Світ напередодні глобальної кризи

 

 
Поки ринки намагаються прийти в себе від потрясінь минулого тижня, найбільші авторитети в світі економіки та фінансів дають прогнози один похмуріший за інший. Звичайно, фактичну заборону на операції з цінними паперами в ряді країн Європи, підретушована в потрібному напрямку статистика із США і Китаю, а також заява ФРС про незмінність облікової ставки змогли збити перший напад паніки на фондових і валютних біржах світу, але не усунули її причин. Так бочка масла, вилита з корабля під час шторму, на якийсь час може створювати навколо нього зону спокою, але коли ця тонка плівка знову розривається, хвилі почнуть розхитувати судно з потрійною силою.



Відомий вчений-економіст, професор Нью-Йоркського університету Норіель Рубіні, що передбачив кризу 2008 року, попереджає: "До минулого року політики могли діставати нових "кроликів з капелюха" у вигляді активів для відновлення економіки, нульові ключові ставки, кредитні пом'якшення, фінансове стимулювання, надання ліквідності на суму в трильйони доларів і порятунок банків та фінансових установ - все було випробувано Більше таких "кроликів" немає"…



Президент Світового банку Роберт Зеллік був налаштований ще песимістичніше. Виступаючи на щорічному обіді Азіатського співтовариства в Сіднеї, він заявив, що світ знаходиться на порозі нового і зовсім іншого шторму, ніж фінансова криза 2008 року, оскільки сьогодні глобальна економіка "розхитана до неможливості", а до того ж "втрачена впевненість в економічній політиці деяких ключових країн", маючи на увазі перш за все США. Зате "на перший план виступає Китай".



Як кажуть, "sapienti sat" - "розумному достатньо". Дуже схоже на те, що глобальна фінансова еліта готова вже у відкриту "зливати" США і долар. Зрозуміло, робити вона це буде так, щоб мінімізувати власні ризики і збільшити прибутки.



І коли один з операторів цієї еліти, а саме Джордж Сорос, що вклав в євро гігантські активи, критикує канцлера ФРН Ангелу Меркель за рішення, що знижують курс євровалюти, мотиви його критики більш ніж зрозумілі.



Коли Уоррен Баффет після дострокової сплати податків за 2011/12 рік закликає американський уряд підвищити податки на багатих, оскільки йому соромно віддавати державі тільки 17% своїх доходів в той час, як "звичайні" американці віддають від 33% до 41%, - це теж більш ніж зрозуміло. Володар 50 млрд. дол. може дозволити собі розлучитися з набагато більшою сумою, ніж 7 млн. дол щорічно. Зате яке паблісіті! Результат гарантований, кращий за будь-яку рекламну кампанію. Адже Баффет теж давно "злив" свої долари, а тому не хоче звинувачень в "антипатріотизмі".



Але все це - суєта суєт. А суть полягає, мабуть, зовсім в іншому - всі раптом побачили, що "через кризу" неминуче доведеться пройти: іншої дороги просто немає. Вона трапиться раніше чи пізніше на кілька місяців, а можливо, навіть і років, - але станеться обов'язково. Вона понесе за собою "дуті" активи - більше або менше на кілька трильйонів або навіть десятків трильйонів доларів, але "врятувати все" не вдасться. Тобто, "друга хвиля" глобальної фінансово-економічної кризи, реальність якої на початку року заперечували багато аналітиків, вже увійшла в режим самореалізації, і спроби урядів зупинити її новими вливаннями грошової маси нагадують спроби гасити пожежу гасом.



"Кризова пила" біржових курсів в режимі "різке падіння - частковий відскік вверх", в принципі, може працювати досить довго (тут завжди на пам'ять приходять часи Великої Депресії), але в нинішній ситуації, швидше за все, для неї буде відпущено не більше року- двох, а то й кількох місяців. Все-таки сьогодні світова економіка працює куди більш щільно і швидко, ніж 80 з невеликим років тому.



Запасатися реальними активами, на зразок "фабрик, заводів, газет, пароплавів", за великим рахунком, вже пізно. З тушонкою, борошном, милом, сіллю і сірниками, напевно, ще можна встигнути і навіть не дуже поспішати при цьому. Золото вже пробиває планку в 1800 доларів за тройську унцію (у середині січня було "всього лише" 1300, а напередодні кризи 2008 року - близько 900).



Цілком можливо, що найближчим часом відбудуться нові і вельми відчутні потрясіння - насамперед тому, що досить значна і впливова нині частина американської "еліти" теж буде "злита" разом з США і доларом, а подібна перспектива цю частину абсолютно не влаштовує. І в неї, поза всяким сумнівом, вистачить здібностей і сил так "замутити воду" і усередині США, і за їх межами, щоб в цій мутній воді виловити потрібну рибу. Або хоча б спробувати зробити це. Тому що альтернатива, вибачте, більш ніж сумна: повна втрата влади і власності.



Питання про те, зачепить чи ні Україну прийдешня криза, навіть не варто задавати - ще й як зачепить! Адже в умовах падіння світового виробництва і споживання наші металургія, хімія та інші сировинні товари впадуть в ціні не на відсотки, а в рази. Власне виробництво в основному зруйновано і закрито як "нерентабельне", тому ні заробити буде ні на чому, ні купити нічого.



Вибори? Забудьте!

 

Пенсії, соціальний захист? Не смішіть…

 

 

http://nctv.in.ua/


18.08.2011 1464 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

768
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

593
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1662
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2976
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2444
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2426

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

472

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

587

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1444

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1517
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

548
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

409
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

784
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

174
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

278
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26913
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

742
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

305
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

303
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

628
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

988 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

829