Тіла людей можуть стати основою майбутніх комунікаційних мереж

Тіла людей можуть стати основою майбутніх комунікаційних мережПроцес перетворення людини в біоробота йде "повним ходом". Нас вже не дивують новітні протези, здатні до точних рухів, і медичні імплантати, переважно кардіостимулятори і дефібрилятори. Однак зовсім недавно з'явилася ідея створення комунікаційних бездротових мереж (на зразок Bluetooth) на основі людського тіла.

Приголомшливий прогноз днями видали фахівці Інституту електроніки, зв'язку та інформаційних технологій Королівського університету в Белфасті (Великобританія): тіла людей можуть стати основою майбутніх комунікаційних мереж.

Команда дослідників під керівництвом Саймона Коттона, яка розробляє високошвидкісні бездротові мережі майбутнього покоління, вважає, що тіло людини ідеально підходить на роль приймально-передавальної станції і може стати основою для створення бездротових мереж. "Такі мережі" від тіла до тіла "мають масу переваг, - переконаний доктор Саймон, - і вони можуть значно знизити витрати як на будівництво безлічі дорогих базових станцій, так і на послуги охорони здоров'я.

Раніше люди відправляли дані через проводи, потім навчилися обмінюватися даними через повітря, а тепер і людське тіло стане середовищем передачі даних ". Такий оптимістичний прогноз був зроблений після цікавого експерименту, проведеного вченими з Університету Кореї в Сеулі. Це сталося навесні нинішнього року. Нагадаємо, що тоді група дослідників на чолі з доктором Лі Сан Хуном передали дані зі швидкістю 10 мегабіт в секунду через руку людини між двома електродами, поміщеними в шкіру на відстані 30 сантиметрів.

Чому ж в якості середовища для "бездротового з'єднання" були обрані саме людські покриви? На думку багатьох фахівців, низькочастотні електромагнітні хвилі проходять через шкіру лише з незначним ослабленням, особливості її також захищають "мережу" від зовнішнього впливу. Тому в якості "інформації" були використані саме подібні різновиди хвиль (в цих бездротових мережах застосовується в основному радіохвилі НВЧ-діапазону).

"Якщо б ми використовували радіопередачу для кожного вимірюємого життєвого показника, то нам потрібно було б використовувати безліч батарей для кожного датчика, - пояснював керівник дослідження Лі Сан Хун. - Широкосмугова передача по шкірі скоротила б потреби в енергії і, відповідно, у джерелах живлення приблизно на 90 відсотків ". В експерименті доктор Лі і колеги застосували досить нешкідливі для шкіри металеві електроди, покриті гнучким полімером, збагаченим кремнієм. Вони попросили добровольців носити електрод на плечі або позаду вуха протягом тижня і впевнилися, що такий варіант дійсно безпечний для організму. Додатково були проведені тести цитотоксичності (чи отруюють клітини речовини поверхні електродів чи ні), використовуючи культури клітин людини. З'ясувалося, що ніякого отруйної впливу на епітеліоцити не має. Ніяких потертостей і відчуття тяжкості даний пристрій також не викликає, оскільки його товщина складає всього 300 мікрометрів, як три людських волосини, та й важить він приблизно стільки ж. Крім того, прилад витримує тест згинання на 90 градусів близько 700 тисяч разів.

Які ж дані вдалося передати по шкірної бездротової мережі? Це була інформація про пульс людського серця. Однак корейські біологи вважають, що спектр переданих даних може бути значно ширший. З часом, відзначають вони, таким чином можна буде передавати щосекундний звіт про стан всіх органів людини. Це особливо важливо для пацієнтів, які страждають захворюваннями серця, нирок, печінки та підшлункової залози, адже при порушенні функціонування цих органів необхідний постійний моніторинг їхнього стану, а традиційними способами його проводити досить складно.

"Нові версії могли б навіть вживляти під шкіру для більш довгострокового і глибокого моніторингу різних показників здоров'я організму, таких як електрокардіографія (кардіограма) або електроенцефалографія (ЕЕГ)", - так описує перспективи розвитку даної методики доктор Лі. З його точки зору, в майбутньому кожен лікар зможе стежити за станом здоров'я свого пацієнта, знаходячись від нього на значній відстані. І в цьому йому допоможе "тілесна" бездротова мережа.

Але як же можна передати інформацію від тіла людини на дисплей, що знаходиться в кабінеті лікаря?. Адже тут низькочастотні електромагнітні хвилі будуть вельми неефективні?. Однак Саймон Коттон пропонує схему поєднання двох технологій бездротових мереж. Згідно з його ідеєю, на шкірі людини буде поміщений приймач, що збирає інформацію від всіх "тілесних" датчиків по шкірі. Цей приймач буде пов'язаний з мікропередавачем, який працюватиме на традиційних НВЧ-радіохвилях. Він-то і буде здійснювати зв'язок між хворим і лікарем.


14.11.2010 15 2213 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1861
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1806
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1806
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5322 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2103 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1468

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

663

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

732

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

921

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

958
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1702
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3624
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10200
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26073
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10129 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7668
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

853
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1355
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

336
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1224
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

818
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1031