Технологія виготовлення та ознаки якісного світлого пива

Історія створення саме світлого пива налічує декілька сотень років. Досі вчені не дійшли висновку, в якій саме з країн почали вперше виготовляти цей сорт як окремий вид пива. Але підтвердження того, що пиво — найдавніший напій, який вміли готувати наші предки, знаходять у всьому світі. Складно уявити собі, скільки експериментів було проведено пивоварами, перш ніж вони досягли ідеального смаку та аромату світлого пива. Сьогодні купити світле пиво може будь-хто та будь-коли, звичайно тільки якщо вам є 18 років. Для цього навіть не обов’язково виходити з дому. Скориставшись послугами онлайн-супермаркету Турбо, можна замовити все необхідне з доставкою додому чи в офіс від 15 хвилин. Широкий асортимент свіжих продуктів, унікальна бонусна система TurboCoin та доступні ціни роблять онлайн шопінг з Turbo ще більш зручним та вигідним. Завдяки власним дарксторам у Києві замовлення доставляються дуже швидко. Задля збереження оптимальної температури всі продукти транспортуються у термосумках. Оформити замовлення можна на сайті або у мобільному застосунку Турбо. Замовлення на суму від 400 грн доставляються безкоштовно.

Як виготовляється світле пиво?

Попри різноманіття вибору любителів світлих сортів пива сьогодні значно більше, ніж гурманів, які віддають перевагу темним сортам. Всупереч деяким твердженням, що темне пиво міцніше за світле, варто зауважити, що міцність цієї алкогольної продукції залежить не від кольору, а від часу витримки та способу виготовлення. Прихильники світлих сортів пінного відзначають, що воно відрізняється приємним легким смаком та ароматом. У той час як темні сорти, на їхню думку, насичені гірким присмаком, важко п'ються та залишають неприємний посмак.

 

Технологічний процес виготовлення фільтрованого світлого пива включає кілька етапів:

  1. Пророщування зерен ячменю, їх сушіння та очищення від паростків.
  2. Подрібнення готового солоду та змішування його з водою. На цьому етапі він має солодкуватий смак.
  3. Суміш перекачують у спеціальний чан, де вона поділяється на дробину та сусло для подальшої фільтрації.
  4. Кип'ятіння сусла з додаванням хмелю та інших інгредієнтів, якщо вони потрібні залежно від рецептури.
  5. Перекачування суміші у вихрову ванну (вірпул). Це необхідно для видалення великих залишків хмелю та ячменю, щоб освітлити пиво.
  6. Охолодження та аерація у бродильній установці.
  7. Фільтрація — з продукту видаляються залишки дріжджів.
  8. Розлив у тару — пляшки, банки чи кеги.

Деякі сорти пастеризують (нагрівають до 70°С), щоб збільшити термін придатності. Нефільтроване світле пиво має деякі відмінності у виробництві. Воно теж проходить очищення, але лише один раз. Для цього застосовують кізельгурові фільтри. Після такої обробки у рідині залишаються бактерії, а сам напій продовжує бродити, тому на таких пляшках часто є позначка «Живе».

fDW8egjAhiM5iS6VjeRsgdEMCRho_O0Kip6AYcor5Lm2Mh05zzGPUnO5pDC8V1B-1OlgS5MhEMTykkCW821IF4p1Zkq2cj-v2DCu2-U39Ve-NYS8zD071Hdn8rUKQY98dtSn0EgpPieVBUXgpepbJg

Як відрізнити якісне світле пиво?

До кольору напою висуваються особливі вимоги при виробництві. Пиво не повинно мати коричневого, зеленого або будь-якого іншого відтінку, крім золотистого з помітним блиском. Велике значення має аромат, але він дуже відрізняється у різних виробників. Головне, щоб не було неприємного, кислого запаху.

В ароматі якісного світлого пива відчувається солодова ніжність. Вона може доповнюватися ледь помітними шлейфами з трав'янистими, фруктовими, карамельними, ягідними нотками. Може мати місце хмільний присмак з ненав'язливою гіркотою.

Смак світлого пива має бути м'яким, без відчуття щільності чи тяжкості, щоб воно пилося легко.

Першокласне світле пиво повинно мати абсолютно білу, щільну, високу піну, яка зберігається протягом кількох хвилин. Можна провести простий експеримент та подути на піну. Якщо напій якісний, вона не зникне, а просто зігнеться. Також, зазвичай, після вживання на стінках келиха залишаються сліди піни, що також можна вважати показником високої якості напою.

Реклама


25.04.2024 164
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1060
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

869
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2002
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3370
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2612
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2610

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

350

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

791

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

751

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1708
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

439
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

794
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

773
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

423
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

453
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27109
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

898
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19743
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

503
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

459
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

787
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1507 5