Там, де я – це я, або місце мого комфорту

/data/blog/90765/e952b5c10e40a1010213b91ebf7a92e2.jpeg

 

Гори – це мій улюблений ландшафт,

а Карпати – улюблені гори.

Юрій Андрухович “Лексикон інтимних міст”

 

   Літо – то маленьке життя. І кожна людина, проживаючи те життя, відкриває для себе нові грані, часом нові горизонти такого давнього та інколи незайманого світу. А щоб зблизитися з матінкою-природою та стати з нею одним цілим, люди вирушають у подорожі.

   Я закохана у мандрівки. Адже Марк Твен писав :“Тільки про дві речі будемо шкодувати на смертному одрі – що мало кохали й мало подорожували”. У кожної подорожі є своє таємне призначення, про яке сам мандрівник не має уявлення. Так, кораблю найбезпечніше в порту, але він не для цього будувався. Не потрібно боятися вирушати у подорож, потрібно боятися залишатися на місці. Життя починається там, де закінчується ваша зона комфорту.

   …Обожнюю гори. Наші рідні, близькі серцю та душі Українські Карпати, у яких кожною клітиною тіла відчувається велич та могутність держави. Щоб гарно відпочити – не обов’язково їхати за кордон. Відпочивайте у своїй країні.

Мені подобається збирати рюкзак у гори: запастися ароматним бабусиним печивом, яке завжди покращує настрій, взяти смачний м’ятний чай, не забути про фотоапарат та улюблену книгу, комфортний намет та інші дрібнички. І тоді, взявши з собою цікаву компанію, стрімголов мчати. Мчати за натхненням й енергією. За новими враженнями й емоціями.

     Найбагатша та людина, чиї радості вимагають найменше грошей, адже на зайві гроші можна купити тільки зайве. А те, що необхідно душі, ні за які гроші не купиш.

Карпати перетворилися у місце справжніх загадок та пригод. Я бачу мою дорогу, але не знаю, куди вона веде. Незнання того, куди йде дорога, надихає мене йти нею. А вже ближче до вечора, коли всіх опановує почуття приємної стомленості, ти розкладаєш намети, вдихаєш на повні легені свіжого гірського повітря і відчуваєш себе вільною від усіх турбот і обмежень. Бродиш горами у пошуку незвичайних квітів, грієшся біля яскравого багаття, посьорбуючи теплий чай, ведеш бесіди про життя та насолоджуєшся зоряним небом ночі…

     Початок нового дня – це старт для всього, сповненого цікавими пригодами та незабутніми враженнями. Зустрічати сонце в горах – неймовірно. Це своєрідна ранкова нагорода за прохолодну ніч. Прокинувшись і виглянувши з намету, бачиш навколо безмежну розкіш лісу, туман, який окутує вершини гір та перші промінці лякливо-ясного сонця. Це знак, що пора продовжувати похід. Тоді з веселою піснею та хорошими передчуттями вирушаєш у дорогу.

     Якщо рай і є на землі, то він у Карпатах. Неймовірно захоплюючі краєвиди змушують цілком і повністю проникнути у цей край незайманої краси. І коли ти дістаєшся до своєї мети – стає приємно на душі: ти майже на вершині світу, на могутній Говерлі!Ну як тут можна не радіти?.. Саме тут, попід хмарами, ми потрапляємо у пастки розуму, ловимо моменти сили і слабкості. Чистий погляд на життя, бажання все кинути і бажання розвивати свій фізичний і духовний світ з’являються у думках людини.

     Шукайте подорожі, адже саме вони дають вам відчуття, що ви в цьому світі, щоб зробити щось прекрасне і унікальне, навіть якщо тільки одиниці це зрозуміють. З подорожами окрилюєшся і справді розумієш, що більше не потрібно обмежувати себе якимись рамками.

     Де б ти не був, знай – у горах ти по-справжньому відчуваєш себе кимось значущим, коли дістаєшся вершини. Вершини своїх можливостей та жаги досягнень!

 

Комарин Вікторія,

Школа професійної журналістики


Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1283
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2583
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2142
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2205
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6626 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2484 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

377

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1189

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1316

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1447
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

312
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

184
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

611
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

89
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26550
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

576
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10492 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

90
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

118
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

432
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

577
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

649