Суддя-хабарник з Франківська: стали відомі деталі операції викриття

Суддя Господарського суду Івано-Франківської області Володимир Булка, якого детективи НАБУ викрили на одержанні неправомірної вигоди в 5000 євро, вимагав хабар з голови правління компанії-банкрута за рішення про продовження обов'язків арбітражного керуючого.

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Зазначається, що Госпсуд Івано-Франківської області з 6 червня 2016 року розглядає справу про банкрутство ПАТ «Живиця» за заявою Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області. Зазначена справа була передана на розгляд судді Булки в результаті автоматичного розподілу. Головою правління ПАТ «Живиця» з 2002 року є Олександр Аніськовцев. Розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Євгена Фесенка.

Надалі в березні 2018 року на мобільний телефон Аніськовцева подзвонив суддя Булка з пропозицією зустрітися для обговорення обставин розгляду ним справи про банкрутство його компанії. На вказану зустріч глава правління ПАТ «Живиця» погодився.

Під час зустрічі крім Аніськовцева і судді був присутній знайомий Булки. В ході розмови суддя запропонував замінити своєю постановою арбітражного керуючого ПАТ «Живиця» на іншого, з яким у них з ділові відносини. Метою такої дії Булка назвав реалізацію в процесі ліквідації майна ПАТ «Живиця» на біржі, яку контролює його знайомий і на комісії від продажу майна підприємства отримати для себе та інших матеріальну вигоду.

На вказану пропозицію Аніськовцев повідомив, що його цілком влаштовує виконання Фесенком обов'язків розпорядника майна ПАТ «Живиця» і він не хоче замінювати його. Своєю чергою суддя Булка відповів, що якщо арбітражний керуючий Фесенко хоче залишитися, то він повинен зустрітися з ним. Також під час розмови Булка сказав, що готовий залишити Фесенка керуючим за умови надання їм неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів.

Після цього, 4 червня Аніськовцев попередньо зателефонувавши Булці і домовився з ним про зустріч з метою обговорення обставин розгляду справи. Того ж дня вони зустрілися в кафе в Івано-Франківську і під час розмови керівник фірми запитав Булку чи можна залишити Фесенка арбітражним керуючим, оскільки той є висококваліфікованим фахівцем.

У відповідь Булка заявив, що він може ухвалити рішення про продовження терміну повноважень Фесенка за умови надання йому неправомірної вигоди в розмірі «п'яти пляшок шампанського» і сказав, що Аніськовцев може ще тиждень подумати.

Після того, 30 липня в більярдному клубі під час зустрічі між головою правління ПАТ «Живиця» і суддею Булкою, останній підтвердив свої наміри отримати неправомірну вигоду, чітко визначивши розмір неправомірної вигоди у вигляді 5000 євро. 2 серпня в тому ж більярдному клубі під час чергової зустрічі суддя отримав від Аніськовцева частину раніше обумовленого хабара в 2000 євро. Після отримання грошей Булка зазначив, що решту в сумі 3000 євро необхідно надати до кінця 7 серпня.

На виконання попередньої домовленості 7 серпня вони знову зустрілися в тому ж більярдному клубі. В ході цієї зустрічі Булка отримав другу частину вказаної суми в розмірі 3000 євро. Того ж дня, суддя був затриманий працівниками правоохоронних органів, де під час особистого обшуку в лівій кишені його штанів було виявлено 3000 євро, отриманих від Аніськовцева.

Як відомо, Вища рада правосуддя відсторонила суддю Булку від правосуддя. Також ВРП надала згоду на взяття його під варту, однак суд відмовив детективам НАБУ і прокурорам САП в обранні будь-якого запобіжного заходу. На думку судді, Булка не набув статусу підозрюваного у встановленому законом порядку, попри те, що підозру йому особисто підписав генеральний прокурор Юрій Луценко, а вручив прокурор САП за дорученням першого.


23.08.2018 3167 7
Коментарі (7)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

565
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

653
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1364
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2316 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1169
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3094

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

917

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1061

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1491

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2089
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

358
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26412 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

783
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3039
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1286
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

964
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1223
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3114
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

442
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4316
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1100
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1658