Турецькі студенти пройшли навчання у Прикарпатській мовній літній школі (фото)

Ректор університету Ігор Цепенда вручив сертифікати студентам спеціальностей «Міжнародні відносини» та «Туризм» Університету міста Карабюк  (Турецька Республіка), які пройшли в Прикарпатському  університеті  інтенсивний курс  з вивчення української мови та культури.

Заняття для них відбувалися в рамках програми «Прикарпатської мовної школи», яка діє в нашому університеті вже другий рік поспіль. У 2017 році Прикарпатський та Карабюкський університети підписали Угоду про співпрацю та розпочали спільні наукові й освітні проекти, інформують в ПНУ.

Результатом двостороннього партнерства, зокрема, стало відкриття літньої школи для турецьких студентів, які бажають вивчити українську мову та цікавляться українською культурою.

З 4 по 18 липня викладачі та студенти нашого університету проводили для слухачів літньої школи тематичні інтегровані відкриті лекції з практичними заняттями з курсів «Українська мова» та «Українознавство».

Турецькі студенти, окрім безпосереднього вивчення мови, ознайомилися з українськими традиціями, побутом, мистецтвом, національними стравами, а також побували в українських Карпатах. Завдяки нашим професійним педагогам та інтерактивним методикам навчання впродовж навчання в літній школі студенти з Туреччини досягли перших успіхів у спілкуванні українською, створили власні витинанки, традиційні ниткові обереги та вироби з кераміки, а також познайомилися з давніми традиціями святкування на Прикарпатті Івана Купала.

Завершилося навчання іспитом: турецькі студенти цитували слова Гімну України, читали вірші Тараса Шевченка, висловлювали вдячність українським  вчителям.

Під час урочистого вручення сертифікатів ректор Ігор Цепенда привітав їх з успішною участю в освітньому проекті та запросив долучитися до інших міжнародних проектів, які реалізує Прикарпатський університет.

Подяки від ректора за активну участь у навчанні турецьких студентів отримали аспірант університету Олеся Дибовська та студенти факультету іноземних мов Анастасія Рязанова, Христина Хімчак, Руслана Халабарчук.

Варто зазначити, що організаційний та навчально-методичний супровід роботи школи забезпечували доцент кафедри української мови Любов Пена, професор кафедри педагогіки початкової освіти Ольга Деркачова, доцент кафедри історії України Тамара Галицька-Дідух, завідувач кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Оксана Джус та викладач цієї ж кафедри Наталія Никорак, викладачі кафедри готельно-ресторанної та курортної справи –  доцент Лілія Лояк, старший викладач Раїса Загнибіда, завідувач лабораторією “Гастроательє” Ярослав Андрухів.


20.07.2018 1504
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1280
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2573
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6621 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26548
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

429
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

575
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646