The Financial Times, (Великобританія): Україна: корупційні нариви

З корупцією боротися – не «вертикаль» зміцнювати? Попри обіцянки, за рік президентства Януковича результатів боротьби з корупцією поки не помітно. А уряд здійснює кроки, які погіршують інвестиційний клімат та сприяють процвітанню корупційних схем, пише Роман Олеарчик у блозі на сайті британської The Financial Times.

 

«Чи почав Віктор Янукович за рік на президентській посаді виконувати свої обіцянки здолати корупцію, зменшити бюрократію та покращити поганий інвестиційний клімат в країні?» – запитує на початку статті Роман Олеарчик. На думку автора, чесна відповідь: «не надто». Влада повинна працювати понаднормово, але не робить цього. Та водночас створює всі умови для процвітання олігархів, пише автор.

 

Роман Олеарчик наводить коментар Мартіна Рейзера – представника Світового банку в Україні: «Україні ще потрібно зробити величезний шмат роботи для покращення інвестиційного клімату». За минулорічним рейтингом корумпованості від організації Transparency International, Україна, як і у 2008 році, опинилася на 134 місці, додає автор.

 

У статті автор наводить один із кроків влади, який не сприяє покращенню інвестиційного клімату в Україні: заради низьких цін на продукти Київ обмежив квоти на експорт зерна для іноземних агрокомпаній, які розвивають перспективний сільськогосподарський сектор в Україні. Водночас уряд більш ніж удвічі збільшив квоти для трьох місцевих компаній. За висновком Американської торговельна палати в Україні, такий крок уряду був «невиправданим, непрозорим і нечесним» і завдасть українському аграрному сектору збитків на близько 2,6 млрд дол. у вигляді недоотриманих доходів від експорту. Із нечесною конкуренцію зіткнулися і нафтові компанії, додає Роман Олеарчик, коли одній маловідомій українській фірми дозволили безмитно ввезти в Україну великі обсяги пального.

 

Нещодавно, йдеться в статті, Американська торговельна палата звернулася до української влади з листом: «У період, коли уряд приймає складні і непопулярні рішення [скорочення бюджетних видатків], [привілеї на імпорт для деяких компаній, звільнених від митних платежів і податків] не лише дозволяють окремим компаніям уникати податків, а й також порушують вільну конкуренцію на українському ринку пального, що загрожує інвестиціям у цей сектор».

 

Окрім того, пише Роман Олеарчик, британський посол Лі Тернер розкритикував ситуацію з поверненням ПДВ в Україні: «Деякі компанії отримують його швидко, деякі повільно, а деякі взагалі не отримують. На жаль, існує думка, що на те, наскільки швидко ви отримуєте відшкодування ПДВ, можуть впливати або політичні зв’язки, або корупція. Звісно, це катастрофічна ситуація для бізнес-клімату».

 

Прес-секретар прем’єр-міністра Віталій Лук’яненко, йдеться в статті, відповідає на критику так: «Уряд не лише визнає велику проблему з корупцією, а й вживає заходів для повсюдної боротьби з нею».

 

«Якщо МВФ серйозно налаштований покращити стан української економіки, цього місяця місія Фонду в Києві повинна прискіпливо розглянути ці питання», – радить Роман Олеарчик.

 

ІноЗМІ

11

 


09.02.2011 743 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1263
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2558
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2128
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2190
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6588 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2470 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

364

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1171

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1301

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1432
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

297
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

158
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

599
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

63
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26530
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

565
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10479 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

57
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

79
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

568
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

635