The Wall Street Journal (США): «Велика двадцятка» відкладає домовленість щодо подолання дисбалансів

The Wall Street Journal (США): «Велика двадцятка» відкладає домовленість щодо подолання дисбалансівМоже, «саме розсмокчеться»? На цьогорічному саміті у Південній Кореї «група двадцяти» боролася зі світовими дисбалансами та валютними війнами. Однак ухвалення важливих рішень відклали на наступний рік, оскільки позиції країн все ще дуже відмінні, – йдеться у статті в американській The Wall Street Journal.

Лідери найбільших світових економік обіцяли в п‘ятницю вдатися до дій задля забезпечення збалансованішого зростання, проте відклали спірні питання з визначення загроз глобальному відновленню до наступного року.

Група з двадцяти найбільших індустріальних держав та країн, що розвиваються, призупинила обіцяне визначення світових дисбалансів і тим самим розмила те, що здавалось на початку чіткими цілями, спрямованими на протидію зростаючим загрозам торговельних та валютних воєн, у яких країни шукають конкурентних переваг шляхом послаблення своєї валюти.

США та Південна Корея, яка головує цього року у «великій двадцятці», висунули пропозицію кількісно обмежити профіцити та дефіцити балансів поточних рахунків, однак натрапили на сильний спротив найбільших експортерів – Китаю та Німеччини.

В основі протиріччя лежить фундаментальне питання – як країни повинні реструктурувати свої економіки. «Це питання вирішити нелегко, – зазначив канадський прем’єр-міністр Стівен Гарпер. – Але я думаю, ми всі розмовляли однією мовою, кожен зрозумів, що треба далі робити в довгостроковій перспективі».

Глави урядів країн «великої двадцятки» зазначили після дводенного саміту в Сеулі, що вони намагатимуться утримувати зовнішні дисбаланси на «допустимому рівні» завдяки «індикативним нормативам на основі набору показників», що уможливлять «своєчасне виявлення значних дисбалансів, які потребують запобіжних та коригувальних дій».

На саміт лідерів держав, який відбудеться наприкінці наступного року, учасники «двадцятки» хочуть спільно з Міжнародним валютним фондом розробити систему оцінювання дисбалансів.

Також група ухвалила графік радикальної зміни рамочних умов для впливу на системні важливі глобальні банки, аби гарантувати платнику податків, що він ніколи більше не буде змушений платити, коли «занадто великі, аби впасти» банки потраплять у скруту. І «велика двадцятка» обіцяла завершити амбіційну торговельну угоду, називаючи 2011 рік «критичним вікном можливостей» для Догійського раунду переговорів щодо режиму світової торгівлі.

Учасники Сеульського саміту також досягли успіху у реформі керівництва МВФ, що, здебільшого, було досягнуто ще до саміту. Але головною темою саміту «великої двадцятки» були глобальні дисбаланси, які, на думку МВФ, в майбутньому зростатимуть.

США намагалися тиснути на Китай з вимогою зміцнити курс юаня і встановити необов‘язкові цільові показники для обмеження дисбалансів. Китай, своєю чергою, знайшов прибічників, які також вважають, що лібералізація монетарної політики Федеральною резервною системою США послабить долар і спричинить потік дестабілізуючого спекулятивного капіталу на ринки, що розвиваються.

Зважаючи на спірність питання, комюніке, схоже, дало країнам-учасницям зелене світло для контролю за рухом капіталу. У ньому йдеться, що країни «із завищеним плаваючим курсом валюти» можуть вживати «ретельно продуманих стриманих макроекономічних заходів».

Не відходячи від положень, на яких зійшлися наприкінці жовтня їхні міністри фінансів, лідери країн «великої двадцятки» обіцяли перейти до «системи визначення курсів валют, яка буде більшою мірою диктуватися ринком» і уникати «конкурентної девальвації валюти».

Лідери у Сеулі додали, що вони прагнуть «збільшити гнучкість курсів валют таким чином, щоб ті відображали стан економік».

Країни-учасниці «великої двадцятки», очевидно, сперечалися, як визначити і кількісно вимірювати «індикативні нормативи», які покликані оцінювати прогрес, що віщує подальші складні політичні бої стосовно стримування світових дисбалансів. Уряди не можуть навіть домовитися щодо того, що спричиняє світові дисбаланси і яку роль в цьому відіграють, наприклад, курси валют.

У головному додатку до комюніке «великої двадцятки», який мав накреслити політичні рекомендації для кожної країни, натомість були заново викладені вже відомі позиції окремих держав.

Хоча саміту не вдалося вирішити ключові питання, дехто вважає, що група йде правильним шляхом. Президент Південної Кореї, країни, яка приймала саміт, Лі Мен Бак, навіть припустив, що світові валюти стабілізуються після того, як «двадцятка» погодилася, що курс має визначатися ринком. «Ми почали виходити із так званих «валютних воєн» наприкінці саміту. Валюти стабілізуються», – мовив він.

Президент Франції Ніколя Саркозі, який головуватиме на наступному зібранні «великої двадцятки», сказав, що наступного року шукатиме, як зміцнити міжнародний консенсус у спірному питанні валютних відхилень. «Ми маємо не застрягати на обговоренні рішень, які були порушені зарано, – сказав пан Саркозі. – Ми хочемо спробувати досягнути консенсусу».

МВФ застерігає, що без співпраці «велика двадцятка» не лише не дасть необхідного імпульсу зростанню, але це може сильно вплинути і на європейську кризу суверенних боргів і спричинить притік капіталу у країни, що розвиваються, і це перегріє їхні економіки.

 

Лоренс Норман, Іен Теллі, Вільям Меллард, The Wall Street Journal (США)

ІноЗМІ


24.11.2010 801 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1263
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2559
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2129
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2191
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6589 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2470 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

365

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1172

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1302

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1433
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

298
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

161
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

599
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

64
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26530
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

565
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10479 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

59
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

83
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

568
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

635