Терапія сміхом: в Івано-Франківську втілили в життя проект «Лікар Свято» (фото)

 

З лютого 2015 року програма «Лікар Свято» діє на базі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні.

 

Це завдяки співпраці кафедри загальної та клінічної психології, освітньо-благодійного проекту «Янголи поруч» Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника та Регіонального методично-організаційного моніторингового центру з телемедичними консультаціями Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. На даний час учасниками волонтерського руху цієї програми є студенти 1-4 курсів філософського факультету спеціальностей «психологія», «філософія», «соціологія» та студенти спеціальностей «соціальна педагогіка», «політологія» Прикарпатського університету.

 

Науковими консультантами для волонтерів цієї ініціативи є координатор освітньо-благодійного проекту «Янголи поруч» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, доцент кафедри релігієзнавства, теології і культурології Ореста Тарасівна Возняк та доцент кафедри загальної та клінічної психології Мирослава Миронівна Кулеша-Любінець.

 

«В лютому відбулось кілька робочих зустрічей, на котрих обговорювались такі важливі аспекти відповідального волонтерства як: візія програми, засоби та цілі волонтерства в лікарні, особливості та виклики волонтерської роботи в лікарні. Адміністрація лікарні хоче змінити життя своїх діток–пацієнтів на краще і зробити лікарню теплішою завдяки посмішкам дітей та наповнити радістю пусті коридори медичного закладу. Тож мета волонтерської програми «Лікар Свято» – це організація психологічного супроводу хворих дітей в умовах лікувального закладу засобами сміху та ігротерапії. Тому важливим є навчання студентів-волонтерів сучасним психотехнікам роботи з дітьми залежно від віку та нозологічної форми»,- розповіла кореспонденту Стику координатор освітньо-благодійного проекту «Янголи поруч» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, доцент кафедри релігієзнавства, теології і культурології Ореста Возняк.

 

Відтак 17-18 березня 2015 року волонтери програми пройшли перші навчальні заняття з психологічного супроводу хворих дітей «Лікар Свято» на базі Регіонального методично-організаційного моніторингового центру з телемедичними консультаціями Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Навчання провели завідувач Центру, лікар-педіатр вищої категорії, заслужений лікар України Оксана Іванівна Манюх, психолог Марія Ярославівна Дзюбинська за участю головного лікаря Радислава Йосиповича Котурбаша. Спікери ознайомили присутніх з психологічними особливостями хворих діток, специфікою роботи психологічної служби дитячої клінічної лікарні та основними напрямками волонтерської діяльності в умовах дитячих лікувально-профілактичних закладів. Також О.І. Манюх, провела вступний інструктаж для учасників проекту «Лікар Свято» та визначила план подальших заходів, а М.Я. Дюбинська подала алгоритм успішної першої зустрічі волонтерів з хворими дітками.

 

4 квітня в Обласній дитячій лікарні львівські колеги-волонтери з БФ «Доктор Клоун» Тетяна Данилів та Олег Коваль провели для волонтерів навчальний тренінг «Розвиток навичок роботи з дітьми в лікарні», завданням якого було не лише розповісти про історію та принципи роботи БФ «Доктор Клоун», а й поділитись практичними навиками імпровізації, навчити волонтерів працювати в команді та довіряти своїм партнерам по роботі.

 

А 26 травня на філософському факультеті ПНУ ім. В. Стефаника відбувся черговий майстер-клас для волонтерів програми «Лікар Свято». Майстер-клас на тему «Гра як засіб ефективної взаємодії з дітьми в умовах лікарні» підготувала та провела доцент кафедри загальної та клінічної психології Мирослава Миронівна Кулеша-Любінець.Під час майстер-класу вона детально проінформувала учасників про особливості психоемоційного стану дітей різного віку, які перебувають на стаціонарному лікуванні, розкрила основні проблеми міжособистісного спілкування з хворими дітьми та їх родичами, на прикладах продемонструвала типові помилки у взаємодії з маленькими пацієнтами лікувальних закладів.

 

«Відвідини дітей відбуваються щотижня з 16 години, в час коли немає важливих процедур і діткам сумно проводити час в палаті. Після зустрічі з дітьми волонтери обговорюють проведений з ними час, маленькі перемоги та невдачі. Поки серед волонтерів студенти-психологи, філософи, соціологи, але ми запрошуємо і інших активних та відповідальних людей в нашу команду. Особливо чекаємо молодих акторів чи членів театральних студій, просто артистичних, добрих та світлих людей, котрі люблять дітей», - зазначила Ореста Возняк.

 

Контактні телефони для запитань та підтримки проекту:
Староста ОБП «ЯНГОЛИ ПОРУЧ» -
Тетяна Кирдяк - 0978736805; - 0931354809
Координатор - Ореста Тарасівна Возняк - 096 21 21 935.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


08.07.2015 681 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

935
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

749
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1860
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3202
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2530
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2520

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

200

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

710

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

667

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1566
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

335
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

665
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

595
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

307
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

366
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27006
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

818
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19658
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

402
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

381
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

708
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1261 2