Супрун розповіла, як почати здорово харчуватись

“Почати збалансовано і більш здорово харчуватись” — надважливий пункт у кожній новорічній резолюції. Адже мало не у всіх випадках користь від збалансованого харчування = суттєво зменшені ризики появи серцево-судинних хвороб, діабету 2 типу, ожиріння та деяких видів раку.

Про це пише на своїй сторінці в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє Фіртка.

Щоби вам було легше більш детально розписати свій покроковий план на шляху до здорового харчування, зібрали всі корисні дописи на тему та коротко важливі примітки:

Щодня їсти 5 порцій овочів та фруктів
Овочі та фрукти мають бути в раціоні за будь-яких обставин! 1 порція = 80 грамів свіжих, консервованих або заморожених фруктів і овочів чи 30 грамів сухофруктів.

Вживати більше клітковини
Це фрукти, овочі, цільнозернові продукти, горіхи, насіння, соя та боби.

Як можна збільшити в раціоні: 
- Їсти горіхи на перекус (якщо у вас немає на них алергії)
- Додавати насіння до випічки та іншої їжі (льон, гарбузове насіння, соняшника)
- Їсти цільнозерновий хліб (замість булочок)

Вживати достатню кількість вуглеводів — цільнозернових злаків, крохмалистих овочів, бобових та фруктів. Вони мають складати мінімум третину раціону. Жодні дієтичні рекомендації не радять повної відмови від вуглеводів, а обмеження стосуються лише доданих цукрів.

Їсти молоко та молочні продукти
Молочні продукти можна і треба вживати, але вони не мають бути основою раціону. Нам потрібні 2-3 порцій в день (одна порція = склянка рідкого продукту, або 40 грамів — для твердого сиру).

Для молочних продуктів важливі правила: низький вміст жиру, але не знежирені (знежирена молочна продукція разом із калоріями втрачає вітаміни A і D, не викликає відчуття ситості), обирати молочні продукти з меншим вмістом цукру або взагалі без нього.

Їсти більше бобових продуктів, адже вони:

- Цінне джерело поживних речовин, білків, клітковини та амінокислот
- Ситні — організм швидко насичується та отримує поживні речовини, водночас менше їсть та переїдає
- Багаті незамінними амінокислотами, які можна отримати тільки з бобових

Вживати достатню кількість корисних жирів:

- Намагайтесь їсти рибу щонайменше 2 рази на тиждень. Жирна риба (анчоуси, сьомга, форель, оселедець, скумбрія) є одним з кращих джерел омега-3 поліненасичених жирних кислот та мають низький вміст ртуті 
- Уникайте смаження на рослинній олії
- Їжте яйця

Їсти ферментовані продукти — це кефір, місо, кімчі — корейська маринована редиска і капуста, квашений буряк, буряковий квас та квашена капуста. Вони необхідні для нормальної роботи кишківника та мають корисні поживні речовини та амінокислоти (https://goo.gl/8ziCz7).

Намагайтесь зменшити вживання або взагалі відмовитись від:

Цукру — середня добова норма доданих цукрів має бути не більше 32-50 грамів.

Насичених жирів — середня добова норма 20-30 грамів. Це кілька скибок сала  або близько 40 грамів масла.

Червоного та процесованого м’яса.

Не вживайте БАДи (біологічно активні добавки) “про всяк випадок”.

Поживні речовини краще отримувати з їжі. А потребу в БАДах може визначити лікар, тільки після додаткових аналізів.

Чому не варто приймати просто так: https://goo.gl/u7CXZB
Про вітамін D “для профілактики”: https://goo.gl/uo4FnH

Пийте воду!

Цей пункт вартий окремої резолюції. 
Достатнє вживання води щодня допомагає подолати хронічну втому, стрес, покращує роботу мозку та всього організму. Єдиних норм споживання рідини не може бути, бо це залежить від багатьох факторів, які слід розглядати в кожному конкретному випадку. Найкраща порада — пити воду, коли відчуваєте спрагу.

"Увага до здорового харчування — це важлива інвестиція у ваше здоров’я. Вона потребує часу та сил, втім користь від неї безцінна — здорове, якісне та довге життя", - резюмує Супрун.


04.01.2019 1936 1
Коментарі (1)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

657
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1905 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

550
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6901 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11390 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

331

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1068

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1112

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1104
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

274
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1077
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

845
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

744
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2946
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4438
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18437
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

315
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

350
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

660
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

766