У Франківську показали артефакти з розкопок часів війни (фото)

 

 

Сьогодні, 6 грудня в приміщенні Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери презентували речі часів Першої та Другої світової війни, знайдені під час розкопок на Прикарпатті.
 

Тепер ці речі поповнять колекцію музею. Зокрема серед найдених артефактів: два шоломи, залишки зброї, гільза, саперні лопатки, фляга, особисті миски солдатів, кайло та інші речі, інформує  Бліц-Інфо

 

За словами директора КП "Пам'ять" Василя Тимківа, знайдені речі належали воїнам угорської армії, повстанцям УПА, німецьким та радянським солдатам, які воювали на цій території під час Першої та Другої світової війни.

 

"На території Франківської області велися активні бої. Оскільки Першу світову ще називали "окопною" війною, під час розкопок ми знайшли саперні лопатки вояків ,якими вони рили траншеї. Також часто знаходимо особисті речі солдатів: фляги для води, залізні мисочки для їди. Також знаходимо каски, залишки зброї", - розповідає Тимків.

 

Директор комунального підприємства також пояснює, що під час розкопок поховань українських повстанців знаходять схожі речі, бо наші хлопці також користувалися зброєю та амуніцією регулярних військ.

 

"Дуже часто повстанці використовували для копання бункерів і криївок кайло, яке ми тут бачимо. Ще один цікавий момент, ми знайшли залізний зовнішній елемент від гранати часів Першої світової, яку ще називають "кукурудза" за її зовнішній вигляд. Після другої світової на території Прикарпаття залишилося багато боєприпасів. Селяни почали їх застосовувати для господарства, наприклад "кукурудзу" використовували в січкарнях. Навіть вояки знаходили цікаве застосування для таких речей, наприклад гільзу мали в якості вази", - пояснює Василь Тимків.

 

Дослідники діляться, що представлені сьогодні речі є тільки невеличким фрагментом з того, що знайшли. Частину знайдених речей передадуть в місцеві музеї. 

 

"Серед іншого ми також відкопали особисті жетони солдатів, за якими їх можна ідентифікувати. Наприклад в Рожнятівському районі село Князівське, знайшли жетон в якому зберігся клаптик паперу з іменем. Звернулися в німецькі військові архіви і ідентифікували воїна. Його звали Міхаель Браун, він був німець за походженням, але жив у Чехії. Якщо вдасться знайти його родичів, то наступної весни запросимо їх на перепоховання", - запевнив Тимків.

 

У свою чергу один з працівників підприємства Олег Лотоцький розповів, що це перші такі знахідки зброї. За його словами знайдений карабін використовувався в часи другої світової війни. Знайшли його при розкопках в селі Рунгури на похованні угорських воїнів.

 

Тепер після опису і консервації ці артефакти поповнять музейні колекції.

 

"В нашій колекції є подібні експонати, але ці речі їх доповнюють. Вони підтверджують, що на теренах Прикарпаття воювали солдати різних країн",- каже заступник директора музею Оксана Романів.

 
 
 
 
 
 
 


06.12.2017 2877 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1734
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1763
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1751
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5217 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2056 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1437

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

548

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

666

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

862

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

920
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1616
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3577
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10163
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26042
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10020 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7637
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

824
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1325
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

298
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1177
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

770
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1003