У Франківську Карітас навчає людей доглядати за хворими (фото)

Кожного дня до Івано-Франківського Карітасу звертаються хворі або їх родичі чи знайомі, а може навіть чисто випадкові люди, які побачили неміч та страждання хворої людини та бажають їй допомогти.

Проте часто зустрічаємо ситуації, коли самого бажання допомогти недостатньо, радше навпаки – люди хочуть зробити щось корисне, та не мають відповідних вмінь, навикчів, досвіду. В сучасному світі є безліч варіантів почерпнути для себе потрібну інформацію, навіть і з питань догляду, інформують в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ.

Догляд за хворим – це важка та клопітка праця, яка, насамперед, потребує психологічної підготовки як самого хворого, так і його доглядальника. У догляді існує такий вислів, як «хворого треба виходити». Цей процес, зазвичай, є довготривалим та потребує багато зусиль, терпіння, взаєморозуміння та взаємопідтримки, адже часто буває так, що він триває місяцями, роками.

Досвід роботи дозволяє працівникам Івано-Франківського Карітасу кожного місяця організовувати та проводити різноманітні навчальні тренінги по догляду за хворими. Учасниками таких навчань є волонтери, семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії, родичі важкохворих, набувачі проектів Карітасу, літні люди, неповносправна молодь, тощо. Завдяки добре налагодженій співпраці з районними територіальними центрами надання соціальних послуг, в цьому році вже було проведено два тренінги для їхніх соціальних працівників Долинського району.

Основний акцент навчань – це здобуття практичних вмінь та навичків, які є найголовнішими під час догляду за лежачими хворими: здійснення ранкового туалету хворого, заміна натільної та постільної білизни, обробка ран; лікування пролежнів, способи профілактики їх виникнення, годування хворого в ліжку та особливості харчування лежачих хворих; способи подачі ліків, переміщення хворого із застосуванням засобів медичної реабілітації. Актуальними на сьогодні є також навчання з надання першої невідкладної долікарської допомоги постраждалим в результаті нещасних випадків та кризових ситуацій, які загрожують життю людини.

В ході занять тренери намагаються передати свої знання та вміння, здобуті впродовж багаторічної праці в Карітасі. Під час кавових перерв та бесід обговорюються питання важливості обстановки в кімнаті хворого, дотримання гігієнічних норм, режиму сну, спілкування з хворим, спільне читання книг, перегляду кінофільмів, звертаючи увагу на психоемоційний стан хворого.

Слід зауважити, що соціальні працівники, які кожного дня доглядають стареньких, хворих та немічних, часто виснажуються своєю працею, а тому потребують відновлення свого потенціалу, сил та енергії. З цією метою психолог Карітасу провів тренінг по профілактиці професійного вигорання, який допомагає працівникам визначити рівень свого професійного вигорання.

В ході тренінгу учасники отримали корисні поради з питань подолання цього синдрому та його запобіганню. Важливо, що рекомендації психолога стосувались не лише соціальних працівників терцентру, але й керівництва. Адже кожна людина більшість свого часу проводить на роботі, де і витрачає левову частку своєї енергії. Щоб праця команди була ефективною, а послуги якісним, кожен керівник повинен дбати, щоб у колективі панувала атмосфера взаємодопомоги та підтримки.

Фотогалерея


23.04.2018 893
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1974
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1871
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1865
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5539 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2160 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1517

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

752

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

805

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1010

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1010
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1778
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3689
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10265
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26160
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10195 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7721
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

909
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

226
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

272
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

392
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1290
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

893