Травниця Оксана Джумалюк з Верховинщини розповіла про антибіотики із вазонів та вуликів

 

 /data/blog/100352/23e29cb0ce0bac38227e8a21907ee416.jpeg

 

При лікуванні вірусних захворювань та простуд люди часто використовують антибіотики, які мають шкідливий вплив на організм, але їм можна знайти заміну.

 

Травниця Оксана Джумалюк з Верховинщини переконана: якщо хвороба не перейшла в хронічну стадію і не протікає різко, то лікуватися, а особливо робити профілактику, можна за допомогою природних рослинних антибіотиків, що не мають шкідливого впливу, пише Фіртка з посиланням на Вікна.

 

Найпоширенішими є  прополіс, алое, чебрець, олійка чайного дерева.


 
— Пані Оксано, який із цього переліку найсильніший антибіотик?

— Це, звісно, бджолиний клей зеленувато-бурого або коричневого кольору з приємним запахом меду, воску і ванілі, або, як ми усі звикли називати прополіс. Його  використовували з правіків. Є серйозні наукові дослідження, в яких поважні світила медицини доказують, що він згубно діє на більше як сто видів мікроорганізмів. У нього дуже широкий спектр антибактеріальних та антибіотичних властивостей. З його допомогою загоюються рани, він допомагає при захворюваннях системи дихання, ротової порожнини, очей, в профілактиці і лікуванні захворювань простати, при захворюваннях серцево-судинної системи та легень, покращує зір, позитивно впливає на нервову систему, покращує пам’ять і загальний фізичний стан, допомагає при опіках шкіри, екземі.
Але нас зараз цікавить його дія при простудах. Так найкраще для профілактики застуди приймають по 10 крапель спиртової настоянки прополісу на 0,5-1 склянку води. П’ють  тричі на день протягом 3-4 тижнів. А для лікування хронічного бронхіту варто  провести курс інгаляцій парою прополісу Для цього 60 г прополісу і 40 г воску поміщають в емальований або скляний посуд, ставлять на водяну баню і вдихають пару. Це слід робити 2 рази на день по 10-15 хвилин. За місяць ви надовго забудете про свій кашель. Але при цьому не слід забувати, що придбати прополіс варто у вже знаних пасічників, які добре вміють його робити.

— А бореться із вірусами алое?

— Цю рослину також здавна застосовують для профілактики й боротьби із хворобами, спричиненими вірусами й бактеріями. Вона—природний антибіотик. У алое є цікавий компонент  ацеманан. Він бореться з вірусами, бактеріями й грибками, а також стимулює та зміцнює імунну систему. Так аби організм краще боровся із простудами і вірусними захворюваннями горла і носа, варто вживати щодня одну чайну ложку свіже вичавленого соку алое. Оскільки він має терпкий смак, то його слід додавати по 1 чайній ложці в інші свіжовичавлені овочеві чи фруктові соки. А ще можна зробити собі такий «Протибактеріальний» мікс»: кефір, мінеральна вода, розсіл квашеної капусти й сік алое (порівну). Усього по 50 грам. Смак не дуже—ефект чудовий!

—Усі ми знаємо, що чебрець часто додають у страви, а він ще й лікує?

— Так завдяки тимоловій олії, що має в собі ця рослина, чебрець є потужним  антисептиком. Тому ця рослина має протизапальні, знеболювальні, відхаркувальні, бронхорозширювальні, спазмолітичні й багато інших властивостей. Окрім того, чебрець сприяє кращому перетравлюванню їжі. Отже, навіть посипаючи страви звичайним сухим чебрецем, ви вже додаєте собі здоров’я. А можна
заварювати із нього чай. Для цього слід взяти 1 чайну ложку подрібненого сухого чебрецю залити склянкою гарячої води, накрити тарілочкою та настояти 15 хвилин і  пити теплим.
А ще би порадила під час лікування бронхіту й кашлю. розтирання олією чайного дерева. Для цього потрібно змішати 3-5 крапель олії зі столовою ложкою маслинової олії та розтирати груди й спину. Адже її також  використовують як антисептик у медицині. Вона знижує ймовірність підхоплення вірусів. Окрмі того, її варто втирати при грибкових захворювань шкіри.


25.02.2016 859 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

933
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

748
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1857
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3201
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2528
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2518

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

197

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

709

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

666

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1565
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

332
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

664
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

594
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

306
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

365
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27005
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

817
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19657
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

401
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

380
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

706
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1258 2