У Франківську розпочався прийом архітектурних проєктів музеєфікації Тисменицької брами

В Івано-Франківську оголосили відкритий архітектурний конкурс на найкращий архітектурний проєкт щодо музеєфікації Тисменицької брами.

11 липня виконавчий комітет Івано-Франківської міськради уповноважив Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності міської ради оголосити відкритий архітектурний конкурс на найкращий проєкт щодо музеєфікації Тисменицької брами Станіславівської фортеці, інформує Фіртка.

Конкурс проводитимуть з 18 липня до 18 листопада. Конкурс відкритий та складається з одного туру.
Участь у конкурсі можуть брати фахівці, які мають чинний кваліфікаційний сертифікат відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов’язаних зі створенням об’єктів архітектури – за відповідним видом робіт.

Кількість конкурсних проектів, виконаних одним автором не обмежується. Оцінює конкурсні роботи і підводить підсумки конкурсу журі, склад якого затверджує Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності міськради. Члени журі не можуть брати участь в конкурсі.

Конкурсні документи мають бути оформлені в 1(одному) екземплярі на листах формату А4 і додатково представлені в електронному вигляді.

Прийом заявок на участь у конкурсі, надання учасникам конкурсної документації, прийом та реєстрація конкурсних робіт здійснюється в Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради за адресою:
м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 9, 5 поверх.
У робочі дні з 8:00 до 17:15 год, у п’ятницю з 8:00 до 16:00 год. 

Подаючи свою роботу на конкурс, автори автоматично дають право замовнику конкурсу на використання надісланого матеріалу в некомерційних цілях (розміщення в інтернеті, в друкарських виданнях, на виставкових стендах і так далі). За результатами конкурсу журі може рекомендувати переможця конкурсу для подальшого розроблення (чи участь у розробленні) проектно-кошторисної документації.

Перед учасниками конкурсу ставиться завдання розробки ескізного проєкту щодо музеєфікації Тисменицької брами Станіславівської фортеці. Ескізний проєкт створюється з метою експонування його в публічних місцях – для візуального ознайомлення публіки з культурно-історичним виглядом Івано-Франківська у минулому.

Ескізний проєкт повинен містити:
– ситуаційний план (масштаб 1:500);
– ілюстративні матеріали (розгортки, перспективи тощо), необхідні для
розкриття ідеї проєкту;
– пояснювальну записку із зазначенням орієнтовної вартості та облаштування
прилеглої території.

Критерії конкурсу:
– виразне вирішення ескізного проєкту щодо музеєфікації Тисменицької брами Станіславівської фортеці;
– об’ємно-просторове і архітектурно-планувальне рішення, враховуючи масштаби.

Підсумки конкурсу проведуть 12 листопада.
Журі за результатами конкурсних робіт визначить одного переможця конкурсу.

Кількість та розмір премій та інших видів заохочень:
І премія – 7 тисяч гривень
ІІ премія – 5 тисяч гривень
ІІІ премія – 3 тисячі гривень
Заохочувальні премії (за рішенням замовника) – почесні грамоти, дипломи, цінні подарунки, інші відзнаки.

Нагадаємо, минулого року у червні в середмісті Івано-Франківська комунальники знайшли унікальну історичну знахідку - частину Тисменицької брами 17 століття. Її виявили під час завершального етапу робіт на вулиці Лесі Українки.

Тоді в планах було зробити це місце однією з туристичних цікавинок Івано-Франківська.


Довідково:

Тисменицьку браму звели у XVII столітті, разом із фортечними стінами. Тоді до Станіславова можна було потрапити через міські брами Галицьку, Тисменицьку та Вірменську (Лисецьку) хвіртку. Брама мала вигляд прямокутної будівлі з однією центральною вежею.

Вперше залишки брами розкопали у XIX столітті, коли зводили будинок дирекції залізниць (зараз – медичний університет). Робітники наткнулися на масивні кам’яні фундаменти прямокутної споруди, проте досліджень так ніхто і не проводив.


Читайте також:

У Франківську під час розкопок Тисменицької брами знайшли монету часів Речі Посполитої (відео)

В середмісті Івано-Франківська продовжуються розкопки залишків старовинної міської брами (фото)


18.07.2019 1172
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1876
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1816
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1812
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5346 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2111 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1474

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

679

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

737

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

928

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

964
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1714
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3630
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10211
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26083
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10137 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7674
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

857
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1359
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

343
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1232
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

829
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1037