У 2015 році комунальники Івано-Франківська готують для мешканців 10 реформ

 

/data/blog/66862/fe1ad0ceac2c6b3b25695956e7e8c490.jpg

 

Десять реформ в системі комунального господарства, транспорту і зв'язку Івано-Франківська, які будуть ініціійовані в 2015 році та за умови підтримки виконавчого комітету та сесії міської ради, втілені опублікував директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв'язку Михайло Смушак на своїй сторінці в Facebook.

 

Про це передає кореспондент Фіртки.

 

1. Реформа системи організації дорожнього руху на основі розробленої німецькими фахівцями Транспортної концепції міста Івано-Франківська. Буде виготовлена нова комплексна схема організації дорожнього руху міста, основою якої стануть принципи пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту над автомобілями та максимальної відповідності європейським вимогам та стандартам.

 

2. Реформа системи громадського транспорту. Вона передбачатиме розробку нових маршрутів, пакетне проведення конкурсу вже на нові маршрути, створення на базі Департаменту диспетчерського пункту моніторингу роботи громадського транспорту міста, обов'язкове обладнання всіх автобусів gps трекерами, інформаційними табло, озвученням зупинок, електронними компостерами, впровадження електронних квитків (оплата здійснюватиметься не за посадку, а за час проїзду в автобусі), виконання Правил надання послуг в громадському транспорті міста Івано-Франківська, прийнятих у 2014 році.


3. Реформа системи паркування транспорту. Передбачає створення платної паркувальної зони в центральній частині міста: в'їзди та виїзди будуть обладнані автоматами, які, відповідно, видаватимуть карточку з фіксацією часу в'їзду, а на виїзді справлятиметься плата за паркування. Будуть створені і інші паркувальні зони, які обов'язково будуть обладнані паркоматами.


4. Реформа системи благоустрою міста: будуть затверджені нові Правила благоустрою міста Івано-Франківська, які будуть адаптовані до міжнародних стандартів і в яких буде передбачено солідарну відповідальність як міської влади, так і суб'єктів господарської діяльності, установ, організацій, мешканців та гостей міста в забезпеченні благоустрою території міста. Особливо це стосується утримання прилеглих територій, благоустрою таких територій, влаштування вивісок, здійснення торгівлі тощо. Без погодження відповідного органу, не можна буде змінити вікно в приміщенні. А щоб Правила не порушувались, буде створено на базі Муніципальної інспекції з благоустрою Муніципальну поліцію.


5. Реформа системи поводження з ТПВ: передбачає зміну підхіду до формування тарифу на вивіз та захоронення ТПВ. Зараз він розраховується в м куб, а розраховуватиметься в кг. Буде запропоновано вивести з тарифу вивіз великогабаритних та ремонтних відходів та, відповідно, заборону викидання таких відходів на контейнерні майданчики. Вивіз таких відходів здійснюватиметься окремо за заявочним принципом. Також реформою передбачено оновлення контейнерів - всі вони повинні бути з кришками, європейського стандарту і зміну графіків вивезення - за потреби перевізники будуть здійснення вивезення з деяких майданчиків двічі і тричі на день, залежно від потреби. Також будуть впроваджуватися заходи щодо розвитку полігону ТПВ та впровадження роздільного збору сміття.


6. Реформа системи реалізації заходів у сфері благоустрою. Суть цієї реформи - максимальне залучення позабюджетних ресурсів - фінансових, матеріальних, виробничих, людських, інтелектуальних до розвитку як міста загалом, так і утримання окремих об'єктів благоустрою, реалізації інфраструктурних проектів, реалізації тих чи інших заходів. Наприклад, щороку ми витрачаємо значні кошти на озеленення міста. А чому б не дозволити зробити деякі клумби компаніям, які займаються ландшафтним дизайном з правом зробити помітку, що клумба оформлена такою то компанією. Ми витрачаємо значні кошти на ілюмінацію міста. Чому б не дозволити якісь компанії зробити ілюмінаційні фігури на опорах з правом розміщення погодженої форми реклами. Ті ж атракціони в парку можуть бути якісно оновлені, якщо оголосити відповідний інвестиційний конкурс. А є ще зупинки громадського транспорту, громадські туалети, лавочки, посадка дерев. Можуть залучатися також кошти фізичних осіб. Наприклад, можна зробити алею закоханих у парку навколо озера, яка давно потребує ремонту і кожна пара зможе придбати на ній за певну плату своє серце з іменами. Таким чином, будуть зібрані кошти і збудована така алея. Також є багато спільнот, громадських організацій, окремих людей, які готові на громадських засадах розробляти проекти, долучатись до їх реалізації, проводити чи брати участь в різноманітних заходах.


7. Реформа системи виховання відповідальності у сфері благоустрою - одна з найважливіших реформ, яка передбачає виховання культури життя в місті, розвиток свідомості та відпоавідальності за дотримання Правил благоустрою міста. Спільно з управлінням освіти буде розроблено курси, які читатимуться в дошкільних навчальних закладах, школах, закладах професійно-технічної освіти та вищих навчальних закладах і які навчатимуть і виховуватимуть свідомого мешканця міста, який розумітиме, що місто - це спільний дім і порядок у ньому залежить у першу чергу від нього. Будуть розроблені заходи також щодо навчання інших груп населення шляхом проведення відповідних семінарів, висвітлення в ЗМІ, розміщення соціальної реклами тощо.


8. Реформа системи проектування та виконання робіт: передбачає адаптацію всіх проектів та робіт до європейських стандартів. Дуже багато проектів, які реалізуються в місті у сфері благоустрою (щодо ремонту доріг, будинків, тротуарів та інших об'єктів), спрямовані насамперед на покращення фізичних властивостей дороги, будинку, тротуару і при цьому в останню чергу звертається увага на те, щоб зробити таку дорогу, наприклад, ще й красивою, з унікальним озелененням, цікавими стовпчиками, красивим освітленням. На те, щоб дорога відповідала європейським стандартам - була з правильною розміткою, острівцями безпеки, заниженими бордюрами на тротуарах тощо. На те, щоб урна, яку ми ставимо, була не банальною штамповкою. На те, щоб фасад будинку підкреслював його ідентичність, а не перетворював на сіру масу.


9. Реформа системи управління будинками - точніше, продовження розпочатої в місті реформи, спрямованої на формування ефективного власника багатоквартирних будинків, усвідомлення власниками квартир, що їм належить не тільки квартира, але й дах, підвал, ліфт, під'їзд, прибудинкова територія та інші елементи будинку. Якість життя у квартирі, капіталізація квартири залежить не тільки від того, який хороший ремонт зроблений у квартирі чи яка дорога там сантехніка, але й від того, чи чистий та красивий під'їзд, чи облаштована прибудинкова територія, чи не протікає дах, немає води в підвалі. 


10. Реформа системи управління у сфері комунального господарства, транспорту і зв'язку - передбачає максимальне наближення комунальних служб до споживачів шляхом формування центрів обслуговування споживачів в мікрорайонах, розвиток ефективних комунікативних зв'язків між мешканцями міста та комунальними службами, в тому числі через соціальні мережі, підвищення зручності для споживачів при сплаті за комунальні послуги, зокрема шляхом впровадження єдиної квитанції та розвиток оплати через інтернет, розробка та затвердження стандартів надання комунальних послуг тощо.


08.01.2015 250 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1060
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

870
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2002
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3370
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2612
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2610

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

350

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

792

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

752

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1708
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

439
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

794
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

773
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

423
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

453
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27110
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

898
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19743
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

503
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

459
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

787
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1508 5