агенція новин

У Франківську студенти-іноземці вчились визначати групу крові (фото+відео)

Днями на кафедрі фізіології Івано-Франківського національного медичного університету провели майстер-клас із визначення груп крові. У майстер-класі взяли участь студенти факультету підготовки іноземних громадян другого курсу 56-ї групи.

Заняття провела асистент кафедри Ірина Дубковецька. Особливу увагу викладач приділила роз’ясненню теоретичних аспектів груп крові, алгоритмів виконання та відпрацюванню техніки виконання маніпуляції, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу вишу.

На заході представили відеофільм та відтворювали навички з визначення груп крові за системами АВ0 та резус (Rh) з використанням ELDONTM ID CARD for 1 ABO and Rh D Blood Grouping (Данія). Під час заняття використовувались також ілюстративні матеріали ELDONTM ID CARD з раніше визначеними різними групами крові. Студенти повинні були визначити групу крові, обґрунтувати свою відповідь.

«Студенти-іноземці з великим захопленням беруть участь в освоєнні практичних навичок на заняттях з фізіології. Проте маніпуляція визначення груп крові є чи не найцікавішою. Після таких практичних навичок рівень теоретичних знань студентів суттєво зростає», — розповідає Ірина Дубковецька.

«Окремий акцент був зроблений на клінічному значенні майстер-класу, — говорить завідувач кафедри фізіології професор Наталія Воронич-Семченко. — Виконання маніпуляції проводиться у кожній підгрупі студентів усіх факультетів та медичного коледжу. Для визначення групи крові у будь-якій системі використовується один і той же принцип: забезпечення умов для реакції аглютинації еритроцитів у середовищі стандартних ізогемаглютинуючих сироваток або цоліклонів, що мають високий титр антитіл до досліджуваних антигенів еритроцитів. Проведення маніпуляції студентами самостійно дозволяє їм подивитись, як виглядає процес гемаглютинації, яким чином інтерпретуються отримані результати. Робота цікава. Бажаючі можуть удосконалювати майстерність в позаурочний час на базі навчально-практичного центру «Фізіологія». До слова, такі майстер-класи ми також проводимо для школярів на профорієнтаційних заходах «Ярмарок професій». А ще студенти-гуртківці під керівництвом Ірини Іванівни проводять наукові дослідження щодо вивчення взаємозв’язку між показниками варіабельності серцевого ритму, типами вищої нервової діяльності у студентів із різними групами крові. Такі роботи цьогоріч двічі перемогли на студентських конференціях».

На майстер-класі були присутні завідувач кафедри патофізіології професор Любомир Заяць, доктор медичних наук, доцент кафедри патоморфології та судової медицини Наталія Козань, співробітники кафедри фізіології професор Наталія Воронич-Семченко, професор Ірина Ємельяненко, доцент Олександр Шляховенко, доцент Тетяна Гуранич.

На занятті студенти самостійно вправлялися у відтворенні практичних навичок, з інтересом розпитували про алгоритми гемотрансфузії. На завершення майстер-класу присутні детально обговорили можливі помилки та ускладнення при визначенні груп крові, гемотрансфузіях та причини і наслідки антигенної несумісності резус-системи.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня

Фотогалерея


13.05.2019 599
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

15.11.2019
Лілія Горковенко

З кожним роком у світі з’являються нові технології, які допомагають людям не тільки розумно управляти, а ще й заощаджувати. Енергоефективність стала модним і необхідним трендом. Люди розуміють, що змінювати "лампочки Іліча" є актуальним кроком, адже

173
13.11.2019
Марія Лутчин

Якось Ілон Маск сказав, що авто буде схоже на космічний корабель. Так і є. Tesla Model S – не тільки екологічно, але й ультрасучасно.

977
12.11.2019

Він зізнається, що дуже сумує за рідною Івано-Франківщиною та мріє про телепорт, який би вмить міг перенести додому, до батьків.

20473
12.11.2019
Люся Грибик

На Прикарпатті з 2004 року успішно працює компанія «Ґудвеллі Україна». Підприємство створили данці. 

910
12.11.2019
Лілія Горковенко

Яку може отримати українець у Данії,  що чекає на нелегальних заробітчан, як ставляться до нової української влади у Королівстві та які галузі економіки є пріоритетними для данського капіталу.

1174 3
11.11.2019
Лілія Горковенко

Минає 100 днів з того часу, як Президент України офіційно представив нового голову Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дениса Шмигаля.

1358

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

543

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

1203

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

909

Майже всі невеликі побутові електронні прилади та пристрої живляться від батарей.

1172
10.11.2019

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору встановило останній двигун на ракеті для польотів на Місяць.

352
08.11.2019

Щоб втілити цю ідею в життя, SpaceX буде потрібно побудувати та запустити близько 1000 космічних кораблів протягом 20 років.

391
02.11.2019

Унікальне оптичне явище, відоме як Брокенський привид, вдалося зафіксувати на Чорногорі.

657
09.11.2019

9 листопада, Архієпископ Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин відзначив пам’ятну дату у своєму житті – 60 років з дня народження.

1114 1
02.11.2019

Для тих, кому не зовсім зрозуміло, але хотілося б дізнатись, що таке “нічні чування”, і написана ця стаття.

1956
02.11.2019

Запитав якось Комар Муху: – А чи є десь поблизу квіти?

543
14.11.2019

Інцидент трапився у вищому професійному училищі № 13. Відповідне відео з'явилося  на сторінці @f.r.a.n.k.i.v.s.k.y.y в Instagram.

4142 1
13.11.2019

В селищі Ворохта на вулиці Данила Галицького корова впала у водозабірний басейн на території приватного господарства.

1139
12.11.2019

Сьогодні ми вкотре зібрали колекцію івано-франківських авторагулів за минулий місяць.

3766 1
11.11.2019

На світлинах можна побачити звичне життя прикарпатців тих часів: порожні прилавки магазинів, пікети проти КПРС та величезні черги.

1877