У Франківську фірма порошенківця Солов'я і опоблоківця Мірошниченка пресує підприємців-орендарів приміщень Укртелекому

Підприємців, які орендують приміщення Укртелекому у центрі Івано-Франківська, змушують переукласти договори з фірмою-посередником.

Орендарям збільшили плату, а хто не погодився – тих виселяють, пише Фіртка з посиланням на Курс.

Доки тривають суди щодо повернення акцій ПАТ "Укртелеком" у державну власність, в Івано-Франківську комерційні приміщення у центрі міста, які належать товариству, передали в оренду фірмі "ВЕСТРТ". Це підприємство було створене лише рік тому, зареєстроване у квартирі житлового будинку.

Очолює фірму Андрій Авраменко, однокласник нардепа Юрія Солов’я. Кінцевим бенефіціарним власником є Андрій Рябошапко, родич давнього товариша Солов'я, екс-регіонала Юрія Мірошниченка, який сьогодні в Опоблоці.

Схоже, дружнього впливу порошенківця і екс-регіонала вистачило, аби Укртелеком передав наспіх створеній прокладці чудову будівлю в самісінькому центрі міста в оренду разом з попередніми орендарями. Та ще й, як виявилося, собі у збиток.

Оптимізація, яку ніхто не уповноважений коментувати

Івано-Франківська філія ПАТ "Укртелеком" 14 лютого 2018 року уклала з ТОВ "ВЕСТРТ" договір оренди на приміщення у будівлі телеграфно-телефонної станції (ТТС), що по вулиці Січових Стрільців, 13 з боку Вічевого майдану.

Договір оренди сторони уклали до 13 січня 2021 року на загальну площу 3186,9 кв. м. З них 1451,3 кв. м Укртелеком зобов’язався передати відразу, а решту 1735,6 кв. м – протягом півроку.

Більшість цієї площі вже була зайнята іншими орендарями. Цю "проблему" орендодавець взявся вирішити протягом півроку, виписавши для себе в договорі обов'язок: "вивільнити та передати орендарю" всі приміщення.

А ТОВ "ВЕСТРТ", у свою чергу, за договором, зобов'язалося укласти з попередніми орендарями договори суборенди на таких самих умовах та на той самий термін, що вони уклали договори з Укртелекомом. Так, фактично Укртелеком передав в оренду комерційні приміщення разом зі своїми орендарями.

У більшості з них договори оренди мали закінчитися наприкінці цього року. Підприємцям запропонували: або за таку ж плату винаймати приміщення до завершення дії договору, або продовжити дію договору на три роки, звичайно, за більшу орендну плату. Хто не погодився – вказали на двері.

Та не в усіх орендарів вдалося відібрати приміщення. До прикладу, на договір суборенди не погодилося "Ресторан груп компані" (РГК).  Підприємство має два договори оренди на приміщення загальною площею майже 600 кв. м.

Зокрема, майже 160 кв. м РГК орендує з 2014 року під кафе. Договір оренди діє до 31 січня 2021 року, договір Укртелекому з ТОВ "ВЕСТРТ" завершується на два тижні раніше.

"Чому я маю переукладати договір, якщо у мене договір довший, ніж у них? Тим більше договір укладений нотаріально. І це все, що зараз відбувається, інакше як рейдерським захопленням назвати не можна", – обурюється співвласник РГК Віталій Гоголь.

Другий договір РГК уклало на загальну площу 415 кв. м. Це частина першого поверху та підвал, який в майбутньому мав стати закладом громадського харчування. На це приміщення договір оренди дійсний до квітня 2019 року.

"Щоб відновити підвал, я уклав 2,5 млн грн. Я його зробив з нуля, бо там вода була до колін. На регіональному рівні в Укртелекомі обіцяли продовжити договір, казали: все робіть, бо приміщення у занедбаному стані. Тому навіть домовилися про пільгову ціну на оренду",  розповідає Гоголь.

Листа від Укртелекому з пропозицією укласти договори суборенди з ТОВ "ВЕСТРТ" власники "Ресторан груп компані" отримали на початку квітня. Їм запропонували підписати нові договори на тих самих умовах, що і з Укртелекомом, але вже з посередником. У листі йшлося, що цій фірмі передаються всі комерційні приміщення телеграфно-телефонної станції "з метою оптимізації бізнес-процесів у сфері надання послуг з оренди власної комерційної нерухомості та забезпечення ефективного управління нею". Після цього надійшов лист і від ТОВ "ВЕСТРТ" з проханням укласти угоду в найкоротший термін.

