Світлана Рукавішнікова: за останні три роки чисельність Товариства українців Карелії зменшилася вдвічі

 

Українським товариствам у Росії сьогодні немає чим зацікавити громадян Росії українського походження, щоб ті почували себе українцями. Про це говорила сьогодні, під час круглого столу у редакції газети «Галицький кореспондент» голова Карельського республіканського громадського товариства «Товариство української кульутри «Калина» Світлана Рукавішнікова. З її слів, лише очолювана нею організація за три останніх роки втратила половину своїх членів. «Мене дивує, - зазначає жінка, - а вірніше не дивує, а болить: у нас товариство до 2009 року налічувало шістдесят українців. На останні вибори прийшло тридцять два».

 

При цьому це не є наслідком недопрацювання товариства. Адже в його рамках постійно проводяться різного роду заходи, функціонують український народний хор, повноцінний танцювальний колектив, дитячий музичний колектив, є хороша бібліотека української літератури, а інформація про події в Товаристві регулярно висвітлюється на інтернет-сайті організації «Кобза». «Чому молодь не йде? – говорить голова Товариства, - Немає зацікавленості. У нас дві третини людей - це молодь. Такий приклад. У нас було шестеро талановитих молодих музикантів – ансамбль «Мрія». Вони перейшли в польське товариство. Бо їм там цікаво. Наприклад взимку вони їздили до Польщі за рахунок Республіки Польща. Зараз плануються ще поїздки. У них там цікаво. Вони навіть виписали собі вчителя польської мови з Варшави. І платить їй зарплату Республіка Польща. Я говорила з нею - вона каже: «в мене вже є аудиторія в тридцять осіб… А ми навіть на Сорочинський ярмарок їздили торік за свій рахунок…»

 

Зі слів пані Рукавішнікової, головною проблемою, яка гальмує діяльність українського товариства є нестача коштів. «Ми вже два роки не відправляємо дітей на шевченківські читання до Москви, - скаржиться активістка, - бо це треба за власний кошт їхати. Всі роки ми їхали і займали перші - другі місця. Навіть жодного третього не було. Але квиток до Москви коштує дві тисячі туди, дві тисячі назад – загалом чотири. На пенсію в п’ять тисяч багато не поїздиш».

 

Зрештою, суттєвий спад в національній самоідентифікації українців фіксується і загалом серед мешканців Карелії українського походження. Так, два роки тому кількість карельців, які усвідомлювали себе українцями, становила 19 тисяч. За результатами ж останнього – торішнього перепису ця цифра вже зменшилась до 17 тисяч. «Люди і самі вже не хочуть бути українцями, - говорить  пані Світлана, - Їм вигідніше бути росіянами. Хоча як на мене різниці немає ніякої: скажімо, при працевлаштуванні ніхто і не питає національності…».

 

Та активісти товариства «Калина» вважають, що опускати руки ще не час. Зокрема, суттєві резерви у відродженні українства в Карелії вони бачать в дітях. Це засвідчив, зокрема, конкурс з написання проектів, які вони проводили у школах. Ці проекти засвідчили, що чимало школярів українського походження цікавляться своїм корінням і хочуть почуватись українцями.

 

Бріз


22.07.2012 2085 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

754
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2323
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2034
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2051
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6212 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2338 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

213

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1034

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1019

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1283
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

135
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

505
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1967
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26392
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

455
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10372 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7908
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

461
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

310
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

461
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

539
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1477