фотогалерея


13.05.2019 541
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

296
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1145
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

598
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5353 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

1027 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1530

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

391

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

1985 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

672 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2375
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

153
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

264
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

931
18.09.2019

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

38
18.09.2019

Більшість слів, які ми вимовляємо в повсякденному житті, впливають на наше майбутнє. Є слова, які притягують удачу, а є ті, які її відлякують.

75
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

867
18.09.2019

В Івано-Франківську двоє дівчат прогулялися містом майже голяка.

37867 2
17.09.2019

Чемпіонат Світу ОМС відбувався за напрямами: перукарське мистецтво, нігтьова естетика, макіяж, моделювання брів.

1356
17.09.2019

Молодший син застрелив старшого на очах у батьків та своєї дружини, зробивши шість пострілів у груди.

1381
16.09.2019

Як виявилося, юний грабіжник, встиг ще й нахуліганити. Він вдарив в обличчя жінку, яка відпочивала у кафе.

4657 1