Швейцарський психолог: Путіна в дитинстві принижували

 

/data/blog/60143/0819430fb2c17a05bca66cb2e35fb978.jpg

 

Володимир Путін пережив серйозну травму в дитинстві – і тому на посаді президента Росії він намагається довести свою силу й те, що з ним краще не сваритися.

 

Про це заявив психотерапевт Швейцарської Федерації психологів (FSP), експерт у галузі судової психології, доктор психологічних наук Філіп Жаффе (Philip Jaffé) в інтерв'ю RFI на підставі біографії та дій Путіна, передає Еспресо.TV з посиланням на «Українську правду».

 

"Путін пережив серйозну травму в дитинстві, і деякі пов'язані з цим емоції можуть зараз зненацька проявлятися. На іншому рівні", - сказав він, коментуючи сльози Путіна під час виступу на площі, коли той знову став президентом.

 

Коментуючи російсько-український конфлікт і протистояння РФ із Заходом, Жаффе також пов'язав це з подіями з дитинства Путіна.

 

"Мені здається, що він дуже чутливий до психологічних травм, до принижень, знову ж, очевидно, що це в нього було в дитинстві. Усі ці емоційні відчуття проходять через нього, через його особисту історію і через історію Росії", - сказав психолог.

 

"Будь-які нападки, будь-яка критика Росії сприймається як щось особисте, і я думаю, що Володимир Путін відчуває, що він повинен відреагувати силою, як мачо, щоб захиститися. Усе це з дитинства, йому треба довести, що з ним краще не вступати у сварки", - вважає Жаффе.

 

"Якби діти штовхнули його, він би показав свою фізичну силу в дуже переконливій манері, щоб ніхто ніколи не міг домінувати над ним. Ці особисті особливості Путіна розрослися в його політичній діяльності за весь цей час, саме тому він дійшов майже до абсолютної влади в Росії", - вважає експерт.

 

Те, що Путін ніколи не програє навіть жінкам, навіть під час показових виступів перед пресою, експерт пояснює так: "Путін символізує альфа-самця. Він має бути помічений у якості домінантного самця".

 

На думку Жаффе,  Путін є заручником свого іміджу, який він завзято намагається проектувати.

 

"Але, можливо, тут є серйозний розрахунки - а він дуже розумний, - цей образ у політичному й геополітичному планах працює так: "Не варто жартувати з Путіним або з Росією. І я захоплююся тією мужністю, яку я ж і випромінюю", - сказав психотерапевт.

 

Він допускає, що Путін бореться з почуттям неповноцінності. "Він повинен постійно демонструвати, що сильний і що немає жодних ознак ослаблення оборони, так він почувається комфортно. Тому що він почувається в певному сенсі некомфортно, і це знову повертає нас до його дитинства, у якому мали місце образи й травми", - сказав Жаффе.

 

"Очевидні безліч свідчень того, що Путін – соціально неадаптована (невправна) людина. У нього існують проблеми з розвитком відносин, з пошуком друзів тощо", - каже психотерапевт. - Ця незручність проявляється різними способами. Або не бути галантним із жінками, або робити дивні речі з дітьми (цілувати в живіт – ред.), або бажання постійно перебувати з людьми, молодшими за себе".

 

Психолог також зазначив, що потужні квазідиктатори або диктатори на кшталт Муаммара Каддафі чи Беніто Муссоліні іноді "втрачають почуття реальності", через що стають усе більш ірраціональними, непередбачуваними й небезпечними, роблячи дивні вчинки.

 

"Існує навіть синдром, який описує весь цей процес - Hubris syndrome – гіпертрофоване самолюбство, пов'язане з тим, що протягом тривалого часу в людини в руках була надто велика влада. Я не кажу, що в Путіна синдром Хубріса. Хоча багато то, без сумніву, відзначать, що Путін-політик є чудовим прикладом цього синдрому", - зазначив експерт.

 

"Де розміщується Путін на спектрумі – сильний лідер держави чи психічно нездоровий диктатор? Багато хто каже, що в Путіна чіткіше проявляються ознаки другого, ніж першого. Це не зовсім те, що я думаю, бо Путін все ж не Каддафі, але небезпека завжди існує, якщо влада не контролюється Конституцією, яка гарантує безпеку", - сказав Жаффе.


30.09.2014 534 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

719
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

546
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1636
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2912
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2420
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2403

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

432

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

570

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1419

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1499
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

527
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

388
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

769
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

149
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

266
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26877
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

727
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

285
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

291
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

611
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

926
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

814