агенція новин

Таємничі місця світу

 

Загадкові місця світу

 

Нам пощастило з’явитися на світ на настілько дивній і неймовірній планеті, що не захоплюватись нею просто неможливо. Вона наповнена дивовижною красою нарівні з лякаючою невідоміст’ю, в ній переплітається первозданна простота з незбагненними разуму загадками.

 

І лише одне засмучує: насолодитися всім цим повною мірою випадає можливість далеко не кожному.

 

Так, дякучи великим мандрівникам і дослідникам, ми дізнаємоя про недосяжне, спасибі фотографам, що дозволяють хоч одним оком отримати уявлення про реальність, спасибі Інтернету за можливість здійснювати віртуальні подорожі. Звичайно, скільки не кажи «халва» – у роті солодше не стане… І тим не менш. Пропоную сьогодні зробити невеликий екскурс по самим таємничим куточкам планети. Таких, зрозуміло, безліч, говорити про них можна нескінченно. Тому зупинюся лише на кількох, на яких затрималося моє цікаве око.

 

Кораловий замок у Каліфорнії

Цей дивовижний комплекс, що складається з величезних статуй і мегалітів, не є спорудою древніх племен, що володіли якимись засекреченими знаннями. Його спорудив латвійська емігрант на ім’я Едвард Лідскалнинш, який переїхав до США в 1920 році у віці 26 років, рятуючись від мук нерозділеного кохання. Донині залишилося загадкою, яким чином щупленький молодик вагою 45 кг і зростом ледь більше півтора метра, страждаючий туберкульозом, зміг спорудити це неймовірне творіння, загальна вага якого становить 1100 тонн, не маючи в своєму розпорядженні ніякої техніки і навіть інструментів.

Загадкові місця світу

Таємничі місця світу

На жаль, не виявилося жодного очевидця праць Едварда, оскільки він грунтовно переховувався від людських очей, і ті могли лише спостерігати факт появи нової і нової споруди. Дослідження, проведене після смерті майстра, так і не змогло розкрити таємницю Коралового замку.

Храмовий комплекс у Баальбеку

Загадка гігантської споруди у Баальбеку протягом тисяч років не дає спокою людському мозку. На тлі численних припущень і необгрунтованих гіпотез, так досі ніхто і не зміг з’ясувати, яким чином і якою силою зводилася ця мегалітична споруда, розміри якої воістину вражають. Судячи з шумерських хронік, храм зводився приблизно в один час з єгипетськими пірамідами, але його основа – тераса, набагато старше.

Загадкові місця світу

Таємничі місця світу

Мало того, саме основа і є самою неймовірною загадкою, будучи спорудженою з трьох блоків колосальних розмірів по 800 тонн кожен. Тераса зведена на висоті 8-ми метрів, «чудо трьох каменів » ідеально оброблено і акуратно укладене з ювелірним з’єднанням блоків один до одного. Неподалік від храмового комплексу, в каменоломні мається ще один з «чудесних каменів», який, за припущеннями, мав також стати частиною тераси. Вага цього блоку складає більше 1000 тонн, і на сьогоднішній день він є самим величезним обробленим каменем на планеті.

Долина Кувшинов в Лаосі

 Донині вчені та дослідники ламають голову над питанням, хто, як і з якою метою створював ці дивовижні вироби – величезні глечики, які сотнями розсипані на вершинах пагорбів в провінції Хіенг Кхуанг в Лаосі. Не менш загадковий і факт появи їх у цьому місці, оскільки кам’яні ступи виготовлені з порід, які не зустрічаються в тутешніх землях.

Загадкові місця світу

Таємничі місця світу

Глечики незрозумілого походження всі рівного діаметра – близько метра, проте відрізняються висотою – 1-3,5 м, і вагою – від600 кгдо 6 тонн. Всі версії про використання цих судин в якості похоронних тиглів або ж для зберігання рідин і сипучих продуктів – всього лише гіпотези, що не знаходять підтвердження. Єдине, про що можна говорити з більшою чи меншою впевненістю, так це про вік глечиків, який складає 2,5-3 тисячі років.

 

zagadkova-planeta.pp.ua

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


08.09.2014 924 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

24.01.2020
Олена Британська

Невдовзі оплачувати проїзд в комунальному транспорті Івано-Франківська стане простіше. Вже цього року у місті запрацює електронний квиток.

383
23.01.2020

Фахівці проєкту з вимірювання показників якості повітря Eco-City розповіли про проблематику забруднення повітря в нашому регіоні.

414
21.01.2020

Вона мріяла про археологію, а стала однією з найбільш самобутніх актрис України.

612
20.01.2020
Григорій Войчак

До 90-х років минулого століття тодішнє підприємство „Агромаш” випускало подібні мінітрактори, однак значно гірші за технічними характеристиками та за ціною. Конвеєр зупинили через фінансові труднощі.

1046 2
16.01.2020

Експресія та харизма - перше, що спадає на думку, коли бачиш на дорозі Volkswagen CC.

856 1
15.01.2020

Івано-Франківськ – місто пам’ятних знаків, монументів та анотаційних дошок. Місто, яке “розповідає” історію в кожному своєму куточку.

675

Брати за таких умов новий колосальний і дорогий кредит, щоб його повністю проїсти – це відчайдушне, ризиковане і егоїстичне рішення.

605

Кажуть, що людина, у своїй основі, від народження й до самої смерті залишається одночасно творінням, винаходом та інструментом створеної нею ж культури.

365

Завжди уважно ставлюсь до результатів їх досліджень. Однак днями дещо в моєму сприйнятті трансформувалось.

2454

Потужна парламентська фракція, нові обличчя, творча інтелігенція, лідери думок, незаангажовані в болоті політики.

2226
01.01.2020

У 2020 році Україну чекають дуже серйозні зміни. Зокрема, значні зміни кадрів будуть у колі президента та на політичній арені.

2213 2
16.12.2019

У селі на Прикарпатті стаються таємничі підпали – мешканці підозрюють нечисту силу.

5494 1
09.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

2823 2
22.01.2020

В Івано-Франківську у День Соборності України провели спільну молитву за мир та припинення війни.

814
16.01.2020

Відтепер нетлінні останки святого разом з іконою перебуватимуть у соборі преображення Господнього Православної церкви України.

561
30.12.2019

Напередодні Нового року подружжя вечеряли в кафе та оцінювали рік, який вже закінчувався.

970
23.01.2020

У селі Пороги на Богородчанщині під час ремонту сільського клубу знищили мозаїку, яка прикрашала стіну будівлі.

3975
21.01.2020

Поки всі засмагають на пляжах, популярна телеведуча Леся Нікітюк вирішила освоїти лижі.

4159
21.01.2020

Чотири експерти роз'їхалися Україною, щоб відібрати все, що було в холодильниках тамтешніх магазинів.

17208 2