У Франківську раптово помер молодий чоловік, - жінка звинувачує лікарів

Сьогодні, 19 травня, в Івано-Франківську помер місцевий житель Роман Сімків. Дружина померлого звинувачує лікарів у халатності, через яку вона залишилася вдовою, а їхня малолітня донечка втратила батька.

Уночі, після 01:30, у Романа запекло в грудях, почав німіти язик, розповідає його дружина Ірина Сімків. Жінка відразу ж викликала швидку допомогу. Лікарі приїхали швидко, пише Галицький кореспондент.

“Нагору, на шостий поверх, піднімалися дуже повільно. За кілька хвилин з’ясувалося, що, навіть знаючи про виклик до людини із проблемами з серцем, кардіограф вони не взяли. Почали Романа питати, що його пече. Він конає, а вони його повільно розпитують”, – обурюється жінка.

А потім сказали дружині піти вниз за кардіографом. Жінка не розуміє, як так можна тратити той дорогоцінний час, а не надавати допомогу людині.

Зрештою апарат принесли, зробили кардіограму, вкололи укол і дали таблетки для розрідження крові. Назви медичних препаратів Ірина не знає, упаковки від ліків медики забрали.

“Нас відвезли в лікарню на Мазепи. Викликали лікаря, називали ім’я Владлена, та відмовилася приймати Романа у свій відділ, сказала, що він не ургентний”, – розповідає Ірина.

Ще раз зробили кардіограму, відправили у відділення на четвертий поверх в реанімацію. Там почали надавати допомогу, вкололи укол в вену, дали різні таблетки, внутрім’язево вкололи Но-шпу. Лікарі говорили про необхідність проведення коронарографії, таким чином мали намір з’ясувати, де закупорена вена. Казали також, що о восьмій йому треба зробити кардіограму, щоб дивитися в динаміці. Та до цього часу Роман Сімків не дожив – за кілька хвилин до восьмої чоловік помер.

“Вони тягнули час. Аж раптом він почав корчитися, задихатися. Тут уже було два лікарі, мабуть, це підійшов той другий, який приймав зміну. Романові поставили діагноз: гострий інфаркт в дії”, – зауважує пані Семків.

Романові ставало гірше, він корчився, кричав, що йому не вистачає повітря. Принесли апарат з киснем, медики казали йому заспокоїтися, бо він дуже нервує. А він казав, що у нього розірвуться легені, пригадує жінка.

“Фактично людину вдушили. Він казав, що вмирає, припускав, що йому ввели забагато ліків. Апарат показав тиск 78 на 41. Принесли інший апарат і почали піднімати тиск. І от під час цього він почав задихатися, крутитися, потім – заспокоївся, очі у нього почали закочуватися. Я кричала лікарю: “Робіть щось, він від’їжджає”, – каже жінка.

З палати Ірину вигнали. Жінка встигла побачити, що хворому почали робити масаж серця. Безуспішно…

“Якщо б всі ці процедури робили швидше, зокрема коронографію, він, можливо, був би живий. А вони його мучили. Чекали часу, щоб здати зміну. А потім шукали причину, від чого він помер”, – розповідає жінка.

Професійним спортсменом він не був, мішки не тягав, травму грудної клітки також перед цим не отримував, не курив, не вживав алкоголь, наркотичні препарати також. Про ці всі речі питали лікарі, щоб знайти якусь зачіпку. Крім того, жодного разу до цього на серце чоловік не скаржився. Навіть розтин показав, що серце здорове.

“Хотіли голову розрізати, але побачили розірвану аорту. Принаймні нам так сказали. Але як було насправді, ми не знаємо і нас це цікавить. Бо чомусь обидва тих лікарі приїхали на судово-медичну експертизу скоріше, ніж ми. Значить чують за собою вину, в інакшому випадку чого б їм обом поспішати до судмедексперта”, – робить висновки дружина.


19.05.2018 4339 1
Коментарі (1)

Доктор 2018.05.20, 01:59
  1. Співчуваємо родині.  Вражає упередженість статті, побудованйі на емоціях  знервованої жінки. Розрив аорти це часто смертельний діагноз, навіть коли він відомий. Тому ЕКГ не вказувало на ката с трофу. Потрібно робити інші дороговартісні обстеження. Ні держава, ні люди ні страхові компанії не оплачують  ні обстеження, ні Роботу лікарів. Ми тільки згадаємо  за медицину, коли біда торкається безпосередньо. От і маємо результат. При сьогоднішому перебігу подій в країні і в медицині буде ще гірше, якщо не буде коштів на медицину і не буде спеціалістів,що взаємоповязано.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1137
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2483
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2089
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2139
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6464 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2422 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

295

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1119

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1151

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1363
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

246
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

565
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2037
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26482
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

529
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10432 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7975
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

510
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

373
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

523
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

597
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1547