Турецькі студенти пройшли навчання у Прикарпатській мовній літній школі (фото)

Ректор університету Ігор Цепенда вручив сертифікати студентам спеціальностей «Міжнародні відносини» та «Туризм» Університету міста Карабюк  (Турецька Республіка), які пройшли в Прикарпатському  університеті  інтенсивний курс  з вивчення української мови та культури.

Заняття для них відбувалися в рамках програми «Прикарпатської мовної школи», яка діє в нашому університеті вже другий рік поспіль. У 2017 році Прикарпатський та Карабюкський університети підписали Угоду про співпрацю та розпочали спільні наукові й освітні проекти, інформують в ПНУ.

Результатом двостороннього партнерства, зокрема, стало відкриття літньої школи для турецьких студентів, які бажають вивчити українську мову та цікавляться українською культурою.

З 4 по 18 липня викладачі та студенти нашого університету проводили для слухачів літньої школи тематичні інтегровані відкриті лекції з практичними заняттями з курсів «Українська мова» та «Українознавство».

Турецькі студенти, окрім безпосереднього вивчення мови, ознайомилися з українськими традиціями, побутом, мистецтвом, національними стравами, а також побували в українських Карпатах. Завдяки нашим професійним педагогам та інтерактивним методикам навчання впродовж навчання в літній школі студенти з Туреччини досягли перших успіхів у спілкуванні українською, створили власні витинанки, традиційні ниткові обереги та вироби з кераміки, а також познайомилися з давніми традиціями святкування на Прикарпатті Івана Купала.

Завершилося навчання іспитом: турецькі студенти цитували слова Гімну України, читали вірші Тараса Шевченка, висловлювали вдячність українським  вчителям.

Під час урочистого вручення сертифікатів ректор Ігор Цепенда привітав їх з успішною участю в освітньому проекті та запросив долучитися до інших міжнародних проектів, які реалізує Прикарпатський університет.

Подяки від ректора за активну участь у навчанні турецьких студентів отримали аспірант університету Олеся Дибовська та студенти факультету іноземних мов Анастасія Рязанова, Христина Хімчак, Руслана Халабарчук.

Варто зазначити, що організаційний та навчально-методичний супровід роботи школи забезпечували доцент кафедри української мови Любов Пена, професор кафедри педагогіки початкової освіти Ольга Деркачова, доцент кафедри історії України Тамара Галицька-Дідух, завідувач кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Оксана Джус та викладач цієї ж кафедри Наталія Никорак, викладачі кафедри готельно-ресторанної та курортної справи –  доцент Лілія Лояк, старший викладач Раїса Загнибіда, завідувач лабораторією “Гастроательє” Ярослав Андрухів.


20.07.2018 1606
Коментарі ()

12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

506
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2982
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4851
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1270
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1484
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1836

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

254

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

538

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1330

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1430
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2045 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1958
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

27072 1
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

427
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8102
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3418
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1695
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

212
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

421
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

586 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

776
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

828