ТарасИ Степановичі - Возняк і Стецьків в Івано-Франківську поговорили про блогосферу та громадську ініціативу (фото)

 

Редактор журналу "Ї" Тарас Возняк та активісти відомого громадського руху "Зарваницька ініціатива" Тарас Стецьків і Ярослав Мандрук вчора, 21 січня, в Івано-Франківському прес-центрі "Вектор" провели семінар для блогерів та журналістів.

 

Громадські діячі запевняють, що максимальна монополізація українського інформаційного простору окремими групами впливу та олігархами призвела до того, що суспільство має змогу вільно виражати себе тільки за допомогою соціальних мереж та інтернет-ресурсів.

 

На думку політолога Тараса Возняка, нині в Україні чи не єдиною територією свободи (не партії!:)) є Інтернет, який не обмежує людину і дозволяє виходити за рамки цензури. А технічні можливості взагалі розвинули "світову павутину" до меж журналістики і соціальної сфери.

 

"...В кінці 80-х - на початку 90-х років минулого століття головними засобами масової інформації, які надавали альтернативну до офіційної інформацію та цим розхитували "совок" були так звані товсті журнали - "Новий мір", "Аврора", "Октябрь", "Жовтень" ("Дзвін"), - згадував Тарас Возняк, - Потім роль інформаторів перейняли газети - спочатку самвидавські, а пізніше, коли "стало можна" - і офіційні. Після них , десь з 2000-го року, головну роль поширювача інформації перейняло більш оперативне телебачення. Але зараз в офіційних ЗМІ все "утряслося". Всі ці ЗМІ мають власника - владу чи олігарха. Для прикладу - у Львові є пул ЗМІ (телебачення, газета, радіо), який належить Петру Димінському, є інший подібний пул, що належить меру, Андрієві Садовому. Відповідно ці ЗМІ обслуговують інтереси тих двох осіб. На загальнодержавному рівні - всі телеканали належать олігархам. Відносно вільним, але з нехорошими тенденціями, залишається "5 канал" і ТВі зі своїми, нав'язаними ззовні, проблемами - фінансовими, податковими, з проблемою мережі розповсюдження... Друковані ЗМІ вмирають, телебачення - "попсує". Ці ЗМІ відносно легко контролювати. Але набагато складніше контролювати 150 тисяч інтернет-сайтів... Крім того інтернет є найбільш оперативним і динамічним... Поки газета надрукує інформацію що хтось оженився, то інтернет вже може подати інформацію, що той "хтось" розлучився :)".

 

"Печінка - орган, який не має нервових закінчень... Українське суспільство нині нагадує якраз печінку. Що з ним тільки не роблять, а воно не реагує. Реагентами суспільства мають стати саме інтернет-сайти, в тому числі й громадських організацій," - стверджує Возняк. Тому він і запропонував спочатку в межах Галичини, а далі - ширше, - в межах Західної України створити на базі місцевих сайтів спільний "блогосферний простір", в якому обмінюватися цікавими текстами, аналітичними матеріалами...

 

"Важливо максимально розширити мережу контактів регіональних інтернет-ресурсів, наразі в умовах українських реалій надзвичайно важливим є також завдання перетворити сайти окремих громадських організацій у новинні та аналітичні платформи, тобто на джерела інформації. І чим більше їх буде, тим краще та ефективніше буде розповсюджуватися альтернативна інформація" - переконаний Тарас Возняк.

 

Тарас Стецьків також зауажив і про певні ризики "інтернетизації" суспільства нагадавши загадку-анекдот: " - Чи відбулася б Помарачева революція, якби в той час існував Фейсбук? - Ні, бо на вулицю вийшли б тільки 3 тисячі осіб, а інші 10 мільйонів лише б "лайкнули" в Фейсбуці!"  Тарас Возняк, жартуючи, погодився з ним: "Справді, я щодня провожу по 10 годин в інтернеті, замість того, щоб пити горілку... і далі "по списку"...:)"

 

Згадав також Тарас Стецьків, що важливу роль в мобілізації 2004 року зіграв мобільний телефон з СМС-ками.

 

Також Тарас Стецьків розповів про запит суспільства на мораль та доброчесність, як альтернативу до сучасного стану справ у суспільстві та до аморальної влади. Цей запит намагається реалізувати "Зарваницькка ініціатива", до співпраці з якою він закликав івано-франкцівців.

 

 

Гості: Тарас Стецьків, Ярослав Мандрук, Тарас Возняк

 

 

Тарас Возняк: Нині уся інформація йде через Київ... Вона є централізована... Потрібно розбудовувати міжрегіональні інформаційні зв'язки

 

Політолог: Мова йде про перезаснування країни. І початися воно може із фундаменту громадського суспільсва, громадських організацій

 

 

 

Випускники франківської школи журналістики також прийшли послухати старших колег

 

 

 

Тарас Возняк малює картину правильної комунікації в українському суспільстві. Схоже, нам є над чим працювати...



Довідково: Навесні 2010 року близько ста громадських активістів Західної України зібралися в Зарваниці, щоб скоординувати свою діяльність в нових реаліях. "Зарваницька ініціатива" взяла на себе обов’язок реально оцінити стан справ у державі і запропонувати українцям власне бачення виходу країни з кризи, насамперед кризи духовної та світоглядної. Сьогодні автори цієї ідеї у різних регіонах Західної України зустрічаються із людьми для того, аби запропонувати вихід, порадитися і залучити до пропаганди української справи найактивніших.

Активістами "Зарваницької ініціативи" є такі відомі українці як Мирослав Маринович, Тарас Стецьків, Тарас Возняк...

 


22.01.2013 2178 1
Коментарі (1)

гість2 2013.01.23, 12:40
о Боже, ото людям нема чим зайняся.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1274
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2567
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2199
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6601 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

371

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1308

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

307
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

174
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

603
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

75
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26536
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10486 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

77
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

107
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

424
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

642