Туристичні маршрути Карпат, які зможе підкорити навіть початківець

Неймовірна краса Карпат не обмежується лише горами. Тут є й озера, водоспади, заповідники, замки та звичайні села, які зачаровують своєю простотою та мальовничістю.

Походи в гори – це прекрасний спосіб відпочити від роботи та домашніх турбот, підвищити собі настрій, а до того ж – помірне фізичне навантаження. А під час прогулянки в гори, як і при заняттях спортом, виділяються "гормони щастя".

Милуватися прекрасними горами в Карпатах можна в будь-яку пору року. Восени там дуже гарно, адже палітра кольорів просто вражає! А на деяких вершечках гір вже можна пограти в перші сніжки. У 2018 році перші холоди прийшли дуже рано, а в Карпатах вже випав перший сніг. Тож обов'язково візьміть із собою теплий одяг у подорож. 

Спеціально до Дня туризму, який святкують 27 вересня, LifeStyle 24 публікує три простих маршрути в Карпатах, які протестовані на власному досвіді. Здолати їх може навіть початківець!

Гора Гемба – 1 491 метр

Далеко не всі гори в Карпатах можна підкорити так легко, як Гембу. Весь секрет у тому, що до підніжжя гори вас може довезти підйомник. Якщо ж ви любите підкорювати вершину лише пішки, то безліч стежок дозволять вам це зробити.

Підйомник на Гембу, до речі, чи не найдовший на Закарпатті: щоб піднятись догори, зазвичай треба 20 хвилин. Але врахуйте, що підйомник не завозить на вершину гори. До неї ще треба пройти пішки 30-40 хвилин.

Підйом на гору Гемба, (рання осінь)
Підйом на гору Гемба (рання осінь)

Боржавський хребет, або Полонина Боржава, до якої належить Гемба – гірський масив на Закарпатті, протяжністю понад 50 кілометрів. Саме цю Полонину називають однією із найкрасивіших у Карпатах. Влітку – тут майже всі схили гір вкриті чорницею, а взимку – на цих же схилах можна кататись на лижах та сноубордах. Не Буковелем єдиним!

Підйом на гору Гембе, (рання осінь)
Підйом на гору Гемба (рання осінь)

Поруч із горою розташований один із найвідоміших водоспадів Карпат – Шипіт. Милуватися каскадами можна будь-якого сезону: взимку річка не замерзає повністю. Підійти до водоспаду можна як зверху, так і знизу.

Над водоспадом Шипіт, (рання осінь)
Над водоспадом Шипіт (рання осінь)

Проте найкращий час для зустрічі з Шипотом – осінь або літо. Коли водоспад потопає в яскравих фарбах.

Гора Гемба, (рання осінь)
Гора Гемба (рання осінь)

Ще одна родзинка. Будете на Гембі – обов'язково завітайте в "Чайовню". Якщо не за чаєм, то хоча би за краєвидом та незабутньою атмосферою. Адже сам будиночок розташований майже на обриві, а що може бути кращим за вид на маленькі села, які лежать між височенними горами?

Як доїхати:

На Гембу варто підніматись із села Пилипець. Для цього можна доїхати зі Львова до станції Воловець, звідти доїхати до Пилипця можна автобусом (курсує він лише тричі на день, а розклад знають лише місцеві) або маршрутним таксі. Зазвичай, до Пилипця вас погодяться завезти за 50-60 гривень. За бажанням, завезуть до самого водоспаду Шипіт.

Озеро Синевир

Синевир – найбільше гірське озеро України. Воно оточене легендами і загадками. Озеро розташоване серед скель і лісів гірського масиву Внутрішні Ґорґани.

Синевир, або "морське око Карпат", розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина – понад 20 метрів. Через таку глибину озеро не прогрівається навіть влітку.

Озеро Синевир
Озеро Синевир

Вода озера чиста та прозора, а рівень води підтримують гірські потоки. Посеред озера є невеликий острів, саме через цей острів Синевир і називають "морським оком".

Озеро Синевир
Озеро Синевир

На березі острова розташована культова скульптура – юнака на ім’я Вир і дівчину Синь. За легендою, саме від їхніх імен утворилась назва озера. Висота монументу сягає 13 метрів. Легенда про нещасливе кохання говорить, що дівчина Синь "наплакала" це озеро через втрату коханого.

Як доїхати:

Найближча залізнична станція – Воловець. До села Синевирська Поляна автобус ходить лише один раз на добу, тому на нього сподіватись – не дуже радимо. Найзручніше скористатись послугами місцевих таксистів. За 200 гривень вони не тільки завезуть до Синевиру, а ще й влаштують екскурсію. По дорозі на Синевир можна заїхати в "Реабілітаційний центр бурого ведмедя", де живуть ведмеді після цирку.

Поблизу озера Синевир
Поблизу озера Синевир

Водії під’їжджають не до самого озера, вам залишиться лише пройтися близько кілометра.

Зупинятися біля Синевиру з наметом – заборонено. Якщо хочете тут залишитись, то поруч є кілька готелів та садиб, які можна орендувати.

Гора Зворець – 1 223 метрів

На гору Зворець теж можна піднятись підйомником за бажанням. Ця канатна дорога найдовша в Україні! Тож готуйтесь, що підйом буде довгим, але від того не менш приємним. Але врахуйте, що на вершині буде значно прохолодніше. Тож обов'язково візьміть із собою теплий одяг.

Підйом на горе Зворець (літо)
Підйом на гору Зворець (літо)

Краєвиди, які можна побачити з канатної дороги, заворожують.

Оскільки гора теж розташована на Полонині Боржава, окрім чарівного краєвиду, ви ще й можете пройтися до гори Високий Верх.

Гора Зворець (літо)
Гора Зворець (літо)

До того ж, саме тут розташований відносно молодий гірськолижний курорт "Захар Беркут". У селі Волосянка є аж 11 гірськолижних трас різного рівня складності.

Вид з гори Зворець (літо)
Вид з гори Зворець (літо)

Як доїхати:

До станції "Славськ" можна доїхати потягом або приміською електричкою. Звідти – до Волосянки – 6 кілометрів. Подолати можна як пішки (дорога займе до 1,5 години) або орендувати маршрутне таксі зі Сколе.

Текст і фото: 24 Канал


28.10.2018 3656 1
Коментарі (1)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1346
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1031
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2049
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3536
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1328
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1313

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1643

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

477

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1121

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1283
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24241
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

490
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2653
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

598
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1487
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

663
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15359
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

467
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

569
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1441 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

600
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

515