У франківських маршрутках за безквитковий проїзд штрафуватимуть пасажирів

 

/data/blog/59192/619816edcfe6919ffa20c4e3ea77776d.jpg

 

Ще до недавнього часу в Івано-Франківську квитки за проїзд видавали тільки в тролейбусах. Та з вересня в івано-франківських маршрутках теж з'явилися квитки.
 
 
Проте з їхньою появою, ситуація сильно не змінилась, люди як їздили в маршрутках без квитків, так і продовжують їздити.
 

Як пояснює ситуацію в розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» керівник Департаменту комунального господарства, транспорту та зв'язку Михайло Смушак, причина в тому, що на сьогодні немає чіткого обліку продажу квитків в маршрутних автобусах.

 

А квиток це - розрахунковий документ, згідно з яким можна чітко контролювати дохід перевізника. Крім того, він є страхівкою для пасажирів, доказом про те, що той справді їхав в цьому автобусі.

 

«На сьогодні ми маємо картину, коли водій не видає квитки, а пасажири не вимагають. Оскільки в законодавстві прописано, що квиток видається на вимогу. Але, якщо квитки продовжуватимуть видавати тільки на вимогу, то знову ж таки буде ситуація коли перевізник провезе 100 людей, а квитків видасть 10. Відповідно й ми не матимемо ніякої інформації. Тому, для того, щоб мати змогу вести облік продажу квитків, ми замовили програмне забезпечення, завдяки якому зможемо бачити рівень продажів навіть в окремих маршрутних автобусах. Воно вже на 90% готове, зараз ми його наповнюємо. Таку систему ми хотіли впровадити ще з 1 вересня, але нажаль виникали несприятливі ситуації, тому ми будемо робити це поступово, і ця програма працюватиме. Можливо перші місяці виникатимуть деякі труднощі, але поступовим шляхом ми налагодимо її роботу», - розповів пан Смушак.

 

Очікується, що така система дасть змогу формувати звітність, де буде показано скільки квитків продалось. Але для того, щоб бачити реальні результати продажу квитків, необхідно, щоб кожен пасажир одержував його. Тому, для забезпечення контролю наявності квитків у пасажирів планують запровадити роботу контролерів, які це відслідковуватимуть.

 

За словами Михайла Смушака, донедавна розраховували тільки до сумління пасажирів, які вимагатимуть квиток у водія. Проте таких людей дуже мало.

 

«Для того, щоб система працювала, обов’язково потрібно створити систему громадських або штатних контролерів. Зараз ми опрацьовуємо це питання. І ці люди перевірятимуть наявність квитків у пасажирів. Відповідно, якщо зайде людина, оплатить проїзд, і їй не видадуть квиток, а прийде контролер і оштрафує в 20-ти кратному розмірі за безквитковий проїзд, то коли ця людина вдруге зайде в автобус – вона вже буде вимагати квиток сама», - пояснив головний комунальник міста.

 

Тобто, проїзд повинен здійснюватись за такою системою: людина, яка заходить в маршрутний автобус і оплачує проїзд, обов’язково повинна попросити водія видати їй квиток. В свою чергу, водій повинен обов’язково його видати. А контролер буде перевіряти наявність квитків у пасажирів. Проте контролер не з’явиться в кожній маршрутці, а буде здійснювати контроль вибірково. 

 

Як пояснив пан Смушак, є дуже багато громадських активістів, які хочуть допомагати в цьому питанні.

 

"Окрім громадських активістів, контролерами будуть наші штатні працівники, які заходитимуть вибірково в автобус і перевірятимуть наявність квитків. І дозвіл на складання актів буде в наших штатних контролерів. Таким чином ми зможемо вирішити питання з квитками та почнемо формувати культуру як пасажирів, так і перевізників. Крім того, це дасть змогу вирішити питання і з пенсіонерами, оскільки є дуже багато людей, які мають підроблені посвідчення. А відповідно за підробку документа вже є серйозніша відповідальність. Тобто, контролер зможе виявляти таких людей", -  роз'яснює Cмушак.

 

За словами управлінця, питання щодо контролерів ще опрацьовується, адже потрібно зробити все юридично грамотно, щоб потім не виникало скарг. Крім того, є певні вимоги до контролерів, оскільки будь-яка людина не може бути ним.

 

Тож, найближчим часом маршрутні ревізори відкриють "полювання" на франківських "зайців".

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську перевізники не видають квитки і хочуть ціну в 3 гривні


16.09.2014 333 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1308
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2603
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2151
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2221
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6662 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2498 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

391

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1197

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1331

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1462
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

327
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

197
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

620
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

102
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26557
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

584
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10507 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

106
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

132
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

443
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

593
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

657