ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» є «дитям» ПАТ «Івано-Франківськгаз»

 

 

Згідно з листом Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, цього року в переліку ліцензіатів з постачання природного газу населенню з’явився новий надавач послуг — ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» і зобов’язав користувачів із 1 липня переукласти угоди на постачання газу, автоматично змінивши їх особові рахунки.

 

Тож ми вирішили з’ясувати: невже багаторічне монопольне «соло» на газовій трубі «Івано-Франківськгазу» (з лат. «соло» означає «лише один») закінчилося і враз стало дуетом, а новий надавач послуг з постачання природного газу — і справді новий?  

 

Звісно, появу на ринку газових послуг нової приватної фірми не оминули своєю увагою передусім користувачі газу. Людську цікавість ми спробували узагальнити запитаннями, які надіслали до газети Ярослав Сем’янів та Михайло Гладенький з Івано-Франківська і Ярослав Панчишин з Микитинців Івано-Франківської міськради. Читачів «Галичини» і користувачів газу цікавить: з якою метою створено фірму ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» і чи не зросте через це вартість газу? Чому через ЗМі, а не згідно з чинним законодавством колишній надавач послуг зобов’язує споживачів переукладати договори з іншим надавачем послуг? Чому приватна фірма перебирає на себе монополію з постачання газу для населення обласного центру, якщо всі технічні комунікації для постачання газу створені як державна власність?

 

Щонайперше поінформуємо читачів, що обидві структури — ПАТ «Івано-Франківськгаз» та ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» в обласному центрі осідають під одним дахом на вулиці Степана Ленкавського, 20. А воно й не дивина, тому що новий надавач послуг із постачання природного газу ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» створений «Івано-Франківськгазом» і є йому підпорядкованою виробничою структурою.

 

Юрій ПИЛИПІВ, директор ТОВ «Івано-Франківськгаз збут»:
— Згідно з чинним законодавством, зокрема із Законом України «Про засади функціонування ринку природного газу», який відокремлює функції транспортування, розподілу і постачання природного газу, газотранспортне підприємство не може провадити діяльність із постачання природного газу. Таким чином, підприємство, яке здійснює розподіл газу, зокрема «Івано-Франківськгаз», ще з 1 січня цього року не має права його постачати споживачам. Але через запізнення з прийняттям ліцензійних умов для ліцензіатів — постачальників газу НКРЕКП видала ліцензію ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» з 1 липня. Фактично в «Івано-Франківськгазі» відбувся розподіл функцій — транспортування і постачання. Такою є європейські і світові ринкові стандарти, адже можуть бути й різні постачальники газу. А ринок і конкуренція вбивають будь-яку корупційну складову. 

 

Засновником ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» — гарантованого НКРЕКП і єдиного для населення постачальника газу в Івано-Франківській області, є ПАТ «Івано-Франківськгаз», а його частка, згідно зі статутом товариства, становить 100%. Тож ми є підпорядкованою виробничою структурою «Івано-Франківськгазу» і постачаємо газ для населення за регульованим тарифом, встановленим НКРЕКП. і ми не можемо його змінювати — ні збільшувати, ні зменшувати. У нашому товаристві працює 82 фахівці: по троє у кожному районі області й 17 спеціалістів — на головній дільниці, але всі вони автоматично перейшли з «Івано-Франківськгазу». 

 

Отже, прикарпатські споживачі можуть бути певні, що створення ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» не призведе до зростання ціни за послуги газопостачання. Є новий постачальник газу, тож необхідно переукласти і договори зі споживачами. У нових рахунках є інформація про нового постачальника газу й умови переукладання договорів. Споживачі одержать від наших контролерів, які зможуть на місцях надати вичерпну інформацію, бланки заяв-анкет і перелік необхідних документів для укладання договору. Відтак набір документів люди можуть занести до нас у зручний час — без поспіху й ажіотажу. Адже в нас понад 400 тисяч споживачів і фізично переукласти договори у короткий час, закономірно, не можна. Хай люди не переймаються, що спізняться і їм відключать газ. Ми працюємо для них. Переукладення договорів відбуватиметься поступово — не місяць і не два. А до того будуть чинними всі умови і банківські особові рахунки, зазначені в договорах з «івано-Франківськгазом». Споживач може не хвилюватися і продовжувати платити на свій старий абонентський рахунок, а банк автоматично переоформить його платіж на новий. Те ж саме і з заборгованістю — всі кошти підуть чітко за призначенням для погашення боргу, навіть якщо клієнт вказав старі реквізити. Адже з банками ми попередньо уклали відповідні угоди, а також укладаємо угоду і з «Укрпоштою», яка доправлятиме рахунки до споживачів газу в області.

 

...Що ж до юридичних споживачів — всіх користувачів газу, 
крім населення, то начальник відділу супроводу клієнтів ТОВ 
«Івано-Франківськгаз збут» Олена ЦИМБАЛіСТА наголосила, що вони належно поінформовані і «проблем з укладенням договорів нема — споживачі не будуть жодним чином обмежені в газопостачанні»: «Юридичні користувачі — бюджетні організації, промислові, господарські чи релігійні організації мають рахунки, де вказано про зміну постачальника газу і умови переукладання договору. Але якщо споживач укладе договір пізніше, бо процедура потребує часу, то в договорі буде вказано, що договір діє з 1 липня 2015 року».
Наразі минає місяць, як ТОВ  «Івано-Франківськгаз збут» є новим постачальником газу для споживачів Івано-Франківщини, тож ще зарано відділяти обіцянки керівництва нового підрозділу від результатів його господарювання і давати оцінку цьому приватному «дитяті» «Івано-Франківськгазу». Але один висновок можемо зробити вже й сьогодні: соло «на газовій трубі» для Прикарпаття і надалі виконує ПАТ «Івано-Франківськгаз».


31.07.2015 3080 1
Коментарі (1)

Славко Задунайский 2015.07.31, 13:03
Нема чого поспішати з тими переукладаннями договорів,тому що за рік виникне ще якийсь постачальник,з яким потрібно буде укладати знову новий договір
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

954
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

768
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1888
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3232
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2546
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2536

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

232

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

728

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

682

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1591
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

350
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

687
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

608
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

324
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

378
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27028
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

837
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19669
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

421
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

393
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

727
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1312 3