«Судини і мікроциркуляція – наше життя»: лікарка розповіла, як запобігти тромбозам

Щорічно 13 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з тромбозом. За даними МОЗ України, одна з чотирьох осіб у всьому світі помирає від станів, спричинених тромбозом.

При такому захворюванні згустки крові, тобто тромби, утворюються (найчастіше) у глибокій вені ноги й можуть пересуватися кровообігом та потрапляти в легені, повідомляє Фіртка з посиланням на сайт МОЗ.

Відомо, що глибокий тромбоз вен та тромбоемболія легеневої артерії – небезпечні та потенційно смертельні медичні стани.

Для того, аби пояснити читачам, хто найчастіше в зоні ризику, які передумови та яку профілактику застосовувати, кореспондентка Фіртки поспілкувалася з Іриною Дмитрів, доценткою кафедри судинної хірургії ІФНМУ.

«Серед передумов є дуже багато чинників, однак найперше – це малорухомий спосіб життя, неправильне харчування, захворювання внутрішніх органів, онкопатології та основна на теперішній час проблема – коронавірус, який спричиняє тромбози різних локалізацій», - каже Ірина Дмитрів.

За словами медика, вакцинація проти COVID-19 також пов'язана з частішим виявленням тромбозів у пацієнтів.

«Кожна маніпуляція має свої переваги та недоліки. Якщо врахувати всі плюси, які має вакцинація, то мінуси все одно нівелюються», - наголошує лікарка.

Спеціалістка каже, що тромбози часто є спадковою хворобою, яка дуже часто вражає молоде населення.

Однак, найчастіше в зоні ризику все ж старше покоління саме через малорухомий спосіб життя та наявність супутніх захворювань.

Крім того, Ірина Дмитрів зазначила, що в осінньо-зимовий період відбувається загострення тромбозів. Це першочергово пов'язано з інфекціями та вірусами.

«Правильне харчування – на першому місці. Старатися якнайбільше вживати свіжі овочі та фрукти, натомість уникати смаженої їжі та солодощів. Акцентувати саме на вітамінізованих продуктах.

Звичайно, більше рухатися та уникати стресових ситуацій. Ще дуже важливо багато пити звичайної води. В принципі, це профілактика від багатьох недуг, але тромбозів – тим більше», - радить Дмитрів.

Жінка каже, що кожна людина, у якої виявили тромбоз, повинна розуміти, що найчастіше це захворювання буде хронічним та рецидивним. Тромбоз неможливо вилікувати й бути впевненим, що до кінця життя ця проблема більше не турбуватиме. Чинник ризику можна усунути, але в будь-який момент може з'явитися новий, який запрограмує повторний розвиток тромбозів.

«Через це варто частіше організовувати огляди в сімейного лікаря. Тому що таке захворювання є актуальним не лише на Прикарпатті, але й у цілому світі. До цього причетні лікарі всіх спеціальностей, бо судини та мікроциркуляція – це наше життя.

Якщо є тромботичні ускладнення в судинах, то від цього страждатимуть всі внутрішні органи і якість життя загалом. В певних випадках може бути навіть постійна втрата працездатності», - додала Ірина Дмитрів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Захворюваність у дітей росте: в Івано-Франківську відбулася пресконференція щодо цукрового діабету

В Україні зафіксували випадок зараження поліомієлітом


13.10.2021 18703
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

809
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11347 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1968
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1856
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2855
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4747

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

502

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1147

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1660

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1408
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1801
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1623
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8860
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

703
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

782
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1969
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

947
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

446
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

356 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

787 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

830