У Франківську провели круглий стіл з питань видання краєзнавчих часописів

 

 

Нещодавно в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбувся круглий стіл на тему: «Районна преса Івано-Франківщини: джерело краєзнавчої інформації».  


Модератор зустрічі – заступник директора Галина Горбань у своєму вступному слові окреслила основні питання круглого столу, ознайомила присутніх з виставкою краєзнавчої періодики, яку отримує ОУНБ ім. І. Франка, газет Прикарпаття з колекції Володимира Шеремета та часописів, які видає письменник і краєзнавець Василь Бабій, пише Правда.

 

Голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран зупинив увагу на розмаїтті видань, що друкуються у районах і про які не дуже обізнаний пересічний читач. Він наголосив, що видавці подібних часописів дають змогу молодим невідомим літераторам спробувати себе на ниві Слова.


Письменник, краєзнавець і педагог Василь Бабій розповів про часописи, які він видає та поділився проблемами їх друкування і фінансування.


Головний редактор Всеукраїнського дитячого журналу «Дзвіночок» Леся Пилип’юк-Диркавець наголосила: «Наш журнал – ровесник Незалежності України. Ми зуміли привернути до видання письменників з усього світу, а саме: Канади, Америки, Австралії, Німеччини, Польщі. І не тільки дописувачів, а й художників. Кошти, які ми отримуємо від обласної ради, ідуть виключно на друк, а все решту ми вишукуємо самотужки». Також вона розповіла, що часопис розпочав друк дитячих книжок.
Письменник Володимир Єшкілєв, який видає журнал «Мантикора», зазначив, що друкує часопис за власні кошти. Він закликав ширше рекламувати свою друковану продукцію, і тоді завжди знайдуться люди, які зацікавляться тим чи іншим виданням. Письменник поділився своїми роздумами про роль друкованого слова у вік комп’ютерних технологій, проблемами привернення читача до книги.


Редактор-видавець з Снятина, директор Музею культури і книги Покуття Володимир Карий в своєму виступі також підняв питання проблем читання. Він зауважив: «Щоб читач повернувся до книги, письменники і видавці повинні його зацікавити, зрозуміти чим і як їм допомогти».


Відомий краєзнавець Петро Арсенич подякував бібліотеці за змістовну виставку часописів, а також звернувся до представників влади з пропозицією більш активніше допомагати авторам і упорядникам вартісних видань, які друкують самотужки.
Цікаву інформацію про друковані видання села Липівка Тисменицького району надав видавець Ігор Угриновський. Газета «Липівське джерело» виходить щоквартально накладом 500 примірників. Часопис висвітлює новини села, звіт голови села, статті про відомих людей села, різні оголошення. Видається в селі й альманах «Дзвіночок», в якому акумулюються матеріали до відкритих уроків в школі, а також збірки поетичних доробків окремих мешканців Липівки. Громада із задоволенням підтримує випуск даних видань, так як розуміє, що все залежить від людей, від їх бажання зробити щось важливе для рідного села.
З великою зацікавленістю слухали учасники круглого столу виступ колекціонера Володимира Шеремета. Понад 300 газет і журналів, які виходили і виходять в області за часи незалежної України, нараховує його колекція. Унікальним експонатом є перший номер газети «Галичина» 1989 року, який друкувався в Прибалтиці і перевозився на Івано-Франківщину. Багато часописів вже не виходять, але інформація про них збережеться.


Заступник директора департаменту інформації діяльності та комунікації з громадськістю – начальник управління інформаційної діяльності ОДА Василь Артим проінформував присутніх про програми, які діють в області на підтримку місцевого книговидання та окреслив проблеми в галузі видавництва. Начальник відділу інформаційного забезпечення та моніторингу департаменту ОДА Дарія Кухарчук запропонувала вносити пропозиції на друкування краєзнавчих видань на 2016 р. та зініціювати на місцях прийняття районних програм підтримки книговидавничої справи і читання.


На завершення зустрічі учасники круглого столу запропонували продовжити такі діалоги і надалі та спільними зусиллями підтримувати видання, які друкуються в області.


10.08.2015 500 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

886
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

696
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1808
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3136
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2507
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2491

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

150

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

676

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

645

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1521
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

275
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

616
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

572
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

275
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

338
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26981
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

798
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19631
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

373
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

359
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

685
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1190 1