Далі залучили "важку артилерію". З підприємцями від імені ТОВ "ВЕСТРТ" двічі зустрічався Роман Соловей – брат народного депутата Юрія Солов’я. Переконував переукласти договір оренди з "ВЕСТРТ". Таке рішення, мовляв, прийняли в Києві, знову-таки "з метою оптимізації бізнес-процесів". Запевняв, що через впертість власників РГК ТОВ "ВЕСТРТ" платить за них оренду Укртелекому. При цьому проговорився, що один квадратний метр їм обходиться у 100 грн. Це майже втричі менше, ніж Укртелеком отримує за угодою з РГК. 

Що ж це за оптимізація, коли новий орендар платить власнику менше, аніж попередні, ми спробували з’ясувати в Укртелекомі. КУРС звернувся до товариства з проханням прокоментувати ситуацію з приміщенням ТТС в центрі Івано-Франківська та пояснити, чому орендарів змушують переукладати договори з ТОВ "ВЕСТРТ".

У прес-службі Укртелекому пообіцяли надати письмову відповідь, бо "на місцевому рівні ніхто не уповноважений це коментувати». Відтак зв’язувалися з редакцією кілька разів начебто уточнити запитання й випитували, хто ж із підприємців незадоволений. До цього й звелося все спілкування з компанією: ні посутніх коментарів, ні письмової відповіді від Укртелекому ми так і не дочекалися.

На відміну від РГК, якому Укртелеком повідомив листом про дострокове розірвання договору на підвальне приміщення та зобов’язав "вивільнити" його до 20 липня.

Давня дружба

За даними інформаційно-аналітичної YouControl, ТОВ "ВЕСТРТ" створене 18 липня 2017 року. Кінцевий бенефіціар ТОВ "ВЕСТРТ" Андрій Рябошапко за часів Януковича очолював Снятинську РДА, а в 2015 році балотувався по тому округу в нардепи від Опоблоку. Тогочасною кар’єрою завдячує своєму родичу, колишньому регіоналу, а зараз нардепу від Опоблоку Юрію Мірошниченку: дружини Рябошапка і Мірошниченка рідні сестри.

Зареєстрована фірма "ВЕСТРТ" в квартирі її директора Андрія Авраменка по вулиці Хоткевича. Досі цей чоловік на керівних посадах не працював, підприємницькою діяльністю не займався. І навіть після того, як очолив ТОВ "ВЕСТРТ", працює найманим працівником на одній з приватних фірм в Івано-Франківську. А в соцмережах вказав, що вчився з Юрієм Солов’єм в одному класі ЗОШ №19.

Солов’я і Мірошниченка теж пов’язує давня дружба. У 2002 році Соловей став депутатом Івано-Франківської міської ради від партії "Нова генерація України". Тоді ж очолював й однойменну молодіжну громадську організацію в Івано-Франківську. Засновником всеукраїнської ГО "Нова генерація" був саме Юрій Мірошниченко.

Судячи з фотографій у соцмережах, колишні однопартійці товаришують досі. Нещодавно Юрій Соловей опублікував спільне фото з походу в гори.

За новоствореною фірмою, підставним засновником і директором стоять серйозні люди. Однак юридичних підстав, за словами адвоката Тараса Парфана, переукладати договір з ТОВ "ВЕСТРТ" немає.

"Укртелеком уклав договір з ТОВ "ВЕСТРТ" і пробує передати їм ці приміщення. На чинні договори переукладаються інші договори. І це незаконно, – зазначає він. – Коли ТОВ "ВЕСТРТ" викупить приміщення чи акції в Укртелекомі, тоді з ними можна буде говорити про оренду".

Як відомо, Укртелеком кілька років тому викупив олігарх Рінат Ахметов. Зараз через те, що Ахметов не виконав приватизаційні зобов’язання, тривають суди щодо повернення товариства у власність держави.

Марія Гаврилюк


24.07.2018 10028
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1105
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2469
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2083
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2128
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6441 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2415 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

290

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1114

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1139

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1356
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

559
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2023
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26469
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

521
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10425 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7965
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

505
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

368
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

518
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

592
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1538