У фортечній галереї "Бастіон" відкриється виставка архітектурного конкурсу "Простір Інновацій"

 

 

У четвер, 18 червня, у фортечній галереї “Бастіон” відкривається виставка кращих робіт унікального архітектурного конкурсу “Innovative Space” (“Простір інновацій”).

 

Протягом декількох днів кожен охочий може ознайомитись із 13-ма роботами, відібраними журі. Серед них — і три роботи-фіналісти.

 

“Innovative Space” — міжнародний конкурс архітектурних проектів, що має на меті здобути гідні ідеї побудови інноваційного простору для життя та бізнесу у Івано-Франківську. Збудувати сучасний IT-бізнес центр планується на території нового мікрорайону “Арсенал-Сіті” (в межах вулиць Національної Гвардії, Коновальця, Чорновола та Сорохтея). Кожна конкурсна робота — спроба поєднати бізнес-центр, громадський простір, приміщення для коворкінгу та стартапів, офісні приміщення в одній будівлі так, щоб працювати в IT у Івано-Франківську стало затишніше, зручніше та продуктивніше.ІT — галузь, спеціалісти в якій нині — одні з найбільш затребуваних у світі. Найбільш сприятливі умови для розвитку IT наразі створені у Києві та Харкові (на ці міста припадає 40% та 19% всіх задіяних в IT українців). На третьому місці — Львів (16%). Івано-Франківськ має значний потенціал, проте великих IT-компаній, роботу в яких можна було б назвати перспективною, в місті одиниці. Робоча кваліфікована сила є, проте за працевлаштуванням доводиться виїжджати якщо не до столиці, то закордон.

 

Тож, головна мета “Innovative Space” — створити в Івано-Франківську всі умови для розвитку IT-сфери та запобігти робочій міграції талановитих франківчан, в тому числі будуючи комплекс, придатний як для фрілансу, так і для повноцінної роботи веб-студій та IT-компаній.

 

Наталя ЗІНЧУК, член журі, головний архітектор проектів ZELEMIN-ART, керівник архітектурної групи:

“Простір інновацій — це об`єкт, метою якого є запустити процеси нового підходу до формування міського простору і життя в ньому. Ці процеси мають дві характеристики — технологічну і соціальну інновативність.Вже зараз технологічна інновативність є потребою малих і середніх IT-компаній в Івано-Франківську. Технологічність повинна стати абсолютно зрозумілою для ширшого кола мешканців, бо її кінцевою метою є підняття комфорту і якості нашого повсякдення.Суспільна інноваційність — це доступність простору для всіх, його освітня спрямованість та роль — повернути людей у спілкування. Чи є цей проект унікальним? З точки зору типології будівлі  — ні, але зміст і процеси всередині, які відбуваються заради і для людей, є особливими!”

 

До речі, серед робіт-фіналістів є й проект з Івано-Франківська!

 

Конкурсом більш ніж півроку опікуються девелоперська компанія «Арсенал City», архітектурна компанія «Зелемінь» та веб-студія “Webmil”. До складу журі увійшло чимало відомих як в Україні, так і поза її межами представників галузі:

Віктор ЗОТОВ, керівник архітектурного бюро Zotov&Co, засновник і куратор Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions;

Дмитро АНТОНЮК, професор кафедри архітектурного проектування Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури;

Ігор ФАКАС, член Національної спілки архітекторів України, керівник архітектурного департаменту компанії «Боржава Резорт»;

Наталя ЗІНЧУК, головний архітектор проектів ZELEMIN-ART, керівник архітектурної групи.

 

Виставка конкурсних проектів інноваційного протору для Івано-Франківська триватиме з 18 червня до 23 червня у фортечній галереї “Бастіон”. Можна будепобачити шорт-лист проектів конкурсу “Innovative Space”, серед яких — роботи з Києва, Харкова, Одеси та Івано-Франківська.

 

На трьох фіналістів конкурсу чекатиме ще один конкурсний етап, що й визначить переможця орієнтовно до кінця літа!

 

Коли у Івано-Франківську може з’явитись інноваційний простір? Будівництво планується розпочати навесні 2016 року!


18.06.2015 348 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

665
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11187 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1887
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1784
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2782
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4642

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

402

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1083

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1491

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1356
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1738
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1554
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1263
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

633
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

713
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1903
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2220 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20402
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

382
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

730 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

768
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1115