агенція новин

ТарасИ Степановичі - Возняк і Стецьків в Івано-Франківську поговорили про блогосферу та громадську ініціативу (фото)

 

Редактор журналу "Ї" Тарас Возняк та активісти відомого громадського руху "Зарваницька ініціатива" Тарас Стецьків і Ярослав Мандрук вчора, 21 січня, в Івано-Франківському прес-центрі "Вектор" провели семінар для блогерів та журналістів.

 

Громадські діячі запевняють, що максимальна монополізація українського інформаційного простору окремими групами впливу та олігархами призвела до того, що суспільство має змогу вільно виражати себе тільки за допомогою соціальних мереж та інтернет-ресурсів.

 

На думку політолога Тараса Возняка, нині в Україні чи не єдиною територією свободи (не партії!:)) є Інтернет, який не обмежує людину і дозволяє виходити за рамки цензури. А технічні можливості взагалі розвинули "світову павутину" до меж журналістики і соціальної сфери.

 

"...В кінці 80-х - на початку 90-х років минулого століття головними засобами масової інформації, які надавали альтернативну до офіційної інформацію та цим розхитували "совок" були так звані товсті журнали - "Новий мір", "Аврора", "Октябрь", "Жовтень" ("Дзвін"), - згадував Тарас Возняк, - Потім роль інформаторів перейняли газети - спочатку самвидавські, а пізніше, коли "стало можна" - і офіційні. Після них , десь з 2000-го року, головну роль поширювача інформації перейняло більш оперативне телебачення. Але зараз в офіційних ЗМІ все "утряслося". Всі ці ЗМІ мають власника - владу чи олігарха. Для прикладу - у Львові є пул ЗМІ (телебачення, газета, радіо), який належить Петру Димінському, є інший подібний пул, що належить меру, Андрієві Садовому. Відповідно ці ЗМІ обслуговують інтереси тих двох осіб. На загальнодержавному рівні - всі телеканали належать олігархам. Відносно вільним, але з нехорошими тенденціями, залишається "5 канал" і ТВі зі своїми, нав'язаними ззовні, проблемами - фінансовими, податковими, з проблемою мережі розповсюдження... Друковані ЗМІ вмирають, телебачення - "попсує". Ці ЗМІ відносно легко контролювати. Але набагато складніше контролювати 150 тисяч інтернет-сайтів... Крім того інтернет є найбільш оперативним і динамічним... Поки газета надрукує інформацію що хтось оженився, то інтернет вже може подати інформацію, що той "хтось" розлучився :)".

 

"Печінка - орган, який не має нервових закінчень... Українське суспільство нині нагадує якраз печінку. Що з ним тільки не роблять, а воно не реагує. Реагентами суспільства мають стати саме інтернет-сайти, в тому числі й громадських організацій," - стверджує Возняк. Тому він і запропонував спочатку в межах Галичини, а далі - ширше, - в межах Західної України створити на базі місцевих сайтів спільний "блогосферний простір", в якому обмінюватися цікавими текстами, аналітичними матеріалами...

 

"Важливо максимально розширити мережу контактів регіональних інтернет-ресурсів, наразі в умовах українських реалій надзвичайно важливим є також завдання перетворити сайти окремих громадських організацій у новинні та аналітичні платформи, тобто на джерела інформації. І чим більше їх буде, тим краще та ефективніше буде розповсюджуватися альтернативна інформація" - переконаний Тарас Возняк.

 

Тарас Стецьків також зауажив і про певні ризики "інтернетизації" суспільства нагадавши загадку-анекдот: " - Чи відбулася б Помарачева революція, якби в той час існував Фейсбук? - Ні, бо на вулицю вийшли б тільки 3 тисячі осіб, а інші 10 мільйонів лише б "лайкнули" в Фейсбуці!"  Тарас Возняк, жартуючи, погодився з ним: "Справді, я щодня провожу по 10 годин в інтернеті, замість того, щоб пити горілку... і далі "по списку"...:)"

 

Згадав також Тарас Стецьків, що важливу роль в мобілізації 2004 року зіграв мобільний телефон з СМС-ками.

 

Також Тарас Стецьків розповів про запит суспільства на мораль та доброчесність, як альтернативу до сучасного стану справ у суспільстві та до аморальної влади. Цей запит намагається реалізувати "Зарваницькка ініціатива", до співпраці з якою він закликав івано-франкцівців.

 

 

Гості: Тарас Стецьків, Ярослав Мандрук, Тарас Возняк

 

 

Тарас Возняк: Нині уся інформація йде через Київ... Вона є централізована... Потрібно розбудовувати міжрегіональні інформаційні зв'язки

 

Політолог: Мова йде про перезаснування країни. І початися воно може із фундаменту громадського суспільсва, громадських організацій

 

 

 

Випускники франківської школи журналістики також прийшли послухати старших колег

 

 

 

Тарас Возняк малює картину правильної комунікації в українському суспільстві. Схоже, нам є над чим працювати...Довідково: Навесні 2010 року близько ста громадських активістів Західної України зібралися в Зарваниці, щоб скоординувати свою діяльність в нових реаліях. "Зарваницька ініціатива" взяла на себе обов’язок реально оцінити стан справ у державі і запропонувати українцям власне бачення виходу країни з кризи, насамперед кризи духовної та світоглядної. Сьогодні автори цієї ідеї у різних регіонах Західної України зустрічаються із людьми для того, аби запропонувати вихід, порадитися і залучити до пропаганди української справи найактивніших.

Активістами "Зарваницької ініціативи" є такі відомі українці як Мирослав Маринович, Тарас Стецьків, Тарас Возняк...

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


22.01.2013 1653 1
Коментарі (1)

Çàãðóçêà...

гість2 2013.01.23, 12:40
о Боже, ото людям нема чим зайняся.
19.02.2020

Про місце театру і його роль, сучасного глядача та мистецтво, відмову від політичної кар’єри та плани на 2020-й.

52
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

349
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

4976
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1141
09.02.2020
Ростислав Ковтун

У Франківську люди намагаються завадити повторному продажу своїх недобудованих квартир та сподіваються на закон.

14085 6
02.02.2020
Марія Лутчин

Фіртка розпочинає серію матеріалів про комунальні підприємства Івано-Франківська. До Вашої уваги інтерв'ю з очільницею КП "Центр розвитку міста та рекреації" Русланою Василюк.

2111 1

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

293

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

265

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

740

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1091 1
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3191 1
26.01.2020

Посадковий апарат "Чан'е-4" і ровер "Юйту-2" надіслали нові знімки, отримані на поверхні зворотної сторони Місяця.

1462 1
01.01.2020

У 2020 році Україну чекають дуже серйозні зміни. Зокрема, значні зміни кадрів будуть у колі президента та на політичній арені.

4216 2
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

751
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1472
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

473
16.02.2020

Притула натякнув, що оцінки Тіни Кароль дуже відрізняються від оцінок інших членів журі.

4042
15.02.2020

У рідному селі кажуть про вбивство, а в поліції вважають, що юнак наклав на себе руки.

11439
15.02.2020

Унікальні та незвідані, неповторні та заворожуючі, мальовничі та неперевершені, привабливі та лякаючі.

802
14.02.2020

Молоді франківці оригінально привітали закоханих зі святом - записали веселе кавер-відео на пісню "Холодок".

6963